Alegere Difuzoare Pentru HU Alpine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Gama dieci e proiecatat sa mearga amplificata de player, energy merge si de player si separat iar hi-energy doar separat. Distorsiuni apar cam de la 85% din volum, dar la volumul ala nu te intelegi cu persoana de langa tine. La mine se aude acceptabil si pt ca am usile si cam 50% din portbagaj insonorizate cu dynamat extreme, si pt ca playerul are un amplif ceva mai tare decat cele normale, e 4 x 60 w, dar dezavantajul e ca mai am trase un rand de cabluri de alimentare de la baterii, nu merge doar pe mufele ISO al masinii, poate de asta l-au scos din fabricatie.
    Inalte si medii ai din plin de la un set de difuzoare component (inalte separat), dar la bass simt nevoia de un sub, am mai avut tot de la hertz un model de lada bandpass dar am renuntat la ea in favoarea instalatiei de gpl.
    In primul rand ca sa se auda cat de cat HQ trebule neaparat insonorizate usile din fata, dar cu materiale dedicate, nu aluband sau alte improvizatii, am incercat aluband dar e diferenta mare fata de dynamat.

    Comment


    • #17
      Buget am doar pt Silent Coat eventual STP pentru usile din fata.
      Cum am zis, nu vreau boxe spate , amp sau subwoofer.
      Doar un set de midbass + tweetere pe fata, atat. Si sunt interesat daca dieci 165.3 face treaba buna direct din HU.

      Comment


      • #18
        Face treaba lejer, doar ca daca nu antifonezi usa o sa vibreze cam tot ce se poate prin ea, mai ales ca nu iti permiti sa activezi HPF de la 50hz in sus pt ca nu vrei sub care sa reproduca frecventele joase.

        Comment


        • #19
          Ok multumesc de raspunsuri.
          Antifonarea cu Silent Coat as putea s-o fac singur ?
          Din ce am citit se da masca de plastic jos, se curata bine tabla cu spirt/apa, se aplica foliile pe 1. tabla exterioara 2. tabla interioara 3. spatele mastii de plastic.
          Deci, pe o usa as avea de acoperit 3 suprafete plane.
          E greu ? Un tutorial mai amanuntit imi poate oferi cineva ?

          Comment


          • #20
            O sa te descurci, nu este greu. Ele au adeziv pe spate. TUtorial cu demontarea fetei de usa gasesti la Cristi. Bafta!
            MY CLA

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google