Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gata. Au sosit.


    marti sunt programat la montaj. Zi-mi te rog prestige de unde sa-mi iau inele mdf din Bucuresti direct de la sursa ca la montaj ma costa 70 de lei. Am vz ca se dau pe la 30-40 in general.

    Comment


    • Buna alegere! O sa-ti placa combinatia, dar iti recomand cand ai bani sa iei si un amplificator pentru ele si o sa ramai uimit de diferenta!!!
      Inele poti cumpara de la sharkky de pe forum. Cred ca are si Claudiu, dar nu sunt sigur.( Melodix)
      Astept o parere despre ele dupa ce le montezi!!!
      P.S Montajul era destul de simplu...
      MY CLA

      Comment


      • Probabil ca este. Abia astept si eu sa ascult cum se aude si la un moment dat o sa apara si un amplificator.

        Comment


        • Eu am un Hertz Dieci dsk 16.5 pe fata si coaxialele Hertz dieci dcx 16.5 pe spate (asta e configuratia) + un sub modest de la Mac Audio+ Amp mac. Difurile amplificate cu un Magnat Edition Four Limited. Iar ca player am ales un Alpine cda 9886. Inca nu le am montate, am facut o proba "de camera" si am ramas placut surprins cand am vazut ce zgomot fac. Presupun ca in habitaclul masinii vor avea un + , datorita dimensiunii. Recomand amplificarea difurilor, mai ales daca este sistem. Un player nu o sa poata da in ele cu suficienta putere cat sa scoata adevarata lor putere.

          PS: Atasez un video cu playerul montat !!! Ma bucur de alegerea facuta!!!

          Comment


          • @Irinell : Acel Kenwood poate fi "dotat" si cu satelit de comanda audio !
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • 30_VLD: Eu nu as ampifica Hertz Dieci! Sunt facute sa cante pe player... Risti sa le arzi!
              MY CLA

              Comment


              • Mie cei de la Hertz Ro mi-au recomandat o amplificare pt ele.

                Comment


                • Si la ce ma poate ajuta un plus fratello?

                  Originally posted by 30_VLD View Post
                  Eu am un Hertz Dieci dsk 16.5 pe fata si coaxialele Hertz dieci dcx 16.5 pe spate (asta e configuratia) + un sub modest de la Mac Audio+ Amp mac. Difurile amplificate cu un Magnat Edition Four Limited. Iar ca player am ales un Alpine cda 9886. Inca nu le am montate, am facut o proba "de camera" si am ramas placut surprins cand am vazut ce zgomot fac. Presupun ca in habitaclul masinii vor avea un + , datorita dimensiunii. Recomand amplificarea difurilor, mai ales daca este sistem. Un player nu o sa poata da in ele cu suficienta putere cat sa scoata adevarata lor putere.

                  PS: Atasez un video cu playerul montat !!! Ma bucur de alegerea facuta!!!
                  http://youtu.be/TBtIK7m29Wk
                  Daaaa.. se aude blana. Mai ales in partea a doua a clipului.
                  Cat te-au costat??
                  Last edited by irinell24; 20 September 2014, 13:58. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • irinell24 vezi ca de la cine ai cumparat ESX-urile se ocupa si de montaj , implicit Claudiu . Tot el iti poate face inelele....

                    Comment


                    • Originally posted by 30_VLD View Post
                      Mie cei de la Hertz Ro mi-au recomandat o amplificare pt ele.
                      Inseamna ca nu prea au treaba cu ceea ce fac... Si eu am purtat o discutie cu ei si mi-au recomandat sa nu amplific sistemul de componente pentru ca o sa se arda!
                      MY CLA

                      Comment


                      • "Manevreaza" la cineva satelitul de comanda audio (sa fie montat deja) si apoi mai vorbim ...
                        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                        Comment


                        • Ok. Am vb pt inele. Sper sa le iau in seara asta.

                          Comment


                          • @ irinell24 : In video doar playerul este de remarcat, un Alpine 9886. In rest vorbim de niste coaxiale de pe ebay si un subwoofer anonim de 150 watt. Upgrade-ul urmeaza in zilele urmatoare, cand o sa am curaj sa ma apuc de ea.

                            @prestige : Mie mi-au recomandat un amplificator care sa scoata lejer aproape de rms-ul difurilor. Nu sa dau in ele ca surdu in tobe cu putere mare. La proba de camera suna bine. Sper sa si tina tarasenia.

                            Comment


                            • Care-i treaba cu ESX-urile astea, nu se mai fabrica alte marci de boxe(Ground Zero, DLS, Hertz) de le recomandati? Sau fac parte din categoria SPL Dynamics(am auzit la cineva o combinatie de woofer + front-uri cu marca asta si m-a impresionat)?

                              Comment


                              • 30_VLD: Faci cum crezi...
                                andreyi: Esx-urile se aduc in tara doar de anul acesta, impreuna cu DD si b2 audio. Pana acum nu le gaseai.
                                MY CLA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google