Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un beţiv strigă:
    - Unde sunt?
    - Pe strada Unirii.
    - Lasă detaliile! În ce oraş?



    Bulă completează o fişă personală pentru angajare. La data naşterii trece 15 august.
    - În ce an? întreabă funcţionara de la oficiul forţelor de muncă.
    - În fiecare an!



    Bulă se plimba cu taică-su prin munţi. Deodată, taică-su dispare. Bulă, agitat, întreabă:
    - Tată, ai căzut în prăpastie?
    - Daaaa.
    - Şi ai păţit ceva?
    - Nuuuu, se aude din prăpastie.
    - Dar e adîncă prăpastia?
    - Încă n-am ajuns...

    Comment


    • Soţul intră în cameră şi-i spune soţiei:
      - Mă duc la bar, ia-ţi geaca pe tine!
      Soţia, nespus de fericită că e băgată în seamă:
      - Asta înseamnă că mă iei cu tine iubitule?
      - Nu, opresc căldura
      http://www.loganclub.ro/forum/bz_85_frn-t43161.html

      Comment


      • Logica , caniculei :

        Logica neamtului: Daca astazi e canicula si maine va fi aceeasi canicula, trebuie sa investim intr-un aparat de aer conditionat care sa ne permita sa muncim mai eficient
        Logica grecului: Daca astazi e canicula si maine va fi tot canicula trebuie sa mergem in vizita la careva care are acasa aer conditionat si sa stam macar o saptamana la ei
        Logica francezului: Daca astazi e canicula si maine e aceeasi canicula, inseamna ca de fapt astazi este maine???
        Logica SUA: Daca astazi e canicula si maine e canicula, ne vedem nevoiti sa intervenim cu armata si s-o starpim
        Logica chinezului: Daca azi e canicula si maine va fi tot canicula, am face bine s-o exportam!
        Logica romanului: Te fac o bere? Cica azi si maine o sa fie canicula

        Comment


        • Bula venind de la scoala este intrebat de mama sa:
          - Ce-ati facut azi la scoala?
          Bula:
          - Materile explozive.
          Mama:
          - Si maine ce veti face la scoala?
          Bula:
          - Care scoala?
          http://www.loganclub.ro/forum/bz_85_frn-t43161.html

          Comment


          • Pofesoara vorbeste despre temperatura corpului:
            - Oamenii au 36.5°C, salbaticiunile au 38°C, iar pasarile au chiar 41°… Bula tu ma asculti? Te rog sa repeti ce am spus.
            - Oamenii au 36,5°C, cand devin salbatici temperatura creste la 38°C, iar cand vad o pasarica au chiar 41°…

            Doi prieteni, un englez si un chinez se plimbau impreuna prin Londra.
            -Uita-te la toate steagurile astea!Imi umplu sufletul de mandrie patriotica!
            -Dar Chan, tu esti chinez iar astea sunt steaguri britanice!
            -Da? Uita-te la etichete...
            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

            Comment


            • Pe autostrada un Tico ramas in pana de motor. Sofer o femeie. Se da jos din masina si deschide capota motorului sa se uite ce sa intamplat. Aplecindu-se un san iese afara. Alt sofer trecand pe langa ea observa ca sanul ere iesit si spune:
              - Degeaba ii dai sa suga ca nu mai creste.
              http://www.loganclub.ro/forum/bz_85_frn-t43161.html

              Comment


              • Intr-un compartiment de tren, doua tinere si o babuta - care croseta linistita. Cele doua discuta cam ce si-ar dori fiecare de la un barbat.

                Prima zice:
                - Imi doresc un barbat tanar, cu apartament si masina, cu diploma de inginer, cu loc de munca bine platit si la pat sa fie - ca tot suntem in tren - ca un accelerat!

                A doua d-ra zice si ea:
                - Pe langa ce-ai spus tu, eu imi doresc sa aiba si o vila la munte si una la mare, iar la pat sa fie - ca tot suntem in tren - ca un rapid!

                Babuta isi cere scuze ca se amesteca in discutia lor:
                - Daca as mai fi tanara, nu m-ar mai interesa apartament, vila, diploma, dar mi-as dori ca la pat sa fie - ca tot suntem in tren - ca un marfar!

                - Vai, bunico! Dar marfarul e murdar!
                - Da! Dar e LUNG, STATIONEAZA MULT in gara... si mai FACE SI MANEVRE!

                Comment


                • O blonda isi gaseste masina din parcare cu portiera infundata. Un trecator binevoitor o sfatuieste sa sufle in teava de esapament pana cand portiera revine la forma initiala. Blonda nu sta mult pe ganduri si incepe sa sufle.
                  In timp ce era in plina activitate, o alta blonda apare:
                  -Ce faci draga?
                  -Suflu ca sa indrept portiera.
                  -Vai draga, fraiera mai esti ! N-o sa reusesti niciodata !
                  -De ce?
                  -Pai nu vezi ca ai ferestrele deschise ...
                  http://www.loganclub.ro/forum/bz_85_frn-t43161.html

                  Comment


                  • Balantaupa o cearta, iubitul tinerei balante pleaca suparat si, trantind usa , ii spune prietenei sale:
                    - Si, daca te intereseaza, nici macar nu esti buna la pat!
                    Mustrat de constiinta, ceva mai tarziu, el isi da seama ca a exagerat si o suna. Degeaba, ea nu raspunde. El inisista si, dupa vreo trei ceasuri, are noroc:
                    - Ce faci, draga, de ce nu raspunzi?
                    - Scuza-ma, iubitule, eram in pat.
                    - Pai ce faceai in pat la ora asta?
                    - Ceream o a doua opinie.

                    Scorpion:O tanara nevasta scorpion ii marturiseste prietenei ei:
                    - Cred ca vreau sa-mi omor barbatul, dar nu stiu cum.
                    - Stii cum? Am citit eu intr-o carte: fa mult sex cu el.Epuizeaza-l. O sa il slabesti si pana la urma o sa-si dea duhul. Dupa cateva luni, prietenele se intalnesc din nou. Sotia arata jalnic, in schimb sotul parea destul de fericit.
                    - Ce mai faci?, o intreaba prietena.
                    - Eu ca eu, ii zice ea la ureche, dar uita-te la prostul asta, habar n-are ca e pe moarte!

                    Sagetator:O sagetatoare este intrebata de sotul ei:
                    - Mi-ai simtit lipsa ieri, iubito?
                    - Cum, draga, n-ai dormit acasa?

                    Capricorn:O tanara doamna capricorn urmeaza sa primeasca o mostenire si vorbeste cu prietena ei despre acest subiect:
                    - Ah, cand vei avea toti acei bani, n-ar mai trebui sa faci sex cu sotul tau ca sa iti cumpere rochii, ii spune, cu invidie, prietena.
                    - Da, draga, in sfarsit voi putea sa platesc pe cineva sa faca asta!

                    Varsator:Prietena unei varsatoare isi face curaj si ii spune:
                    - Iubitul tau te insala.
                    - Ah, draga, dar stiu de mult.
                    - Stii si cu cine?
                    - Da, stiu si cu cine, stiu si de ce, dar nu prea stiu cu ce.

                    Pesti:In timp ce barbatul ei era plecat in delegatie, o pestoaica isi cheama cativa prieteni pe-acasa. Sticlele se golesc una cate una, hainele dispar, muzica e data la maxim, cand usa se deschide si in camera intra sotul.
                    Ea isi aduna puterile, isi trage o camasa pe ea, da peste cap un pahar si spune: - Si-acum iar incepem: gelozii, suspiciuni...

                    Berbec:O domnisoara berbec ii spune prietenei:
                    - Draga, mi se pare foarte ciudat ce se intampla: de fiecare data cand cunosc un barbat mai ca lumea, aflu fie ca e el insurat, fie ca sunt eu maritata.

                    Taur:La un an dupa ce s-a casatorit cu o taurita, el intra in dormitor tinand in mana doua pastile de nurofen si un pahar de apa.
                    - Ce faci cu pastilele alea, intreaba sotia.
                    - Sunt pentru durerea ta de cap.
                    - Dar nu ma doare capul!
                    - Ha-ha, te-am prins...

                    Gemeni:O domnisoara din zodia gemenilor este invitata la dans:
                    - Domnisoara, se poate?...
                    - Da, dar hai mai intai sa dansam.

                    Rac:O tanara rac este abordata la o petrecere:
                    - Domnisoara, dansezi?
                    - Stai numai putin, s-o intreb pe mama.
                    - Intreab-o, te rog, si daca putem sa facem sex, ca sa nu faci doua drumuri.

                    Leu:O leoaica ii spune prietenului ei din copilarie:
                    - Cand ma voi marita eu, sa stii, multi barbati vor suferi.
                    - Pai cu cati vrei sa te mariti?

                    Fecioara:O bebelusa nascuta in zodia fecioarei este inca la maternitate.
                    - Tu esti fetita?, o intreaba baietelul de langa.
                    - Da, raspunde ea.
                    - Si care e diferenta intre noi, baieteii, si voi, fetitele?
                    - Stai sa plece asistenta de aici si iti arat.
                    Dupa ce pleaca asistenta, bebelusa ridica paturica si ii arata:
                    - Vezi acum? Noi, fetitele, avem sosetutele roz!
                    Last edited by coco_chanel; 8 July 2012, 15:29. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • O tipă bună face autostopul. Oprește un camion:
                      - Mă luați și pe mine până la Craiova ?
                      - Desigur, n-aș putea să refuz o femeie însărcinată.
                      - Dar nu-s însărcinată! zice tipa, contrariată.
                      - Păi pâna la Craiova e drum lung…


                      Fiul discută cu tatăl sau:
                      - Tată, să ştii că totuşi mama conduce automobilul mai bine decât tine!
                      - Eşti sigur? Eu n-aş spune aşa ceva!
                      - Dar tu singur ai afirmat că n-ai putea să faci nici 10 metri cu frâna de mână trasă, pe când mama a reuşit să parcurgă aşa 12 km!


                      Un tip merge pe autostrada 57 cu masina si asculta radioul.
                      La un moment dat, la radio, crainica anunta:
                      - Pe autostrada 57, un nebun merge pe contrasens.
                      Tipul, foarte enervat:
                      - Nu unul, sute, sute !
                      Be The One , Not Anyone !

                      Comment


                      • Alo!… Buna iubita, ce faci?
                        - Rau iubitule, acasa, mi-e rau. Tu?
                        - La intrarea in club, chiar in spatele tau !!!


                        Daca nu reusesti sa-ti gasesti jumatatea, cauta doua patrimi!
                        *
                        Pesimistul: - Femeile din barul ăsta sunt nişte stricate.
                        Optimistul: - Aşa sper şi eu...
                        *
                        SMS: Ajung in 10 minute. Daca intarzii, mai citeste o data mesajul.
                        *
                        Toti oamenii aduc fericire...Unii prin prezenta, altii prin absenta!



                        TALENT!
                        Cineva bate la porţile raiului.
                        Sf. Petru deschide şi vede un jucător
                        de fotbal.
                        - Tu cine eşti ?
                        - Sînt jucător în echipa
                        naţionala a României.
                        - Şi cum de ai nimerit poarta ?

                        Ministrul Finantelor si Ministrul Economiei servesc un aperitiv la bufet.
                        Dupa un timp, primul zice:
                        - Mai luam ceva ?
                        - De la cine ?


                        Intr-o seara Bula merge sa-l ia pe Bulisor de la scoala .
                        Cu nostalgie Bula priveste scoala si zice:
                        - Aici am invatat si eu acum treizeci de ani !
                        La care Bulisor zice incet :
                        - Stii tati, diriginta ne-a zis azi ca asa tampiti ca noi n-a mai avut de treizeci de ani !



                        Un barbat merge la o sala de fitness si se adreseaza antrenorului :
                        - Vreau sa cuceresc o fata; ce aparat imi recomandati sa folosesc?
                        - Bancomatul ....


                        Vine Bula la scoala cu o buza umflata.
                        Profesoara:
                        - Ce-ai patit Bula?
                        - Am fost cu tata la pescuit si mi s-a asezat o viespe pe buza.
                        - Vai saracul de tine. Si te-a piscat ?
                        - Nu, a omorit-o tata cu vasla.


                        A fost o data un print care intr-o zi a intrebat-o pe o prea-frumoasa printesa:
                        - Vrei sa fii sotia mea? Si ea a spus:
                        - Nuuu!
                        Si atunci printul a trait multi si fericiti ani si poate mai traieste
                        si acum umbland la vanatoare si pescuit,
                        haladuind cu prietenii si band multa bere, imbatindu-se de cate ori pofteste, jucand table toata
                        ziulica,
                        lasandu-si hainele imprastiate prin sufragerie, facand amor cu toate vecinele si prietenele.


                        O găină produce un ou de juma' de kil.
                        Presă, televiziuni, interviuri, toţi pe găină:
                        - Cum aţi reuşit performanţa?
                        - Secret de familie.
                        - Planuri
                        de viitor?
                        - Să fac un ou de
                        un kil.
                        ...Îl iau în bliţuri şi pe cocoş:
                        - Cum aţi reuşit performanţa?
                        - Secret de familie.
                        - Planuri de viitor?
                        - Să-i sparg faţa struţului...
                        sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                        Comment


                        • Ce a picat la BAC?
                          Tot liceul...

                          Comment


                          • O blonda la volanul unui ferrari pe A19. Politistul o opreste si o intreaba : De ce mergeti doamna cu 19 KM/H ?
                            Bloda: pai nu este A19?
                            Politistul: Ba da dar A vine de la autostrada si 19 de la nr ei. Dar doamna de langa dvs. de ce e asa palida la fata ?
                            Blonda : Pai asa e de cand am iesit de pe A320.
                            http://www.loganclub.ro/forum/bz_85_frn-t43161.html

                            Comment


                            • Politia opreste un biciclist. – Ai trecut pe rosu d-le! – D-le politist, stiti, eu sunt daltonist. – D-le, dar nu te-a intrebat nimeni ce meserie ai.
                              [

                              Comment


                              • Azi dimineata conduceam pe autostrada cand, intr-o doara, m-am uitat in stanga. Si ce mi-au vazut ochii ? Langa mine, intr-un BMW ultimul ragnet, nou si stralucitor, o femeie tanara si frumoasa, conducea cu 120 Km/ora. In acelasi timp se uita in oglinda, rujandu-se.
                                Mi-am intors privirea la drum si dupa cateva secunde am vazut-o din nou, depasindu-ma si continuand sa se fardeze.
                                E adevarat, eu sunt barbat curajos, dar ce facea ea m-a infricosat asa de tare incat aparatul electric de barbierit mi-a cazut din mana, peste mana dreapta in care tineam sandwichul, care la randul lui a cazut peste picioarele mele. M-am manjit tot de maioneza. Am incercat sa indrept volanul cu genunchiul si de atata zapaceala mi-a zburat telefonul mobil de la ureche si a cazut chiar in ceasca de cafea pe care o tineam intre picioare. Cafeaua fierbinte s-a imprastiat in toate directiile. Vai, ce arsuri am capatat pa ambele maini si pe... pantaloni. Cafeaua fierbinte mi-a stins si tigara, mi-a distrus celularul si mi-a intrerupt convorbirea care era intr-adevar, dar intr-adevar IMPORTANTA!!
                                Cine dracu' le-a dat voie femeilor sa conduca?
                                http://www.loganclub.ro/forum/bz_85_frn-t43161.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google