Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skd_ozenel View Post
    mmm... nu stiu ce sa zic. in unele locuri B pierde semnal si Pio are, in alte locuri e invers.
    oricum nu ai sa auzi puricii in boxe prea mult ca esti in mers. singurele locuri cu semnal prost pe care le-am gasit in bucuresti sunt:
    pasajul lujerului
    drumul taberei - zona moghioros unde e romtelecomul cu antenele mari
    drumul taberei - zona mapn
    ciurel - sts - antena aia de neam prost dintre crangasi si iuliu maniu.
    or mai fi si altele dar daca nu le frecventez nu am dat importanta
    Ce difuzoare ai?

    Originally posted by ionescu liviu View Post
    De acord, eu când am ocazia zic oricui să nu îşi mai ia sony pt maşină (difuzoare, subwoofere, amplifuri sau playere) şi nici audio pt casă din supermarket, sony mai fac scule bune, într-adevăr, dar şi scumpe şi nu prea se găsesc la noi, ce gaseşti la noi sunt numai porcării, fie ce găseşti în supermarket, fie pt maşină, cum ar fi vestitul subwoofer sony xplod cu un preţ nesimţit de mare pt un difuzor care nu are nimic mai presus decat unul chinezesc la juma de preţ.
    Eu ziceam că până si playerele sony de 250 de lei se aud mai bine decăt Blaupunktul stock, cel puţin cel de până acum, nu ştiu cel de pe Duster. Eu am sony cdx-gt25 şi se aude totuşi considerabil mai bine, plus ca are mai multe funcţii pe care le folosesc din plin, ieşire de subwoofer, reglaj medii, înalte şi joase, reglaj subwoofer şi mai ales are intrare auxiliară cu jack şi folosesc mereu ipodul. Eu am sony că am făcut rost de el moca aşa că nu am ce comenta, e foarte bun, , dar nu aş da banii pe el. Mai bine mai pun 70-80 de lei şi iau altceva.
    Si eu am mici probleme cu semnalul dar nu aş da vina în întregime pe player, o fi şi antena loganului nepotrivită, sau mai degraba firul folosit pana la antenă sau alte interferenţe ce pot apărea din cauza montării nefericite.
    Şi Clarion mai fac scule serioase.
    Din ce am auzit, din punctul de vedere al aparatului de radio (nu ma refer la cd pe care oricum eu nu il folosesc sau la alte accesorii si facilitati gen usb) cel mai bun este Blaupunkt iar pe locul al doilea se afla Kenwood. Ma refer la aparatele cu pretul de pana in 500 lei.
    Last edited by abc; 29 March 2012, 18:07. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • momentan la masina din semnatura am date jos mtx-urile de 16 cm si playerul pioneer.
      acum am niste no-name-uri italiene din "titanio" pe fata-coaxiale pe 3 cai, 16 cm. pe spate mtx de 13 coaxiale.
      urmeaza sa echipez berlina cu linie de mtx fata spate de 16 si la player astept rezolvarea la un alpine hotz de tot. daca merge treaba intra in probe pioneerul si alpine-ul sa vad care ramane.

      Comment


      • helpp... inele de mdf unde stiti ca se gasesc? e un anunt pe forum dar vad ca nu mai zice nimic omul de o luna... undeva de preferat magazin sa le vad. sau numar de telefon al cuiva de la care ati cumparat ceva de calitate. vreau sa cumpar maine ca am timp liber si nu am ce face cu el

        Comment


        • Originally posted by skd_ozenel View Post
          helpp... inele de mdf unde stiti ca se gasesc? e un anunt pe forum dar vad ca nu mai zice nimic omul de o luna... undeva de preferat magazin sa le vad. sau numar de telefon al cuiva de la care ati cumparat ceva de calitate. vreau sa cumpar maine ca am timp liber si nu am ce face cu el
          incearca la www.be-loud.ro sau eventual www.seleniu.ro; au program si in weekend

          Comment


          • Inele nu am gasit pe nicaieri dar in schimb am mai luat un set de insonorizante de difuzoare de la STP,
            Rola pentru presat insonorizantul - 100 RON la be-loud si 95 RON in drumul sarii, asa ca am oprit la praktiker sa iau un trafalet, ceva sa intind bine insonorizantul. Dar am gasit ceva si mai bun - la raionul roti de scaune si alte mobile am gasit o roata de trusa de scule perfecta la numai 12 ron...economia o calculati voi.
            am mai luat si trei foi de insonorizante de podea de masina de la magazinul de piese auto... 39 ron toate trei. mai mari ca suprafata decat dynamat sau STP si la fel de grele. la pret, iarasi, faceti voi socoteala
            dynamat - 2 buc de 25*25 cm - 70 RON
            STP - 2 buc de 26*37,5 cm - 51 RON
            insonorizant pentru planseu auto - 3 buc de aproximativ 26* 40cm - 39 ron.
            avantaj clar insonorizantul de la magazinul de piese.
            cat pe ce sa ma leg si de un set de difuzoare dar bugetul de dat pe prostii e epuizat asa ca intai sa pun ce am pana acum si dupa aia.

            Comment


            • Eu am cumparat acu 2 luni de la Sharky si sunt foarte ok http://www.loganclub.ro/forum/member.php?u=4253 . bft

              Comment


              • Plecat din tara, ultima activitate 7.03.2012
                Daca e din colentina/ andronache am mai luat de la el, sunt ok

                Comment


                • Salut , nu am mai facut topic nou dar sper sa ma ajutati cu cateva sugestii aici.
                  Care ar fii reglajele cele mai corecte pentru o statie care are puterea mai mica decat difuzorul adica 180 w rms statia si 250 W rms wooferul . Ideea este ca difuzorul sa fie cat mai ok amplificat si sa nu aibe distorsiuni avand in vedere ca statia este mai mica dar sa se auda si cat de cat tare . Momentan este o solutie de buget pana cand o sa schimb statia cu ceva mai puternic. Am atasat si o poza cu reglajele care le am acum. Din player este setat LPF pe 80 Hz si bass 0 (Alpine 9870)
                  Attached Files
                  Last edited by Bad_Wolf; 2 April 2012, 11:07.
                  sigpic

                  Comment


                  • Vine vineri acu sau daca nu , cel tarziu luni e in tara . Am vb cu el aseara .

                    Comment


                    • S-a rezolvat intre timp cu ajutorul domnului Sorin de la daciashop.ro,
                      multumiri pe aceasta cale daca citeste.

                      Comment


                      • imi da cineva o idee cum decupez polita din spate ca sa fixez niste boxe pe 13cm ? mentionez ca nu am scule profesionale, etc.
                        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                        Comment


                        • daca tot decupezi de ce nu pui mai mari?
                          siiiimplu ca buna ziua...
                          ori ie bormasina si dai o gaura pentru o panza de bomfaier...
                          ori bagi un soricel... ori te duci la cineva care stie si are ce ii trebuie

                          ultima varianta e cea mai buna...sa cauti pe cineva care are scule si aptitudinile necesare.

                          Comment


                          • eu ma refeream la polita, nu la tabla, la materialu ala din panza, carton, sau ce o fi ... tre sa il dau neaparat jos ca sa il decupez? ca ma dispera bradutii aia...
                            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                            Comment


                            • aia ii impingi dinspre portbagaj in habitaclu
                              poti face gauri mici una langa alta cu o bormasina dupa ce ai sablonat exact cat trebuie sa decupezi
                              edit :am vazut in postarea de mai sus ca pui pe 13; pai e mai simplu ca nu trebuie sa decupezi nimic ,indoi marginea aia in jos pana ce intra difuzorul ,poti lovi cu un ciocanel dar cu atentie sa nu dai in luneta
                              Last edited by romeo-alex; 3 April 2012, 13:12.

                              Comment


                              • pana la urma am taiat cu un cutter, nu a iesit prea drept dar merge, macar nu a mai trebuit sa scot bradutii aia.
                                Attached Files
                                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google