Alarmistul Va Raspunde

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De ce nu intelegi ca nu e nici o problema?
    Poate nu ai observat tu inainte ca se aprinde si bordul... si sta aprins cat timp modulul de ridicare geamuri actioneaza.
    Daca vrei sa schimbi ceva trebuie sa schimbi modulul de ridicare geamuri, nu alarma. Wintec 826 nu are modul de ridicare geamuri incorporat.
    GL-22-TOF

    Comment


    • multumesc mult pt. informatii!

      Comment


      • sal

        as vrea sa stiu si eu subwooferul activ se leaga la boxele masini spate ,semnalul se ia din cd player din spate si pe schita imi mai arata ca trebuie legat si la baterie sa aiba alimentare,nu inteleg ce rol are legatul la boxele spate ale masinii?????

        Comment


        • daca legi pe semnal HY imput semnalul se ia de la boxele din spate, daca legi cu RCA de la CD player, atunci duci direct RCA din CD player in amplif.

          Comment


          • salut o recomandare pentru un modul de ridicare geamuri care e mai bun, am cu reglaj am fost la cel care mi-a montat si alarma mi-a zis sa cumpar fara reglaj ca este mai bun

            Comment


            • Un modul re ridicare geamuri se recomanda sa aiba acel reglaj, totul este sa stii cum sa-l reglezi.
              Sunt module universale care trebuiesc montate pe orice masina si orice geam. Consumul de curent al motorului difera de la masina la masina, chiar si de la un Logan la altul.
              GL-22-TOF

              Comment


              • @danielliviu
                Multumesc pentru indicatiile date in legatura cu montajul alarmei FIGHTER.
                Astazi am reusit sa finalizez legaturile la UCH pe noul meu Loganel de 1,2.
                Totul functioneaza foarte bine.
                Mi se pare putin mai anemica sirena,dar asta se poate rezolva usor.

                Comment


                • Partea cu sirena "anemica" este reglementare europena in domeniul poluarii fonice.
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • Buna seara! As vrea sa cer si eu o parere... Am cativa 'binevoitori' pe strada care din cand in cand mai dau cate o zgarietura pe masina. Puteti sa imi recomandati o alarma sau o alternativa ? Multumesc.

                    Comment


                    • eu am Thunder de 6 ani, nu a fost scumpa si functioneaza perfect, o parere.

                      Comment


                      • Buna tuturor. Am o problema la o alarma Thunder CA-102 si anume :intre blocuri raza de actiune a telecomenzii este de 2-3 m iar in zone mai deschise gen parcari mall etc. raza ajunge si la 50 m. Stiti cumva ce anume interfereaza, este cumva o problema ca e montata aproape de UCH? Va multumesc anticipat si scuze daca am postat gresit.

                        Comment


                        • poate fii o problema daca e montata aproape de UCH , muta i pozitia si antena sa fie dreapta, acel fir ma refer de pe alarma si da un rezultat. bafta.

                          Comment


                          • @goguspan - multumesc pentru raspuns.

                            Am o nelamurire , am schimbat un Thunder ca102 cu ca105 iar acesta are doua fire pentru contacte usi (+) si (-), ca102 avand doar una. Din ce am inteles din posturi ca ma leg doar cu una (-) la cei doi pini din UCH. Este corect? Am nevoie de dioda la aceasta legatura? Multumesc anticipat.

                            Comment


                            • da, te legi numai cu minus si pui pe fiecare intrare a UCH ului cate o dioda, asa zic eu ca e mai bine . Bafta

                              Comment


                              • Diodele le pui degeaba la firele de usi deschise. Pentru ca la oricum sunt legate impreuna toate (nu arata exact ce usa e deschisa, etc)
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google