Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • M-am hotarat - o sa iau ceva entry level deoarece nu sunt genul care sa umble cu bubuituri pe strada, vreau doar un sunet mai plin, mai placut si cred ca ce am ales o sa imi satisfaca nevoile. O sa iau mai intai HU-ul Alpine,pentru ca are un pret ok, apoi o sa merg pe http://www.be-loud.ro/produse/Subwoo...-Pack-RTP2000/ + difuzoarele acestea http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo...eci-DCX-165.3/ (eventual puse mai tarziu pe un amp separat). Cat despre satelit, imi surade ideea! Sa ma vad cu sacii in caruta si sigur o sa dau de tine! Multumesc!

    Comment


    • Atentie ! 16.5 cm merg numai cu inele adaptoare ; parca la PH2 trebuie taiate in unghi (?!)
      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

      Comment


      • Ma descurc eu sa le montez, nu e problema! Parintii mei stau la tara, iar acolo are taica-meu scule, imi confectionez singur in anything! Si da, din cate stiu, la PH2 trebuie taiate altfel fata de PH1 ca sa mearga!

        Comment


        • Super ! Sa ne spui impresiile dupa montare ...
          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

          Comment


          • Originally posted by Fratello View Post
            Atentie ! 16.5 cm merg numai cu inele adaptoare ; parca la PH2 trebuie taiate in unghi (?!)
            Şi la ph1 tot în unghi cum e şi suportul de plastic original ( dacă îmi aduc bine aminte). 16.5 merg si fără inele cel puţin pe spate dar depinde de boxă, mai exact de membranele dintre partea de sus si magnet. Am pus pe un logan în spate fără inel, pe faţă nu ştiu dacă s-ar potrivi.

            Sent from my HTC EVO 3D X515m using Forum Runner
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • Originally posted by B 83 RMJ View Post
              Şi la ph1 tot în unghi cum e şi suportul de plastic original ( dacă îmi aduc bine aminte). 16.5 merg si fără inele cel puţin pe spate dar depinde de boxă, mai exact de membranele dintre partea de sus si magnet. Am pus pe un logan în spate fără inel, pe faţă nu ştiu dacă s-ar potrivi.

              Sent from my HTC EVO 3D X515m using Forum Runner
              Am alpine spgc2 fata ,spate de 16.5 si in ambele trebe inele,cele de pe fata da ai dreptate trebuie in unghi dar nu afecteaza cu nimica pentru ca este mic ,si grosimea placajului ce poate fi folosit este max e 1.7 cm (propria experienta) , altfel face burta si fata usii si cartonul din spate...
              sigpic

              Comment


              • Salut !! Imi caut o statie de ceva timp pentru un subwoofer dual 4 ohm si am gasit un GROUND ZERO GZTA 1.800MK2 mono ,cea ce nu stiu este ca statia e stabila pe 1 ohm si mie imi trebuie 2 ohm pentru subwoofer ,asta inseamna ca nu e stabila si pe 2 ohmi? ce inseamna ca e stabila ???
                Specificatiile statiei :
                amplificator 1 canal
                putere RMS:
                1 x 350 WRMS @ 4 Ohmi (14,4 V, 1% THD)
                1 x 550 WRMS @ 2 Ohmi (14,4 V, 1% THD)
                1 x 650 WRMS @ 1 Ohm (14,4 V, 1% THD)
                1 x 800 WRMS @ 1 Ohm (14,4 V, 10% THD)
                stabil la 1 ohm
                modul alimentare MOSFET
                filtru LPF variabil: 50 - 250Hz
                bass boost: 0 - 18dB
                filtru subsonic ajustabil: 15 - 50 Hz
                switch reglaj faza: 0 / 180
                telecomanda cu fir (bass remote)
                sigpic

                Comment


                • Daca spun ei ca ar fi stabil pe 1 ohm merge si pe orice impedanta mai mare de 1 ohm, chiar mai lejer pt amplificator cu cat impedanta e mai mare.
                  http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                  Comment


                  • Am renuntat la acel GROUND ZERO era deja vandut.... dar am achizitionat un magnat x one cu 2 ohmi: 500W RMS (1250W max) , misca bine un dd 512!!
                    Eu am astupat aerisirile de la portbagaj [ pun o poza cu ele] cu intentia sa scap de 'greierasii' de la bass si astfel au iesit alti cativa greieri.... Oare am facut o prostie ? gaurile is astupate 100% .
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • Si eu le-am astupat si sunt foarte multimit! Proabil apar alitii pentru ca este presiunea mai mare in potbagaj si misca alte table de pe acolo... Insonorizeaza portbagajul si o sa dispara!
                      MY CLA

                      Comment


                      • Originally posted by PRESTIGE View Post
                        Si eu le-am astupat si sunt foarte multimit! Proabil apar alitii pentru ca este presiunea mai mare in potbagaj si misca alte table de pe acolo... Insonorizeaza portbagajul si o sa dispara!
                        Usa portbagajului e facuta toata cu aluband la fell peretii laterali si podeaua cu fonomin !! eram acuma in dubii ca poate nu am facut bine astupand alea...
                        sigpic

                        Comment


                        • Canto are aerisirile astupate cred ca de mai bine un an si cand l-am intrebat a zis ca nu a avut nici o problema!
                          Acelasi lucru l-am facut si eu acum cateva saptamani si este un lucru de care imi pare rau ca nu l-am facut mai devreme!

                          Comment


                          • Nu este nicio prostie cu astuparea gaurilor. Greierii noi aparuti ii aveai si inainte doar ca nu erau asa pronuntati. Acum nemaiavand pe unde sa iasa presiunea, automat ea este mai mare => zgomote in portbagaj, ce pot apare de la: Ornamente bara, bara in sine, rulourile centurilor de siguranta, arcurile din portbagaj, prinderea centurilor de siguranta, stop central spate, roata de rezerva sau lucrurile depozitate acolo, butuc de la portbagaj samd ....

                            Oricine are ceva bass in portbagaj, si aici nu ma refer la tuburi, le recomand sa astupe acele gauri.... vor scapa de multe dureri de cap si de buzunar.

                            p.s. eu le am astupate de 1 an si 7-8 luni.
                            Last edited by Canto; 14 May 2014, 14:11.
                            B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                            Comment


                            • La arcurile usii chear nu ma gandeam ca ar fii o sursa sa galagie dar am sa le schimb si pe alea cu 2 telescoape cel mai probabil, si la roata de rezerva acol mie plin cu diferite accesorii ... ms de ponturi nea' Canto
                              sigpic

                              Comment


                              • Astazi m-am gandit la o chestie... nu stiu daca este bine sau rau, astept un sfat: As vrea sa decupez mocheta pe mijlocul mopchetei, pe denivelarea aia de la al 3-lea stop si sa montez un port bass reflex cu diamentru de aproximativ 5 cm sa intre bassul mai tare in masina.
                                O fi bine sau rau?
                                MY CLA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google