Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Prestige - eu deja am incercat - nu are nicio treaba doar ca va sufla putin mai mult aer. Dar presiunea si ceea ce simti va fi doar subiectiva - in caz ca ti se va parea ceva schimbat.

    La cate gauri pe langa mocheta sunt pe acea polita crede-ma ca intra destul aer in masina , mai ales ca totusi mocheta aia nu este un material atat de compect incat sa opreasca un flux de aer.

    Va mai fi doar o gaura .... in plus in mocheta.
    B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

    Comment


    • Cred ca dau o gaura in locul acela si montez un port bass reflex, de design doar... Asta dupa ce iau incinta pentru difuzor.
      P.S Este diferenta mare intre PAL si MDF ? Am vorbit cu un baiat care vinde difuzoare si face incinte si a zis ca la dimensiunea aia nu este diferenta prea mare: cica ar fi de 0,01 db masurat...
      Nu am avut pana cum incinta de PAL, nu stiu cum se aude...
      Eventual ma poate ajuta cineva cu niste dimensiuni daca postez fisa tehnica?
      MY CLA

      Comment


      • Eu te ajut cu o poza informativa
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • Alea sunt porturi bass reflex? Eu am difuzoare acolo vreau sa dau o singura gaura in zona incercuita de aproximativ 5 cm.( in mocheta ca in tabla este)
          Attached Files
          MY CLA

          Comment


          • Pretige ... nu iti recomand PAL sub nicio forma.
            Nu conteaza dimensiunea la incinta conteaza puterea difuzorului sa zic asa pentru incinta din PAL va flexa mult mai mult si va exista exact efectul de tabla subtire.
            Ordinea este urmatoarea PAL - MDF- TEGO- Lemn STEJAR nustiu ce tip (este mai usor ca TEGO dar la fel de dur dar cel mai important , mai usor de prelucrat decat TEGO).

            Eu nu recomand din PAL decat pentru entry-uri. unde difuzoarele sunt 100-200 RON.

            MDF o incinta de genul 80x40x40 cm ca dimensiune MDF -ul costa 70 RON in cap din Hornbach.... deci dpdv financiar nu mi se pare scump. Se mai adauga suruburi si adeziv ... dar tot nu ajungi la costuri prea mari
            B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

            Comment


            • Poza cu fisa tehnica.
              Attached Files
              MY CLA

              Comment


              • Originally posted by PRESTIGE View Post
                Alea sunt porturi bass reflex? Eu am difuzoare acolo vreau sa dau o singura gaura in zona incercuita de aproximativ 5 cm.( in mocheta ca in tabla este)
                Da uite si proiectul : https://www.youtube.com/watch?v=0rQr1hUTT4M
                sigpic

                Comment


                • poate sa-mi spuna cineva cum sa pun 2 mufe rca pe casetofonul original de la logan? daca se poate vreau sa stiu pinii de pe mufe. Vreau sa montez un amplificator, dar nu am iesiri rca, am doar mini iso...

                  Comment


                  • Nu poti pune asa. Cumpara un adaptor hi-low si il legi pe firele de la boxe si o sa ai 2 iesiri rca pe care poti lega amplificatorul...
                    MY CLA

                    Comment


                    • pai nu isi pierde puterea subwooferul? sau/si boxele??? scz daca vorbesc prostii dar nu ma pricep

                      Comment


                      • Daca pui subwooferul pe un cd player care vine cu iesiri RCA se va auzi mai bine.
                        Nu este diferenta foarte mare,dar este... Am avut si adaptor cand am avut cd playerul orginal si apoi am schimbat cd playerul. Se aude acceptabil si pe adaptor. Daca esti la primul subwoofer cu siguranta o sa iti placa.
                        MY CLA

                        Comment


                        • Nu isi pierde. Multe amplificatoare au deja intrare high, vezi poate si al tau are deja.
                          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                          Comment


                          • Salut,
                            Si eu recomand montarea amplificatorului pe rcaurile din player, se aude mai bine decat cu adaptor hi-low. daca la amplificator este conectat un woofer nu este foarte mare diferenta de sunet, dar daca se amplifica difuzoare este diferenta intre montaj pe intrare mare si pe rca.
                            ca si player este clar ca se aude mai bine un brand, Alpine, Kenwood ... decat acela chinezesc. stiu ca este mai tentant acela chinezesc pentru ca ofera mai multe functii dar sunetul lasa de dorit.

                            Comment


                            • Casetofon Blaupunkt

                              salut dragi colegi as vrea sa stiu si eu daca se merita sa cumpar un casetofon blaupounkt model ca acesta http://www.okazii.ro/sisteme-audio-a...et--a120555378 un prieten de al meu il vinde si ma gândeam sa il cumpar eu ce parere aveti e cat decat bun?

                              Comment


                              • E bun, daca nu e prea uzat. Blaupunkt fac chestii de calitate !
                                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google