Sfaturi Incinta Subwoofer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Si eu am un b30 intradevar coboara bine in frecvente joase pacat ca nu prea multe melodii mp3 sunt de calitate, dar parca asteptam mai mult de la el

    Comment


    • #17
      Vrei calitate, cauta muzica in format FLACK (sau flak).
      Ok pigoo, dar sa sti ca reflexul da al sunet fata de o incinta sealed. Daca vrei SQ alegi una iar daca vrei SPL... Acordezi incinta la 50 60 si dai tare, te va ajuta canalul de reflex.
      sigpic

      Comment


      • #18
        Dap..........De acord cu domn' andy pe persoana fizica!!!
        MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

        Comment


        • #19
          Portul as vrea sa il tunez pe la 30-35hz , sa vad care are dimensiuni mai pamantesti . Fs-ul difuzorului este 28hz .
          incinta pana la urma va fi de 80L si va avea 2 porturi .
          sigpic

          Comment


          • #20
            Nu zi ca il "tunezi" ca o sa te inrebe vreunu daca ii pui NOS
            Daca tot vrei sa il acordezi, ca asa ii zice la noi in popor, fa'l la 20 de hz. Daca ii faci 2 porturi (banui ca o sa ii faci 2 trasee de reflex) e destul de dificil sa il acordezi calumea pe ambele porturi si risti sa iasa o varzica. De ce nu ii faci unu singur? 80L nu e o cutie mare... Poti face o magarica cu ajutorul paslei sau unui burete (ii maresti volumul teoretic).
            Vb duminica
            sigpic

            Comment


            • #21
              Oricum se va folosi si pasla si burete si chiar si nisip intre placi , pentru ca difuzorul va sta in afara , cu membrana spre inauntru , iar peretele din fatza ei va fi dublu (cu nisip intre) .
              sigpic

              Comment


              • #22
                Auzi man, eu zic sa il faci doar din nisip
                Sa iti arat proiectul meu de SW poate te inspira sa il folosesti sau sa folosesti ceva din el
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Fac un castel de nisip cu forma de tzushbufer ?
                  sigpic

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google