Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Momentan nu dispun de bani pentru statie , playerul e ca si achizitionat (e al unui prieten care are dezmembrari) mai sunt boxele(nu stiu ce sa aleg , ambele sunt la acelasi pret - 80 lei). Pe fata le las pe cele stock . Totusi s-ar auzi binisor din player ? Am ascultat la un prieten care are un player Jcv si niste boxe ovale no name si se auzea bine , din player (+ ca nu avea nici macar inele mdf , erau direct pe tabla).
    I changed her oil , she changed my life
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by PRESTIGE View Post
      Ce parere aveti despre astea?

      Nimeni nimic???
      MY CLA

      Comment


      • Par super ok, o sa le pui pe fata nu? Cu unele ovale pe spate sunt mai mult decât ok...

        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
        sigpic

        Comment


        • Vreau sa pun fata/spate.
          MY CLA

          Comment


          • Decat 2 perechi de difuzoare slabe fata/spate mult mai ok este 1 singura pereche fata dar mai calitativa... Acum doar tu stii ce anume iti doresti de la sistem...

            Comment


            • Pe mine ma intereseaza sa se auda mai bine decat actualele difuzoare: sony xs f1335 13cm si sa fie mai putine distorsiuni la volum mai mare.
              Daca aveti alte recomandari, le ascult.
              MY CLA

              Comment


              • alpine..sunt cu 30-40 lei mai scumpe..
                Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by PRESTIGE View Post
                  Pe mine ma intereseaza sa se auda mai bine decat actualele difuzoare: sony xs f1335 13cm si sa fie mai putine distorsiuni la volum mai mare.
                  Daca aveti alte recomandari, le ascult.
                  Recomandarea mea ramane cea precedenta...
                  Oricum, intre un set de componente mai calitativ si Sony-urile alea diferenta o sa fie foarte mare, in primul rand datorita suprafetei de con mai mare!
                  Eu, sa fiu sincer, de la Sony nu am auzit, pana acum, nimic care sa imi placa, fie ca e vorba de playere, amplificatoare, difuzoare, subwoofere si mentionez ca am cam trecut prin ele, cand eram mai la inceputuri in car-audio...

                  Comment


                  • Am o problema mi-a picat pilitura de fier intr-o boxa cum o scot?
                    Multumesc!

                    Comment


                    • @cynegeticos: Mersi de sfaturi.
                      @faraonw: Tot aceeasi ''marfa'' este. Cynegeticos vorbea de difuzoare mai adevarate de la 300-400 lei in sus.
                      @FAN LOGAN: Cum in boxa? Pe magnet de referi? Le dai jos si vezi care e treaba.
                      MY CLA

                      Comment


                      • fata de alea cred ca sunt putin mai bune..depinde si ce fonduri ai..dar daca am vazut ca ai postat niste boxe de 150 de lei nu puteam sa iti arat unele de 500 lei..
                        Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                        Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                        sigpic

                        Comment


                        • intrebare: astazi am pus mana pe statie si frige de nu poti sa tii mana mai mult de 4-5 secunde pe ea. masina a stat in soare de dimineata pana pe la 12.30 cand am plecat cu ea. am dat o tura - cam 20 de km pe unde am avut treaba cu muzica destul de tare ... cam 3/4 din maxim si cand am ajuns acasa frigea ca dracu. pana azi nu ardea nici dupa ce am mers in aceleasi conditii toata A2 bucuresti - agigea.
                          sunt doua variante posibile (in afara de faptul ca e atat de cald in portbagaj ca nu se mai raceste corespunzator) pe care le cred eu ca ar fi la cauza:
                          1 cand am umblat ultima data am dat gainul in blana pentru ca statia are telecomanda pana in consola si mai umblu de acolo
                          2 cu aceiasi ocazie am descoperit o chestie nasoala - cablul de RCA e de o calitate jalnica - in mufa cu rosu de la statie, miezul e de plastic cu o depunere metalica pe el. depunerea respectiva s-a desprins de pe plastic. am bagat-o la loc, am fortat sa faca contact pe cablu, dar ma gandesc ca ar putea fi si din aia? o sa fac poze mai pe seara ca sa vedeti ce calitate de ***** se lauda Norauto ca vinde.

                          Comment


                          • Mi-a picat in conul de bas si paraie face un zgomot se aude cum freacă pilitura acolo.
                            Ma puteti ajuta cu sfaturi cum sa rezolv problema sau sa le trimit in garantie?

                            Comment


                            • esti sigur ca ai scapat pilitura in difuzor sau s-a desprins bobinajul de suport si ''freaca'' in magnet

                              Comment


                              • Sunt sigur! Boxele sunt noi. Le am de 4 zile.

                                Cred că trebuie sa îl desfac. Se desface greu difuzorul?
                                Last edited by FAN LOGAN; 10 August 2013, 21:15. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google