Alarmistul Va Raspunde

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • simplu ca buna ziua
    albastru pe 86 ,+ 12v pe 85 iar intre contactele releului legi alimentarea plafonierei adica ii tai temp plafonierei firul alb parca

    Comment


    • l-am montat exact cum ai zis dar am pus pe fir contactor de ala care nu rupe firul.
      trebuia sa intrerup firul alb mai jos de contactul cu pinul 30 din releu?

      alarma vad ca nu inchide lumina cand armez decat dupa 20 de secunde, dar cand dezarmez imi aprinde lumina, si nu aprindea inainte.
      Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

      Comment


      • Originally posted by me_catalin View Post
        trebuia sa intrerup firul alb mai jos de contactul cu pinul 30 din releu?
        .
        exact trebuie intrerupt daca vrei sa se aprinda cum trebuie adica releul in starea armat a alarmei sa fie pe ''ND'' ''normal deschis''
        Last edited by romeo-alex; 31 May 2013, 23:45.

        Comment


        • pai inseamna ca n-o sa se mai inchida apoi plafoniera din telecomanda de pe cheie, doar din alarma, nu ?
          Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

          Comment


          • va functiona normal plafoniera si din cheie

            Comment


            • Manual utilizare Daewoo AGC 1220RF-A

              Salut, ma poate ajuta cineva cu un manual de utilizare pentru mp3 player-ul de pe logan marca Daewoo model AGC 1220RF-A, este vorba despre cel cu bluetooth si USB.

              Comment


              • ti se pare a fi pe threadul care trebuie?

                Comment


                • maat 679 legare bk usi

                  buna seara

                  am un logan pr

                  daca ma puteti ajuta cu o informatie, la alarma maat 679 e2, nu stiu ce fir de la ea sa leg la uch pt. blocare / deblocare usi, stiu ca trebuie legat la 8A SI 17A !!!dar in schema alarmei nu scrie clar care ...?!?

                  ms

                  Comment


                  • Verde/Alb - Comun - Inchidere la A17
                    Albastru/Alb -Comun - Deschidere la A8

                    Comment


                    • In plus, verde/rosu si albastru/rosu se leaga la masa.
                      Firele verde/galben si albastru/galben nu se folosesc la Logan.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • va multumesc pt sfat , m-ati salvat

                        Comment


                        • Salut! Un prieten are o problemă foarte ciudată.De vreo câteva zile se aude un bipăit la fiecare 32 de secunde.Nu ştie de la ce ar fi (are o alarmă Maat 679 la un Sandero).Cică i-a decuplat bateria şi tot face.Aveţi idee ce poate fi? Mulţumesc! A, cică maşina a mers ok, doar că face zgomotul acela.

                          Comment


                          • Salutare. Postez si eu pentru a primi un sfat/o informatie.

                            Am pe masina montata o alarma Maat 679 de cativa ani.
                            Am cumparat o cheie tip briceag cu 3 butoane pe ea. Pot face ca acele 3 putoane sa comande alarma masinii ?
                            My Ride ! B - 29 - TmT

                            Comment


                            • Daca reusesti sa memorezi telecomanda briceag ca telecomanda a alarmei, atunci va merge. Citeste in manualul alarmei cum se memoreaza telecomenzile noi.
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • revin , am montat alarma maat 679 e2 si merge ok , cu exceptia modulului de bk motor, pe care nu l am montat , dar a aparut o alta problema pe care nu pot sa mi o explic, butonul inchidere/deschidere centralizata din masina nu mai functioneza , doar de pe cel de pe telecomanda pot inchide/deschide usile, oare ce poate fi ?!??, ms

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google