Alarmistul Va Raspunde
Collapse
X
-
Salutare băieți, am o alarmă thunder ca206 și într-o dimineață când am mers la lucru, am armat-o iar după masă când s-o deschid nu a mai răspuns la comenzi. Pe pager comenzile dau impuls, bateria de la pager e nouă la fel ca și cea de pe mașină. Am pus și pagerul de rezervă și la fel face.
-
Nu stiu daac mai citeste cineva topicul asta...dar am o alarma Maat 679 care in momentul cand pun cheia pe pozitia contact porneste sirena si nu mai pot sa o inchid deloc din teelcomanda alarmei.Singura solutie este sa decuplez unitatea centrala.Sa fie sirena de vina sau unitatea centrala?
- Likes 1
Leave a comment:
-
Fir rupt portocaliu al alarmei
Buna seara,am un logan 2007 laureate cu alarma blazer o chinezarie de pe la Meridian si am langa acumulatorul masinii un fir portocaliu rupt,dar nu se vede de unde este rupt.iese din alarma langa acelasi fir cu + si - de la Difuzorul alarmei.
De la ce ar putea fi?
Leave a comment:
-
Alarmistul Va Raspunde
OK .Multumesc frumos .Ai spus bine ,o alarma canbus ...
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Leave a comment:
-
Scrie și mai sus, e greu de citit sau de înteles?
Pe de altă parte ai scris altecevaOriginally posted by t0rquemada View PostScrie în română: comanda de închiere/descuiere e pe același fir, consecutiv.
Indiferent unde te legi buton încuiere sau bcm, rezultatul e același apas pe pager inchis, se incuie..... mai apas o data pe inchis, masina se descuie
Originally posted by adrian22 View PostSalutare.La un logan 2 cu închidere centralizată pe cheie vreau sa i montez o alarma dar nu știu unde se leagă firele de la alarma la UCH.
La uch este un fir verde cu dubla comanda pe minus care vine de la butonul de pe bord sau alta varianta pe care am auzit o ar fi sa se scoată doua fire de la releul din uch.Daca se leagă alarma direct la firele de la motorașe de arde ceva in uch .Poate știe cineva cum se pot face legăturile .Multumesc
Nu si a montat nimeni alarma pe logan 2?
Nu pune nimeni o schema cu legăturile dintre alarma si uch?!
- Likes 1
Leave a comment:
-
Alarmistul Va Raspunde
Unde se leaga fratilor ,firele de la o alarma închis /deschis ......la loganul 2 .....de ce e asa secret ....[emoji52]
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Leave a comment:
-
Pana la urma care sunt firele de “închis /deschis” la Loganul 2 unde trebuie legat o alarma ...Va Multumesc [emoji4]
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Leave a comment:
-
Logan I sau Logan II
Încuierea la pornire și descuierea la oprire e funcție a alarmei hornet 740t - dezactivabilă din meniul alarmei.
încuierea la depăsirea 7km/h(CAR)
Logan I: se apasă lung pe încuiere până se aude un beep, dar 99% uch-ul nu are semnal viteză(trebuie tras un fir) și nu va merge
Logan II: are CAR standard, activarea ca mai sus cu motor pornit.
Leave a comment:
-
Am o masina sh Logan Laureat 1.2 2012 are alarma 740T. Cum pot face sa nu se mai incuie usile la pornirea motorului ci doar dupa o anumita viteza ? Are legatura cu alarma sau...?
Am icercat cu punerea contactului si apasare inchidere/descchidere usi timp de mai multe secunde dar nimic nu se intampla. La loganurile dupa 2010 nu mai merge?Last edited by Maioru Nicu; 31 March 2018, 07:19.
Leave a comment:
-
Salutare. Am instalata pe masina o alarma Cobra 4435-4415. As vrea ca la armare sa piuie ca sa am si acustic informarea ca s-a armat. O pot face eu de acasa aceasta programare? Cum?
Leave a comment:
-
Multumesc mult pentru informatii
Dar o schema cu mufele uch aveti? Ca o armez si ramane ecranul iluminat in bord mult timp si dupa 10 min apare pe pager portiera deschisa.
Vreau doar firele la care trebuie conectata alarma.
Multumesc mult
Ma scuzati ca rescriu un mesaj. Am gresit. BCM cu 3 mufe. 2 mai mici: una alba, una maro si una mai mare lunga neagra.
Nu prea ma pricep la modele.. doar la electricitate
Masina 2015 luna 8 cu Cruse Eco mode Tempomat.
Leave a comment:
-
Scrie în română: comanda de închiere/descuiere e pe același fir, consecutiv.
Indiferent unde te legi buton încuiere sau bcm, rezultatul e același apas pe pager inchis, se inchuie..... mai apas o data pe inchis, masina se descuie
Leave a comment:

Leave a comment: