Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skd_ozenel View Post
    eee...daca iti dai silinta, le aduci cumva spre directiile corecte.
    de cand am tras tweeterele pe suporti in unghi, indreptati spre tetiere toata lumea lauda felul cum se aude in masina
    Unde se gasesc astfel de suporti?

    Comment


    • Am o intrebare pentru cunoscatori: la aripa din spate exista aerisirile ce fac legatura cu portbagajul ,cand dau drumul la muzica mai tare incep sa vibreze de le ia draq acum intrebarea este se pot astupa [eu vreau sa le astup cu aluband] fara sa nu afecteze cu cv aerisirea aia de acol?
      sigpic

      Comment


      • Astupa-le fara nici o jena , colegu Canto le are acoperite .

        Comment


        • Eu le am acoperite de mai mult de 1 an. Grija mare cand le acoperi si mai ales cu ce le acoperi. Eu am facut un pandispan format din: o placuta de inmatriculare (culmea ambutisarile se potrivesc tanda pe manda)+ silicon cat cuprinde pe margini sa nu stea tabla pe tabla dar sa tina bine. Apoi 2 randuri de insonorizant STP..... rezultat - nu rugina(datorita placutelor) si fara zgomot ... datorita lipsei acelor palete.

          Presiunea din masina poate se modifica cu un 0,05% dar ma indoiesc.... in rest nu a crescut sau scazut umiditatea din masina sau mirosul din ea.... fiind tot la fel de bine ventilata. Fix de ventilatie ducand lipsa loganul :|
          B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

          Comment


          • Ceva pareri fata de stp silver?
            Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
            Cine este interesat ma poate contacta pe privat
            sigpic

            Comment


            • Merci de sfat
              sigpic

              Comment


              • Pana la urma am mers pe stp silver,acum asteptam caldura :x
                Attached Files
                Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by dorupopa2006 View Post
                  kenwood u30 am eu,in comparatie cu celelalte marci avute,mi se pare mai ok decat altele sony,panasonic pe care le gasesti in aceeasi bani....
                  Intre Kenwwod, Blaupunkt, Sony si Pioneer ce-mi recomandati din punct de vedere al aparatului de radio? Cd, usb nu folosesc. Difuzoarele vor fi coaxiale de 13 cm, numai pe fata.

                  Panasonic am folosit pe alta masina si se cam pierdea semnalul (poate nu din cauza aparatului dar nu am avut cum sa fac comparatie cu altceva).

                  obs: Kenwood am vazut doar la firmele car audio nu si la magazinele de electronice.

                  Comment


                  • Pioneer sau Alpine !
                    Pioneerul nu sta atat de bine la radio, dar la USB/CD este peste celelalte. Din ce am auzit Blaupunktul s-ar auzi mai bine pe radio.
                    MY CLA

                    Comment


                    • Originally posted by abc View Post
                      Intre Kenwwod, Blaupunkt, Sony si Pioneer ce-mi recomandati din punct de vedere al aparatului de radio? Cd, usb nu folosesc. Difuzoarele vor fi coaxiale de 13 cm, numai pe fata.

                      Panasonic am folosit pe alta masina si se cam pierdea semnalul (poate nu din cauza aparatului dar nu am avut cum sa fac comparatie cu altceva).

                      obs: Kenwood am vazut doar la firmele car audio nu si la magazinele de electronice.
                      La Panasonic nu e intamplare, sta foarte prost la semnal radio (am de 6 ani Panasonic) , un pom, un stalp, etc, imediat pierde din semnal..
                      Defapt sta prost cam la toate capitolele, sunet de calitate slabuta, maxim decenta, posibilitati putine de reglaj audio.

                      Pt radio cel mai bun e Alpine (din pacate nu se afla pe lista ta) urmat de Kenwood.
                      Cum ti-a spus si colegu Prestige (are Pioneer daca nu ma insel) Pioneer nu sta minunat la partea de radio, oricum e mai bun decat Panasonic dar tot slabut e, in rest exceleaza la ce a spus colegu.

                      PS: si eu sunt acum in dilema, luna viitoare intentionez sa iau alta unitate (de 6 ani si-a facut datoria Panasonicu pacii), vreau unitate fara CD si sunt nehotarat, ca firma oscilez intre Kenwood, Alpine si Clarion (nu neaparat in ordinea asta).
                      Vreau radio bun, usb bun si calitate decenta la sunet, puterea nu ma intereseaza ca am statie 4x60W (doar amplifica, nu are posibilitati de reglaj inalte/bass).

                      Da, si sa se potriveasca cu bordul ) (rosu si alb)

                      Comment


                      • Vrei un hu bun?ia un alpine am vazut/avut/ascultat destule si nu prea impresioneaza,ce ma impresionat ieri am montat un jvc unui prieten si se auzea super ok,reglate bine gandite sunet clar,chiar am ramas placut surprins..
                        Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                        Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                        sigpic

                        Comment


                        • Cu Alpine-ul sunt de aceeasi parere, din ce am ascultat e Alpine pe primu loc si dupa vin restul la ceva distanta, o spun subiectiv )

                          Asta cum s-o conecta, are mufa iso?

                          / receiver medii digitale putere 4 x 50 W modul bluetooth incorporat cu microfon separat functie A2DP si AVRCP tehnologie BT Plus Advanced tuner AM/FM cu

                          Comment


                          • Salutare. Ajutati-ma si pe mine va rog frumos Am gasit la un pret acceptabil, noi , boxele din imagine. Stiti ceva despre ele , sunt bune de ceva ? Toata faza e ca nu am posibilitatea momentan sa imi cumpar un tun de bass si as dorii sa trec pe boxe ovale , din ce m-am documentat am inteles ca sunt bune pentru a avea cat de cat bass in masina.
                            Inca ceva , se pot monta fara problema impreuna cu inel mdf de 17" fara a mai taia ceva la masina ?
                            Va multumesc tare mult
                            Attached Files

                            Comment


                            • Se pot monta cu inele din mdf, fara probleme. Eu zic sa strangi bani de ceva mai serios. Nu cunosc firma deci nu are rost sa comentez despre ele.
                              MY CLA

                              Comment


                              • Chinezarie obisnuita as zice. Firmele serioase nu scriu 900W max pe niste boxe de 17.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google