Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma intereseaza comparatii doar intre hertz si pioneer. As vrea de 13 doar sa nu ma mai complic cu inelele din mdf. Nu este nici loc pt masina de gaurit acolo...
    MY CLA

    Comment


    • Am o nelamurire si sper sa nu fiti suparati pe mine daca sunt off topic, am gasit ceva asemator doar pentru subwoofer.
      Am pe masina modelul Blaupunkt ( track disc ) cu fata detasabila si vreau sa imi conectez mp4-ul la el. Acu toata faza este ca in meniu nu am gasit sursa AUX , imi trebuie asa zisul adaptor hi-low sau pot cumpara direct cablul rca si sa il conectez la aparat ( asta cum o faca daca este cazul ) ?
      Intreb fiindca nu am vazut nici o iesire pentru rca in spatele aparatului
      Multumesc pentru ajutor!

      Comment


      • Trebuie sa aibă AUX în fata... Acolo conectezi cablul și apoi la telefon sau mp4 și din meniu sa îl dai sa îți redea din AUX mode

        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
        sigpic

        Comment


        • Din cate vad este vorba despre cd playerul clasic, deci nu are in fata...
          MY CLA

          Comment


          • Nu are iesire rca in fata, atasez o poza identica cu ce HU am pe masina.
            Sper sa ma ajutati sa o rezolv intr-un fel, ca m-am saturat de facut cd-uri si momentan nu dispun de bani pentru alt HU cu usb
            Attached Files

            Comment


            • Cel mai simplu mod : modulator FM.
              Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

              Comment


              • Nu ai AUX la acel player.
                sigpic

                Comment


                • cateva pareri despre suburile de la alpine swr-12d4 1000w rms
                  Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                  Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                  sigpic

                  Comment


                  • Nu mai sunt ce-au fost!
                    Daca prinzi vreun type r seria veche, cele de 600w rms se merita, cu astea noi din ce am inteles au cam dat-o in bara cu ele!

                    Comment


                    • salut! Trebuie sa imi soseasca 2 difuri (suburi) a cate 1000rms bucata, am un amp care scoate 1800rms pt ele si ma gandeam sa pun si un condensator la ele ca sa nu imi faca farurile ca pomul de craciun. Acum intrebarea: Face fata la ce am zis un condensator de 1F? Il am deja de la ultimul sistem si ma gandeam ca poate scap de cumpararea altuia daca merge asta.
                      Si daca nu este de ajuns asta cam de cati farazi ar trebui sa iau altul ca sa nu am probleme
                      Ms

                      Comment


                      • Cam multe zerouri pe acolo... Pune condensatorul ăla şi gata. Dacă puterile acelea erau reale îţi mai trebuiau vro 2 baterii.
                        http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                        Comment


                        • Originally posted by ionescu liviu View Post
                          Cam multe zerouri pe acolo... Pune condensatorul ăla şi gata. Dacă puterile acelea erau reale îţi mai trebuiau vro 2 baterii.
                          Pe putin...

                          Comment


                          • Cel mai simplu si mai eficient este sa nu-l folosesti, mai degraba o alta baterie in spate sau una mai potenta in fata...
                            Condensatorul ala o sa faca fix-pix, te asigur, am avut si eu ceva de genu acum ceva ani si aveam caderi masive de tensiune din cauza lui, cu toate ca voltmetrul lui arata voltaj ok!

                            Originally posted by ionescu liviu View Post
                            Cam multe zerouri pe acolo... Pune condensatorul ăla şi gata. Dacă puterile acelea erau reale îţi mai trebuiau vro 2 baterii.
                            Nu neaparat... Tot ceva de genul am si eu acum si cu o baterie stock ( de aproximativ 5 ani) si una in spate de 92A nu am caderi foarte mari de tensiune. Cu muzica "blana" cel mai mult mi-a aratat 12,8V, ceea ce este foarte ok, asta in conditiile in care cantase vreo jumate de ora inainte sa masor!
                            ...sau un deep-cycle, dar deja bugetul deja trebuie sa fie destul de maricel pentru unul bun!
                            Last edited by cynegeticos; 8 October 2013, 18:13.

                            Comment


                            • ce putere ai avut de mai aveai tensiune dupa un jumat de ora? da, e ok cu 2 baterii, dar sa fie de aceeasi putere! (2x 65..2x70) ele se echilibreaza intotdeauna intre ele daca sunt in paralel. si eu am avut 2 de 65 dar la 10 min blana cam erau moarte. acum am de 74, atat ancape in locas si i-mi palpaie bordul (cu leduri).

                              Comment


                              • Chestia asta am probat-o la Constanta la un tuning fest in cadrul CNCA-ului, masina a cantat aproape toata ziua, cu pauzele de rigoare pentru ca un amplificator imi intra in protectie termica!
                                Ca si consumatori aveam un Helix P400 (2*340w rms), DLS CA12 (2*125w rms) si un Hollywood HXA 3k (vreo 1300w rms) pe bateria stock a masinii + Power Safe de 92A si pe parte de curent chiar nu am avut nici o problema!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google