Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt un pic dezamagit de sistemul hertz pe care l.am cumparat pt ca imi zbarnaie fata de usa,se aud tot felul de zgomote cand dau muzica mai tare...cred ca daca ar fi insonorizata s.ar auzi mult mai bine dar eu nu mai am de gand sa mai bag alti bani pt ca si asa am dat destul de mult pe sistem.asa ca daca e cineva interesat de sistem sa ma caute ca o sa.l bag la vanzare la bursa

    Comment


    • Un subwoofer activ micuţ în portbagaj şi ai terminat bâlciul. Un SAL din acela de 25 cm la 250 de lei şi ai mai mult bas decât ai scoate din difuzoare pe uşi.
      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

      Comment


      • Revin cu casetofoanele gasite si la bugetul la care dispun. Pe care sa mi-l aleg din cele doua modele ca sa se "pupe" cat de cat cu difuzoarele de pe masina?

        / Radio CD-Player cu MP3 MOSFET 4 x 50 W Tuner D4Q AM/FM cu RDS si 24 de posturi presetate Reda: CD-Audio (inclusiv CD-R/CD-RW),MP3,WMA Intrare USB pe panoul frontal detsabil Intrare A

        / Radio CD/MP3 player cu USB Radio CD/MP3 Tuner radio cu RDS-EON BTM (Best Tuning Memory) Memorii posturi radio - 16 in FM, 6 in MW si 6 in LW Formate suportate la redarea de pe CD - C

        Comment


        • Nu este nici o chestie de "pupat", asta este strict marketing...
          Niciodata sa nu te iei dupa sfaturile celor din Altex,Domo etc, baietii aia chiar nu au nici o legatura cu car-audio.
          Strict din cele doua playere alese de tine pe Sony l-as elimina primul din lista pentru ca Sony chiar nu are nici o legatura cu orice ar avea legatura cu audio in masina. Pioneer-ul ala l-am ascultat o singura data pe niste difuzoare, sa zicem, bunicele dar parca nu are dinamica, parca ii lipseste ceva...
          Parerea mea este sa te uiti si la modelul acesta : http://www.be-loud.ro/produse/CD_Pla...wood/KDC-U30R/ , este putin peste Pioneer-ul deh-1500ub atat ca constructie cat si calitate.
          In ultimul timp Kenwood a revenit cu produse destul de competitive pe piata, in schimb Alpine si Pioneer si-au pierdut timbrul care le-au consacrat, asta vorbesc de modelele entry, ca despre modelele mid-high end deja s-au dus cam mult la vale!

          Comment


          • salutare

            poate cineva sa imi dea un sfat in legatura cu subwoofer-ul de mai jos, caut ceva care sa nu imi ocupe mult loc in porbagaj si sa fie sh :



            pareri pro-contra?
            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

            Comment


            • @vyalli: Asta il vei gasi cam greu sh si chiar si atunci v-a fi scump. Nici nu are ce cauta in portbagaj. E "underseat", se monteaza in interior. Te incurca mult daca ocazional trebuie sa scoti sub-ul din portbagaj?

              @cynegeticos: Pioneer-ul are HPF si LPF, Egalizator pe 5 benzi, fata de Kenwood, care nu are nici una dintre acestea. Cu ce e mai bun atunci Kenwood-ul?
              Last edited by DaniD; 17 January 2013, 01:26.

              Comment


              • La bugetul pe care il ai cea mai buna varianta ii Pioneer-ul!
                Nu te incurca cu Sony!!!
                Oricum nici nu iti trebuie mai mult pentru ca nu ai boxe sa mergi la un alt nivel.Si daca vrei un nivel superior fata de ce ai urmeaza alte cele,cele.
                Deci mergi linistit pe Pioneer!
                Bafta!

                Comment


                • Pioneerul acela este un player foarte ok...
                  Am ascultat si sony-ul din link, dar nu se compara.
                  MY CLA

                  Comment


                  • Originally posted by DaniD View Post
                    @vyalli: Asta il vei gasi cam greu sh si chiar si atunci v-a fi scump. Nici nu are ce cauta in portbagaj. E "underseat", se monteaza in interior. Te incurca mult daca ocazional trebuie sa scoti sub-ul din portbagaj?

                    @cynegeticos: Pioneer-ul are HPF si LPF, Egalizator pe 5 benzi, fata de Kenwood, care nu are nici una dintre acestea. Cu ce e mai bun atunci Kenwood-ul?
                    salut dani

                    am gasit sh subwooferul asta si de aia intreb de el....o sa ma duc sa il vad live sa vedem ce iese
                    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                    Comment


                    • Cat am cautat asa ceva.... Si kenwood si focal au asa ceva si mai sunt si altii dar nu stiu de ce nu ajung si la sh. Ori nu isi cumpara lumea asa ceva de nou, ori sunt prea bune si nu le mai vinde nimeni.

                      Comment


                      • @vyalli: Defapt...daca-l montezi cum si l-a montat omu in ultimele cadre, poate e ok
                        Asa mi se pare interesant.

                        Comment


                        • Sunt puţini cei care dau 1400 de lei pe un subwoofer underseat, de banii aceia îţi iei ceva mult mai bun, dar care se montează în portbagaj.
                          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                          Comment


                          • Mi se pare ca am uitat sa pun link-ul cu cadrele de care vorbeam Imi cer scuze!
                            Uite si link-ul.

                            Comment


                            • @liviu - corect, dar si cu magaoaia in portbagaj ....
                              Cum o dau tot multa e.
                              De aia cautam sh, ca nici eu nu as lua nou.

                              Comment


                              • ce condensator de 1f imi recomnadati unul care are +- si rem, sau unul care are remote-ul automat?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google