Legare Statie La Panasonic Cq Rx300n

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    am reusit sa le montez, am tras cablurile pe sub mocheta +si rem pe partea soferului,rca -ul pe cealata parte,in spate la casetofon am 2 iesiri una rear si una front eu am pus pe rear si la statie pe input,desi mai e una de output,se aude super,le am pus bine rca -urile asa? si in portbagaj mi-a ramas cam 1,5 m de cablu de plus il tai sau il las asa?iar cablul de masa l am pus pe surubul de la bancheta spate.insa am o problema imi licam face figuri luminile in la plafoniera si portbagaj,ce ar trebui sa le fac sunt probleme din cauza asta?revin maine cu poze ca acum eram inghetat si nu am mai stat sa le fac.
    Last edited by dorupopa2006; 17 January 2013, 19:47.

    Comment


    • #17
      Cablul de plus îl tai neapărat, să nu mai rămână mult în plus din el. După ce îl tai vezi dacă mai licăre luminile, e posibil să pierzi mult curent şi în cablul acela rămas în plus. Oricum de licărit tot or să licăre şi e normal. Unii or să îţi recomande să îţi iei şi condensator, eu spun ce spun de obicei, şi anume la puteri de sub 500 w, hai să zicem 400, nu ai nevoie de condensator. Depinde totuşi şi despre ce motor vorbim, diesel sau benzină. Dacă chiar ai probleme mai verifică odată legăturile, să fie strânse bine. Toate legăturile.
      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

      Comment


      • #18
        o sa tai maine cablul si o sa verific legaturile iar dar stiu ca le am strans tare, am obiceiul asta ,daca tot imi vor face asa voi opta pt un condensator dar ce ar fi recomnadat sau de care ca am vaz mai multe,1, 2,5 ,5,10?eu am 1,4 benzina motorul si bateria o am de 3 ani de 60 ah

        Comment


        • #19
          am taiat din cablu de plus dar tot licare lumina la plafoniera,nu asa rau dar se vede,atasez cateva poze cu legaturile facute,si setarile statiei,daca este ceva gresit setat va rog sa mi spuneti ca nu ma pricep am lasat o asa cum am luat o nu stiu ce este hpf si lpf,
          Attached Files

          Comment


          • #20
            hpf da la minim si lpf la maxim... Nu imi dau seama cum sunt puse acum...
            bass eq si level pe la jumate... Vezi si tu cum suna...
            MY CLA

            Comment


            • #21
              am insemnat in poza de mai jos,ce este hpf si lpf?
              Attached Files

              Comment


              • #22
                da bass eq cam cat este level-ul...Si dai din player mai tare sau mai incet...
                hpf (high pass filter) filtru trece sus
                lpf( low pass filter) filtru trece jos
                Eu hpf-ul il am la minim si lpf-ul pe maxim. La recomandarea unui coleg. Si se aude foarte ok.
                Astea se regleaza dupa gusturi. Nu pot sa stiu cum se aude la tine sa iti recomand ceva exact.
                MY CLA

                Comment


                • #23
                  dorupopa2006 eu maine o sa am treaba mai mult1 prin Ploiesti si pot sa te ajut cu reglajele daca doresti... Daca ai timp, lasa-mi un mesaj privat cu numarul de telefon si ne auzim...
                  Ignora absolut tot ce ti-a spus PRESTIGE (fara suparare) in legatura cu reglajele pentru ca nu sunt deloc ok acele setari!
                  Ca si idee, cand ai activat amplificatorul pe LPF (care de fapt este DOAR pentru subwoofer) butonul de HPF devine nul, adica oricum l-ai seta el este de fapy dezactivat!
                  Cu bass EQ poti sa distrugi si cel mai bun difuzor pentru ca acea functie amplifica doar o plaja de frecvente dar cu distorsiuni foarte mari!
                  Level-ul dupa cum multa lume crede, de fapt nu este buton de volum ci trebuie sa o setezi in functie de ce voltaj ai pe iesirile player-ului, la tine banuiesc ca este 2V, deci pe acolo ar trebui sa il reglezi!
                  In plus mai este urechea fiecaruia fiindca pe forum nu poti sa auzi/depistezi distorsiunile!

                  Comment


                  • #24
                    http://www.panasonic.co.uk/html/en_G...596/index.html asa scrie si aici (Preamp Out(s): Front Rear 2.0 V (CD mode, 1 kHz, 0 dB)) modelul statiei mac audio 2500mpx http://www.be-loud.ro/produse/Amplif.../MPX/MPX_2500/

                    am mai umblat azi la level l am dat la jumatate,spre min distorsiona rau,bass eq este si el la 6 de la 12,lpf este putin peste 40 zic eu undeva la 80hz,voi incerca cu un sub bass reflex sa vad daca este vreo diferenta de sunet,daca nu cred ca vor intra la vanzare.
                    Last edited by dorupopa2006; 21 January 2013, 12:23. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #25
                      schimb mp3 ul cu unul alpine sau pioneer care sa fie cu functia control volum subwoofer.

                      Comment


                      • #26
                        multumesc celor care m-au ajutat,am rezolvat ,aici se poate inchide.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google