Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • UN MARINAR BALBAIT ESTE PUS PE CATARG SUS PENTRU AI ANUNTA PE RECUPERATORI CAND VEDE O COMOARA.
    PRIMA ZI: re re re re re re re re re recuperatorii
    Iar recuperatorii sar toti in apa si iau comoara.
    A DOUA ZI: re re re re re re re re recuperatorii
    Iar recuperatorii sar repede in apa si i-au comoara
    A TREIA ZI: re re re re, atunci sar toti in apa dar balbaitul continua re re re rechinii baa!!1

    Niste nebuni erau transportati cu avionul la un alt spital. Doctorul statea in cabina pilotului. La un moment dat vine sa verifice ce faceau nebunii. Astia jucau fotbal. Ca sa vada daca sunt toti ii numara si vede ca lipseste unul.
    -Ba nebunilor, unde-i Gigi Nebunu'?
    -Pe aripa avionului. Executa cornerul!

    Doi nebuni merg prin padure, bucurandu-se de racoarea pe care le-o ofera aceasta. La un moment dat, unul vede o pusca. O ridica si, mirat, il intreaba pe celalalt:
    - Mai, ce-o fi asta? si se uita pe tevi. Al doilea se apuca si mangaie arma intrebandu-se ce-o fi si ii spune primului:
    - Uite, am gasit aici ceva si se misca.
    Apasa pe tragaci si cel care se uita pe tevi cade desfigurat, la care al doilea il intraba:
    - No', amu', de ce faci fata asta, ca si eu m-am speriat..
    Last edited by john Q; 4 February 2012, 12:32. Reason: Automerged Doublepost
    "light up the darkness" Bob Marley

    Comment


    • La început femeia e ca şi Real: “Fără egal”.
      După un timp, femeia e ca şi Cora: “Ştii de ce revii”.
      Apoi e ca şi Kaufland:”Nu găseşti alta mai ieftină”.
      În cele din urmă femeia e ca şi Carrefour: “Dacă găseşti alta mai ieftină, îţi returnăm de 10 ori diferenţa!”.

      Comment


      • La tara, un postas se duce cu corespondenta. Bate omul la o usa, nu-i raspunde nimeni. Mai bate o data, tot la fel. Se uita pe geam si vede in casa un barbat si o femeie, goi-pusca. Femeia era intinsa in pat, cu un deget in p..a si unul spre covor, iar barbatul pe covor, cu un deget in c.r si unul catre acvariu.

        Pleaca mai departe la vecinul. Ajuns la vecin, il intreaba:

        „Domnule, am fost la vecinii dumitale si uite ce am patit” si ii povesteste toata tarasenia.
        "A, zice vecinul, pai vecinii mei sunt surdo-muti si dumneata ai nimerit tocmai cand se certau."
        "Cum, dom’le, ca nu vorbeau nimic?!?"
        " Pai, ea ii spunea: „Du-te-n p...a ma-tii si bate covoarele!” iar el ii spunea ei: „Ma doare-n c..r, ma duc la peste!"
        sigpic
        Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

        Comment


        • defecte profesionale :

          Trei ingineri: unul electronist, unul mecanic si unul programator mergeau cu o Dacie. La un moment dat ,se strica masina. Se da jos electronistul, se uita la instalatia electrica si nimic.., apoi mecanicul se uita la carburator, pompa de benzina etc. NIMIC! Stau toti trei in masina si nu stiu ce sa-i faca. Programatorul gaseste solutia:
          - Ne dam toti trei jos si apoi ne urcam din nou!!!

          Un jurnalist intreaba directorul unei case de nebuni, care este testul ce se efectueaza pentru a externa un bolnav.
          - Umplem cada cu apa, punem alaturi o lingura si o cana. Si ii propunem bolnavului sa elibereze cada de apa. Jurnalistul, zambind, spune:
          - Orice om normal ar lua cana.
          - Nu, - spune directorul, un om normal ar scoate dopul de la cada.
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Se organizeaza un concurs: "Cine face cel mai mare avion din lume"
            Pe pista imensa a unui aeroport din Nevada aterizeaza primul concurent: un avion american
            Coboara echipajul si vin imediat linga ei: juriul, autoritatile locale, ziaristii, televiziunea, public (citeva sute de curiosi)

            Prima intrebare:
            - Cit de mare este?
            Seful de echipaj:
            - Pai are cam 500 de metri lungi....
            - Nu! nu! nu ne intereseaza masuratori! spuneti-ne ce aveti inauntru ca sa va jurizam
            - Aa! pai avem 1.000 locuri pe scaune clasa economic, 200 clasa business, 50 cusete pt VIP-uri, 5 baruri, 1 restaurant, mall, sala de gimnastica aerobica, salon de coafura, biliard, bowling... etc...
            - Uauu! nu se poate! Sa nu spuneti ca aveti si piscina!
            - Ba da! Piscina cu valuri, sus, pe terasa...
            - Nemaipomenit!
            Si incep aia din juriu sa dea notele: 10, 9, 10, 9...


            Aterizeaza al doilea concurent: un avion rusesc (imens)
            Coboara echipajul si incep iarasi intrebarile:
            - Cit de mare este?
            Seful de echipaj raspunde:
            - Pai are cam 800 de metri lungime pe 750 metri latime....
            - Nu! nu! nu ne intereseaza masuratori! spuneti-ne ce aveti inauntru ca sa va dam notele
            - Aa! pai avem asa: 1 batalion de infanterie...cam 1500 locuri pe scaune, 1 pluton de cercetasi, 1 pluton de genisti, 1 pluton de mitraliori...astia au 500 locuri in picioare, mai avem parasutisti, bineinteles...Aaa... 3 tancuri, 5 TAB-uri, 10 tunuri + obuziere, plus intendenta, infirmeria, cantina, depozitul de munitie
            - Uau! nu se poate! altceva?
            - Aa! sa nu uit: unitate de rachete si unitate de protectie chimica, radiologica si bacteriologica
            - Nemaipomenit!
            Si incep aia din juriu sa dea notele: 10, 9, 9, 10...

            La un moment dat apare un echipaj fara avion
            Reporterii intreba:
            - Voi cine sinteti si de unde veniti?
            - Echipajul roman si venim din Romania. Eu sint copilotul Vasile, purtatorul de cuvint...
            - Si unde e avionul? ce s-a intimplat?
            - Nu l-am adus ca nu aveam unde ateriza...v-am verificat cu Google Earth...nu merge...e locul strimt aici in Nevada...dar am adus schitele...
            - Nu! nu! nu ne intereseaza dimensiunile! spuneti-ne ce aveti inauntru? Cit e de spatios?
            - E imens!
            - Cit de imens?! Americanii au amenajari sportive...rusii au tancuri...voi ce aveti inauntru???
            - Pai sa va dau un exemplu: La primul zbor...am decolat...am luat altitudine...si a inceput sa vibreze aripa stinga. Am verificat instrumentele de bord...nimic...totul era Ok...conditiile meteo excelente...ce putea fi?!
            Si zice domnu' comandant: "Vasile! ia scoate tu Loganu' din garaj si mergi in aripa stinga si vezi ce-i acolo."
            Si scot Loganu', merg in aripa stinga (ca doar nu era sa merg pe jos) si acolo ce sa vezi? pe stadion, ca avem stadion acolo, era meci Romania - Spania, si sareau aia ca dementii in tribune, faceau "valuri"... aruncau petarde, intr-un cuvint era balamuc...pe terenul de golf, alea de tenis sau ala de atletism nu era nimeni.
            Era clar, se miscase centrul de greutate....a trebuit sa intrerupem meciul...le-am dat la megafon sa stea linistiti
            ca am decolat! au mai fluierat ei...pina s-au linistit...a disparut vibratia...si am plecat inapoi spre cabina...

            Nici n-am ajuns bine in cabina ca zice iar domnu' comandant: "Vasile! ia Loganu' din garaj si mergi in aripa dreapta ca a inceput acuma asta sa vibreze."
            Buun...merg iar in garaj..scot Loganu' si merg in aripa dreapta.
            Acolo, ce sa vezi?! In cadrul parteneriatului NATO, o unitate romana si una germana (ambele de tancuri) faceau trageri in poligon
            Unii trageau din mers , altii din opriri scurte... viraje strinse... motoare ambalate...normal ca vibra aripa...nu?!
            Ne-am chinuit ceva sa-i oprim si pe astia, le-am dat prin radio...am pus citiva soldati sa traga rachete de semnalizare...Doamne Fereste! trageau cu proiectile adevarate...daca sarea o schija unde nu trebuie???

            AIA DIN JURIU AU RAMAS CU GURILE CASCATE:
            - Uaaauuuuu!

            Si copilotul Vasile continua:
            -Stati ca asta nu-i nimic! Am rezolvat aripa dreapta, ma intorc in cabina...
            si zice domnu' comandant: "Vasile! ma trage curentul de vreo jumate de ora, ia vezi ca in coada avionului, mai mult ca sigur, femeia de serviciu a uitat si usa si gemuletul de la baie deschise"
            Am luat Loganu'...am trecut pe la statia PECO...ca nu mai aveam benzina... si am plecat spre coada avionului

            Cind am ajuns...se inserase... si asta era! avea dreptate domnu' comandant: baia avea si usa si gemuletul deschise...lumina era uitata aprinsa... si in jurul becului se invirteau avionul american si cu ala rusesc!!!

            Un tip se bronza gol, pe o plajă retrasă.
            La un moment dat, se apropie o fetiţă.
            Tipul îşi acoperă părţile intime cu ziarul pe care-l citea.
            Fetiţa nu a scăpat gestul şi îl întreabă:
            – Ce-aţi acoperit acolo?
            – Aaa, o pasăre…Fetiţa pleacă.
            Tipul adoarme şi dupa un timp se trezeşte la un spital, cu dureri groaznice.
            -Ce mi s-a-ntâmplat?
            -Nu ştim, dumneavoastră să ne spuneţi…raspunde o asistenta
            Spune el ce-şi aduce-aminte iar poliţia o găseşte pe fetiţă:...
            – Nu stii cumva ce i s-a întâmplat domnului de pe plaja?
            – Lui… nimic!
            Eu m-am jucat cu pasărea lui, ea m-a scuipat, iar eu i-am rupt gâtul nesimţitei, i-am spart ouăle şi i-am dat foc la cuib!




            Merge un barbat cu un pistol intr-un club si incepe sa strige :
            - Cine s-a culcat cu nevastamea ?!?! Nu zice nimeni nimica .
            Barbatul mai striga odata :
            - Cine s-a culcat cu nevastamea ?!?!?! Incepe unu sa rada.
            - Ce e asa amuzant mai .
            - Nu ai destule gloante !!!
            Last edited by prae2orian; 5 February 2012, 22:08. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Se dă o lege cum că orice bărbat care are copii din relaţii extraconjugale au obligaţia de a-i lua acasă. Un şofer de tir, venind acasă dintr-o cursă lungă, aduce cu el un băieţel. Nedumerită, nevasta îl întreabă:
              -Al cui e copilul, bărbate?
              Bărbatul îi excplică ca e al lui şi comform noii legi,a trebuit să-l ia acasa. După care o întreabă:
              - Apropo, dar fata noastră unde e?
              La care nevasta răspunde:
              -A fost nevoit vecinul să o ia acasă.

              Comment


              • Cinci chirurgi, fosti colegi de facultate, dupa niste ani de practica, se
                intalnesc la un simpozion.

                Spre seara merg impreuna la o bere si despre ce crezi ca discuta?
                Bineinteles tot despre meserie.


                1. Primul zice:"Mie, pe masa de operatie, imi plac contabilii - cand ii
                deschizi, inauntru totul este numarat, totul este ordonat."


                2. Al doilea:"Eu prefer electricienii - cand ii deschizi, totul este
                codificat pe culori... nu poti sa te incurci."


                3. Al treilea, zice: "Mie imi plac bibliotecarii - inauntrul lor, toate
                organele sant plasate in ordine alfabetica... e usor de lucrat."


                4. Al patrulea, se baga si el: "Mie imi plac aia din constructii - cu ei
                te-ntelegi usor daca mai raman ceva piese in plus..."


                5. Al cincilea, isi da si el opinia: "Orice ati zice, baieti, mie imi plac
                politicienii - sunt cel mai usor de operat; astia, cand ii deschizi, n-au
                mai nimic inauntru... nici maruntaie, nici creieri nici fudulii, nici sira
                spinarii... Si unde mai pui ca au capul si curul piese interschimbabile -
                in orice ordine le-ai pune, functioneaza la fel.
                Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                Comment


                • In avion: un domn si o fetita.
                  Domnul zice: Ce-ar fi sa stam de vorba?
                  Se pare ca timpul trece mai repede conversand .
                  - Bine, zice fetita inchizand cartea pe care abia o deschisese, despre ce ati dori sa vorbim?
                  - Pai, zice domnul, o tema interesanta ar fi despre fizica atomica nu crezi? si surade superior.
                  - De acord, dar intai vreau sa va intreb ceva: o vaca, un cal si o oaie mananca acelasi lucru - iarba; dar oaia excreta niste bilute, vaca o placinta, iar calul niste mingi uscate. Cum va explicati fenomenul?
                  - Habar n-am, zice domnul, minunandu-se de inteligenta fetitei.
                  - Atunci cum vreti sa vorbim de fizica atomica daca nici despre caca nu stiti nimic???

                  Comment


                  • De cămaşa unui pacient, care a fost adus de urgenţă la spital cu ambulanţa, era prins un bileţel: D-lor doctori, aceasta este epilepsie, nu apendicită. De apendicită am fot operat deja de trei ori!

                    Comment


                    • Culmea manelistilor:
                      Sa conduci o masina fara numar... fara numar... fara numar...
                      ..............................................
                      O femeie merge la un chirurg plastician:
                      - Domnule doctor, puteţi să-mi faceţi un nas mai mic şi mai frumos?
                      La care chirurgul răspunde:
                      Doamnă, din ce aveţi dumneavoastră, vă fac şi 3!
                      Last edited by popavlm; 7 February 2012, 09:01.
                      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                      Comment


                      • 3 barbati morti ajung la poarta raiului.
                        Ii ia Dumnezeu pe fiecare la intrebari,primul fiind un italian:
                        -Ia zi,tu cum ai murit?
                        -Pai mi-am cumparat un Ferrari,am mers pe autostrada spre Milano cu 340 km/h ,n am putut sa iau o curba,am intrat in parapet si am murit pe loc.
                        -Bine,poti sa intri.
                        ... Al doilea, un german:
                        -Tu cum ai murit?
                        - Mi am luat un Porsche,am mers pe autostrada,o cinsterna a pus frana brusc in fata mea,nu am mai putut opri,explozie mare,am murit pe loc…
                        -Bine,poti intra si tu.
                        Al treilea, un roman:
                        -Tu ce ai patit?
                        -Mi am luat un X5 si am murit de foame..
                        Fara Semnatura.

                        Comment


                        • ‎- Ioane, am doua vesti proaste, cum sa ti le zic?
                          - Combina-le!
                          - Nevasta-ta ne inseala!
                          http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                          Comment


                          • Un barbat suna la pompieri:
                            -Alo,pompierii?
                            -Da!Care este problema?
                            -Imi arde de joaca!
                            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                            Comment


                            • Proaspata posesoare a permisului de conducere, sotia e la volan, cu sotul alaturi, pe post de observator.
                              - Ce ti-e si cu pietonii astia, parca vor sa se sinucida, mai ca ti se baga sub rotile masinii!
                              - De ce nu incerci sa cobori automobilul de pe trotuar si sa circuli pe strada? o intreaba sotul cu blandete...

                              Comment


                              • CUM REFUZA ROMANCELE
                                PE ZONE
                                Ardelencele. Mă, iubi, mă, nu vreau amu. Nu te supăra pe mine, da' io zic s-o lăsăm pă mâne. Bine, dacă vrei ţi-o fac oral o ţâră, dar să ştii că nu am chef dă mai mult, că mă simt aşa de moleşită, aşa lenioasă. Bine, iubi? Hai, mă, promit că în uichend stau şi io mai mult şi poate ne uităm la un film de care-ţi place ţie...


                                Oltencele. Tuţi apraşteul tău azi şi mâine, păi ce futai îţi trebuie ţie acum? Păi tu nu văzuşi că fusei 9 ore la muncă, bă trântorule? Şi făcui ciorba, şi am adunat de prin casă după voi. Mama voastră de trântori. Niciun futai în seara asta, n-am nici o scârbă de chef. Lasă-mă în pace! Arză-te-ar focu' de bărbat bun la nimic! Auzi, mă, la el, io-s caldă în gură de atâta muncă şi lui îi trebuie să se suie pe mine.

                                Săsoaicele. Hansel, liebe! Ich bin suparate pe tine, nu arbait, kaine bani, kaine facem sex. Das ist un erzaţ de sentiment daca nu ezist comunicaţion. Tu vrei ain-ţvai la dormitor, prima dat trebuie respect, ich nu pot sa face cu tine ceva zer gut daca tu nu ai pozition social stabil, aber ţuruc la fabric! Hoite ich habe nicht liebe pentru tine. Auf viderzen!

                                Moldovencele. Mă, ştii şe? Pi mini nu mă mai duşi tu cu zăhărelul ca ultima oară, când ai zis că dacă-ţi pun fofo pi gură, baţi şi tu covoarele şelea. Deci pi mini să mă laşi în paci. Sau, oi videa, dacă-mi dai bani pintru coafor, poate îţi arăt o ţâţă şi ti duci să ti rizolvi la baie. M-am săturat di toati - când bei urli la mini, când eşti treaz, vrei să-mi bagi papuşoiu în chiseliţă.

                                Maramureşencele. Barbati, nu vreau nimic cu tine asta seara. Lasă că vedem mâine sau la sfârşitul săptămânii. Du-te dacă ţi-e foame, că am făcut salata de boeuf, şniţele, supă, chiftele şi ardei copţi. Hai, nu mai insista, că oricum nu facem nimic. Chiar nu am dispoziţia necesară. Du-te şi mănâncă dacă vrei, că deja e târziu şi te văd cam obosit. Trebuie să şi dormi, vrei să faci tensiune?

                                Dobrogencele. Bine, hai s-o facem. Dar dă-mi şi tu bluza asta jos, ştii că nu-mi place cu ea pe mine. Iarăşi eşti cu şosetele? Eşti perfect convins că aici nu eşti la curve, da? Păi serios. Auzi, hai s-o lăsăm pe altădată. Şi mai învaţă şi tu ce e ăla preludiu, că m-am saturat să mă umezesc la comandă!

                                Evreicele. Ştii, dragă, mâine e Yom Kippur şi rabi a spus că trebuie să fim coşer. Trebuie să respectăm Tora, tu ştii că familia noastră are bun renume. Mai bine hai spune-mi ce profit ai obţinut din afacerea cu Şloim? Hai, că trebuie să numărăm banii şi să-i punem la locul ştiut. Lasă alte preocupări acum, nu avem timp, ce, vrei să dăm faliment?!

                                Muntencele. Auzi, sincer, io-mi bag picioarele! Băi, obsedatule, da tu chiar nu te-ai săturat aşa, de tine?? Toată ziua îţi trebuie, parcă eşti pe alcaline. Păi mai termină, băi, că deja mă scoţi din sărite, zău! Io îi zic lu mă-ta că nu pot să stau cu un obsedat sexual ca tine, că aşa ceva nu se mai poate. Ce te faci dacă-s plecată?

                                Bănăţencele. Dragă, tu ştii cât ţiu eu la tine, tu eşti cel mai grozav bărbat de pe lume, totdeauna am apreciat asta la tine şi m-ai satisfăcut întotdeauna până la maxim. Dar eu sunt o doamnă, ştii că azi e ziua mea de coafor, manicură, azi vreau să mă fac frumoasă pentru tine, aş vre să-mi cumperi şi brăţara care am văzut-o ieri la bijutier, o să mi-o pun când o să fiu goală cu tine în dormitor, asta va fi la sfârşit de săptămână, da?, până atunci mă voi gândi numai la tine. Pa, armăsarule!

                                Unguroaicele. Ioi, Pişta dragam, aşteptat atâta pe tine! Vrei să face la tine sex? Hai, anghialom, se bem ceva! Egeşege, no hai inche un pahar. Ioi de jo! Finom o palinka, hai se bem! Şi inche un pahar pentru mine... Un pahar pentru apu, un pahar pentru aniu... Ai adormit, edeşem? Ez oz! Gyuri, hai la lontru, că disno de barbat a dat in primire! Ioi ce mult aşteptat pe tine!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google