Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O cartita mergea pe sub pamant si sapa o galerie; la un moment dat se hotareste sa iasa la suprafata si nimereste pe o plaja de nudisti, intre picioarele unei blonde; orbita de lumina soarelui cartita da aiurea din cap; -Ariciule, tu esti ma? (nici un raspuns) -Ariciule, tu esti ma? (nici un raspuns) -Ba ariciule…(mirosind), ai murit ma?

    Comment


    • )))))))).Foarte tare ).
      sigpic

      Comment


      • wc-ul la olteni => 2 pari...unul de care sa te ti...si unul cu care sa feresti cainii.

        Se spune ca daca puricii din craiova ar lumina ca si licuricii, Craiova din avion s-ar vedea ca si Las Vegas-ul...

        De ce oltenii cand se culca au 2 pietre langa pat... ?
        Cu una sting becul si cu cealalta verifica daca e geamul inchis ....

        No offense ... :|

        wc-ul la olteni => 2 pari...unul de care sa te ti...si unul cu care sa feresti cainii.

        Se spune ca daca puricii din craiova ar lumina ca si licuricii, Craiova din avion s-ar vedea ca si Las Vegas-ul...

        De ce oltenii cand se culca au 2 pietre langa pat... ?
        Cu una sting becul si cu cealalta verifica daca e geamul inchis ....

        No offense ... :|
        Last edited by NoMaK; 19 March 2009, 20:58. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Capra cu 3 iezi si-au pus usa metalica la casa.Noul semnal al caprei pentru iezi va fi: − Sug lapte, Sug lapte. Lupul aude si dupa ce capra a plecat,se duce la iezi si le spune: − Sug lapte, sug lapte, dar iezi de dupa usa ai raspund... − **** p...ica ,**** p...ica ca ne-a pus vizor mamica!!!
          sigpic #

          Comment


          • Bula in China se ia la bataie cu un ninja.Se bat ei ce se bat si se hotaresc sa dea fiecare o lovitura.Care da cel mai tare e mai bun.
            "Bang" ninja una in gura lui Bula-doarme 2 zile si cand se trezeste intreaba:
            -Ce-a fost asta?
            -"Cheia dragonului"!
            Dupa aia,Bula "bang" una in gura chinezului.Se trezeste ninja peste 2 saptamani:
            -Ce-a fost asta??
            -Cheia franceza!

            Dimineata, tatal le spune baietilor:
            - Azi noapte, nu stiu care bulangiu, ne-a furat vaca...
            Baiatul mai mic:
            - Daca-i bulangiu inseamna ca-i mic de statura.
            Baiatul mijlociu:
            - Daca-i mic de statura, trebuie sa fie Tica Slutu din Tandarei.
            Hai sa mergem la Tandarei. Au ajuns la Tandarei, l-au gasit pe Tica Slutu si i-au tras o cafteala strasnica. Dar ala nu le da vaca - zice ca n-a furat-o el. L-au mai caftit o data dar tot degeaba. Au ajuns la judecata. Judecatorul ii intreaba:
            - Dar de ce credeti voi ca e mina lui Tica Slutu?
            - Cum de ce, raspund fratii, a furat vaca, deci e bulangiu. E bulangiu, deci e mic de stat. Daca e mic de stat, e din Tandarei, ca acolo toti sint mici de stat. Iar daca e din Tandarei, e clar ca e Tica Slutu...
            - Interesanta logica, zice Judele. Dar ia spuneti-mi voi (si le arata o cutie), ce am eu in cutiuta asta?
            - E o cutie patrata, - observa tatal.
            - Inseamna ca-nauntru e ceva rotund, - zice mezinul.
            - Daca e rotund inseamna ca-i oranj, - cugeta mijlociul.
            - Daca-i oranj, e clar ca-i o portocala, - conclude fratele mai mare.
            Judecatorul scoate din cutie o portocala, uitindu-se ginditor la Tica:
            - Asculta, Slutule, nu te mai incontra atita. Da-le astora vaca-napoi!...

            Iţic sună la Securitate:
            - Alo, vedeţi că Ştrul are nişte lemne !
            - Şi ce e cu asta?
            - A găurit şi a introdus în fiecare lemn bijuterii, diamante, dolari şi, probabil, ceva muniţie adusă din America, de la fratele lui.
            Apoi îl sună pe Ştrul:
            - Mă dobitocule, pregăteşte-te că am trimis să-ţi spargă lemnele!
            - Pe cine ?
            - Pe ăia care mi i-ai trimis tu anul trecut de mi-au săpat grădina.
            Last edited by maistoru; 19 March 2009, 23:44. Reason: Automerged Doublepost
            vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

            Comment


            • Doi politisti gasesc trei grenade intr-o groapa. - Ce ne facem cu ele? - Le ducem la sectie. - Si daca explodeaza una pe drum? - Spunem ca am gasit doar doua...
              sigpic

              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

              Comment


              • Institutia casniciei este foarte asemanatoare cu mersul la restaurant in grup. Comanzi ce vrei, pe urma vezi ce au luat altii si brusc nu iti mai place ce ai tu. Barbatul nu este complet pana nu se casatoreste. Pe urma este terminat. Un baietel il intreaba pe tatal lui: "Tati cat costa sa te casatoresti?. Tatal i-a raspuns: "Nu stiu fiule inca platesc". - Tati este adevarat ca in unele parti din Africa, un barbat nu isi cunoaste sotia pana nu se casatoresc? - Asta se intampla peste tot fiule.
                sigpic #

                Comment


                • Meserie!

                  Luni dimineata, la prima ora, în biroul maistrului vidanjor suna telefonul.
                  - "Alo, alo, dom'le, la intersectia strazilor Parpalache cu Groapa Neagra s-a-nfundat un canal si e nenorocire.. Locatarii din patru blocuri sînt în suferinta. Refuleaza, dom'le."
                  -"OK, OK, venim imediat."
                  Apoi maistrul catre ucenic:
                  -"Baiete, adu trusa de scule.."
                  Cara ucenicul din greu trusa.
                  -"Nu aici, baiete, la masina ca plecam pe teren."
                  Tîrîie ucenicul trusa la masina. Ajung ei la locul cu pricina, ridica maistrul capacul si... canalul plin ochi cu *****.
                  -"Baiete, adu trusa de scule de la masina."
                  Cara ucenicul din greu trusa lînga canal.
                  -"Baiete, fii atent la mine."
                  Îsi sufleca maistrul mînecile, coboara în canal, îsi tine nasul cu mîna si... capul la fund. Iese dupa vreun minut.
                  -"Cheie de pais'pe." Ia cheia întinsa si... capul la fund. Dupa alt minut..
                  -"Sarpele." Ia capatul sarpelui si.... capul la fund.
                  Dupa înca vreun minut se aude zgomotul specific si canalul se goleste de *****.
                  Iese maistrul mîndru pe margine, se sterge cu dosul palmei pe obraji si frunte, se scutura, îl bate parinteste pe umar pe ucenic si-i spune.
                  - "Baiete, asculta aici la mine. Sa pui mîna sa-nveti meserie ca alfel toata viata numa' o sa cari la trusa aia de scule.."
                  Chiar daca a mai fost postat
                  Attached Files

                  Comment


                  • )))))))))))
                    sigpic

                    Comment


                    • Ce e verde si alearga prin padure? O haita de castraveti
                      Cum bagi 5 elefanti intr-un lastun? 2 in fata si 3 in spate
                      Cum bagi 10 elefanti in 2 masini si u ai un logan? Vinzi loganu si iei 2 lastun-uri
                      Cum iti dai seama ca elefantii sunt la strand? vezi lastunurile la poarta

                      Vorbesc 2 lupi sa mearga la furat de oi si ii aude ciocanitoarea. Asta fuge repede si ii spune la cioban.
                      Ciobanu cum vine seara se ascunde dupa un copac si asteapta.
                      La o bucata de vreme vin si lupii. Gasesc ei o gaura in gard si baga primu capu sa intre, cand ciobanu `poc` o bata peste bot.
                      Iese lupu repede cu labele peste bot si spune celuilalt:
                      -Ba intru tu primu k pe mine ma bufneste rasu !
                      (\__/)
                      (='.'=)
                      (")_(")

                      Comment


                      • Intra 7 p_le intr-o banca si striga mainile sus !
                        Scoateti banii ! se deschide usa la banca si intra
                        un vibrator se uita p_lele si zic a venit robocap.
                        sigpic #

                        Comment


                        • culmea vitezei: sa fugi in jurul unui stalp si sa-ti vezi spatele
                          culmea nesimtirii: sa impingi o baba pe scari si sa o intrebi de ce se grabeste
                          culmea culinara: sa mananci piept de pui si sa ramai in gura cu sutienul
                          (\__/)
                          (='.'=)
                          (")_(")

                          Comment


                          • Remanierea guvernamentala este iminenta. Taricenu propune un guvern de tehnocrati japonezi, luind in consideratie experienta lor in domeniul politicilor economice.
                            Aveti, in continuare, lista cu propuneri:
                            1.Nimika Nuymoka
                            2.Yaspaga Shidute
                            3.Wreypostu Daybanu
                            4.Undeypliku Katesparg
                            5.Skimbaley Inparay
                            6.Winoakuma Kusuma
                            7.Furatzara Kutotu
                            8.Bagabany Labayatu
                            9.Totkumita Madeskurk
                            10.Nufurytu Furyo
                            11.Latrukatu Wikushpaga
                            12.Yopapnumay Kiolanu
                            13.Bagalaba Pinlakot
                            14.Opriwatizashi Shipasta. ....

                            La tribunal:
                            Sotul: "Intru in casa si-mi vad femeia in pielea goala pe pat, geamul deschis, ma uit pe geam si vad pe unul in chiloti, alergand. Iau noptiera si arunc dupa el".
                            Sotia: "Era cald. M-am dezbracat, am deschis geamul, vad cum intra dobitocul asta si fara sa zica ceva arunca cu noptiera prin geam".
                            Victima: "Eu sunt sportiv. Alerg in fiecare zi pe acel traseu. Intorc capul si vad cum zboara o noptiera spre mine..."
                            Martorul: "Eu nici nu stiu ce caut aici !!! Stateam linistit in noptiera..."
                            Last edited by danielliviu; 23 March 2009, 09:05. Reason: Automerged Doublepost
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • Piciorul priveste in sus si vede ca penisul il priveste si il intreaba:
                              - Ce mai faci?
                              - Sunt precum un liliac. Stau tot timpu atarnat cu capu in jos. Cu tine cum se poarta stapanu'?
                              - Excelent. Imagineaza-ti ca dimineata, ca sa nu racesc imi pune papuci, se duce sa se spele, ma spala bine intre toate degetelele, apoi ma sterge bine, ma da cu talc, apoi ma imbraca cu sosete si ma baga in pantofi. Apoi mergem toata ziua. Seara, cand ma dor toate ma baga in apa calda, imi face masaj cu crema si ma lasa sa ma odihnesc toata noaptea. Cu tine cum se poarta?
                              - Cu mine se poarta oribil. Sa-ti povestesc: Dimieata ma palmuieste si-mi zice: "Gata nenorocitule, opreste-te. Apoi ma baga stramb in chiloti si toata ziua am o durere de cap de nu-ti mai zic. Ah, dar cu toate astea seara... seara vrea sa stau tare si batos! Dar cel mai rau e de fiecare data cand intram in pestera, nu-ti imaginezi cat me enerveaza nehotararea lui
                              - Care pestera? Ce nehotarare?
                              - Pai daca intru in pestera, unde abia incap, ma baga ma scoate, ma baga, ma scoate, ma baga si o tine tot asa pentru muuuuuuuult timp.....
                              - Si atunci ce se intampla? intreaba piciorul.
                              - Pai ce naiba sa se intample ametesc, vomit si lesin

                              Gigel ii spune mamei:
                              - Mama, ieri dupa ce-ai plecat de-acasa, a venit o
                              tanti blonda si frumoasa
                              si s-a dus cu tata in camera si...
                              Mama-sa il intrerupe :
                              - Stii ce, sa repeti asta cand vine taica-tu acasa!
                              Ajunge acasa tatal, mama ii face semn copilului, iar
                              acesta reia:
                              - Si cum iti spuneam, mama, ieri cand tu n-ai fost
                              acasa, a venit o tanti
                              blonda si s-a dus cu tata in camera si...
                              - Si? Siiiii??? intreaba mama nerabdatoare.
                              - Si tata a tavalit-o-n pat exact asa cum te
                              tavaleste pe tine de obicei postasul...

                              Invatatoarea ii intreaba pe copii:
                              - Ia spuneti copii, voi stiti cine v-a adus pe voi pe lume? Ancuta:
                              -Pe mine m-a adus barza
                              -De unde stii, Ancuta?
                              -Pai am picioarele la fel de lungi si sunt mai alba la ten. Gigel:
                              - Pe mine m-a adus cioara
                              -De unde stii, Gigel?
                              - Pai sunt mai inchis la culoare la ten si brunet
                              -Bravo, Gigel. Bula si el cu mana pe sus.
                              -Pe mine m-a adus ferry-boat-ul.
                              - Cum asa, Bula?
                              - Pai aseara, cand treceam pe langa dormitorul parintilor,
                              l-am auzit pe tata spunandu-i mamei:
                              - Nu mai feri botu' ca iar facem un prostanac ca Bula!!!
                              Last edited by maistoru; 24 March 2009, 11:41. Reason: Automerged Doublepost
                              vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                              Comment


                              • Un tip vine la doctor sa-l vindece de balbaiala.
                                - Da`cu ce te ocupi dumneata ?
                                - E-eu cresc ga-ga-ini !
                                - Pentru asta nu-i nevoie sa vorbesti cursiv, merge si-asa.
                                - Pai pai, eu chem di-dimineata ga-gainile sa le dau boabe: pi pi pi ! Si vin cinci mii de ga-gaini. Seara iar: pi pi pi, maninca. Apoi, le zic sa plece la cul-culcare. Se duc toate, afara de una. Ii zic: Du-du-te de te culca! Nu vrea. Iar: Du-te la culcare, iar nu vrea. Ma enervez si-i zic: Du-du-te-n pi-pi-pi...Si vin cinci mii de gaini...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google