Senzorii de parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Si mai off: Logan MCV cu 7 locuri, nu vezi nimic in spate de tetiere..., dar te obisnuiesti...

    Comment


    • #92
      da, tetierele alea-s ca ceapa. desi m-am obisnuit cu ele cat decat, parca as schimba cea din mijloc cu una in virgula de pe megane. oricum ar arata si mult mai bine.

      @darksid3: n-am condus nici passat, nici a6, ma plang si eu de ce pot

      Comment


      • #93
        salutare...eu mi-am pus senzorii pt parcare de fite si ca fita sa fie si mai si mi-am pus si camera pe care am legat-o la radioul masinii(radio cu astfel de posibilitati),multumit,oricum la parcare nu prea folosesc oglinda interioara decat cele laterale
        ce m-a facut sa-mi pun senzorii si camera,faptul ca lucram pe tir si vizibilitatea e obstructionata de ditamai remorca,asa am ramas suprins de faptul ca remorca mea a ramas intacta cca 2 ani,dupa 2 ani m-am lasat de sofat tir-uri

        concluzia ...,merita investitia mai ales ca acum au preturi bune si senzorii de parcare vin cu tot ce iti trebuie pt a fi montati..tu trebuie sa ai doar o bormasina si minime cunostinte de electrica pt a stii cum si unde sa legi firele

        :
        Last edited by AGENTUL NYT; 17 August 2009, 08:56.
        sigpic
        Poate pentru lume ești o singură personă,dar
        pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

        Comment


        • #94
          La senzorii fara fir cum alimentezi receiverul? Sau este pe baterii? Sau cei de Pilot cum se monteaza?

          Comment


          • #95
            am montat senzori de parcare si parerea mea este ca investitia se merita...mai ales ca acum sunt atatea modele la preturi acceptabile.
            Nobody is perfect. I am nobody.

            Comment


            • #96
              Si eu am senzori de parcare ... ii am cam de 1 an (160 RON + 40 RON manopera), m-am obisnuit cu ei, mai exact cu lipsa de sensibilitate - au un ecran cu leduri si afiseaza distanta pana la obstacol si directia (stanga sau dreapta).

              Uneori (depinde ce masina am parcata in spate) semnalizeaza corect distanta doar de pe la 1 m departare... alteori chiar de la 1.5 m (daca sunt cu spatele la un zid sau masina inalta)... dar de cele mai multe ori trebuie sa ajung la 0.5 m cand incep sa bipaie repede, fara "preaviz" - asta e chiar enervant, desi i-am tot reglat (capurile rotunde se pot roti, unghiul senzorului variaza astfel).

              @1q Mitru - senzorii fara fir = nu au firul de la beep-erul din fata pana la "computerul" lor din spate... dar cele 2 parti sunt legate la instalatia electrica a masinii - si comunica wireless intre ele.
              Last edited by cconstantin; 2 November 2009, 18:09. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #97
                Multumesc Constantin! Daca ai un stalp de gard o teava verticala de exemplu o vede senzorul sau vede numai ce are in dreptul lui fiecare? Dar bordurile?

                Comment


                • #98
                  eu am senzori fara display. detecteaza si stalpisorii pusi pentru a nu urca pe trotuar. necesari la masina mea ( eu am luat-o cu, nu stiu daca i-as fi montat curand ) si cred ca la curul inalt al loganului sunt foarte buni si pe el.
                  vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                  Comment


                  • #99
                    In parcarea din spatele blocului, candva chiar imi "vedea" bordura la mersul cu spatele - dar am repozitionat senzorii sa "bata" putin mai sus.
                    Vede si stalpii metalici si gardurile gen plasa de sarma metalica, si crengile copaceilor de langa trotuar - dar uneori ma aproprii prea mult de obstacole pana incepe sa detecteze... asta e, cred ca n-am nimerit eu senzorii cei mai performanti.

                    Comment


                    • eu nu am și nici nu o sa-mi iau...trebuie să simți mașina,nu să o ''vezi''. dar mă rog de la șofer la șofer asta e.are un prieten care când e racoare arată 0.0 din cauza aburilor care ies din tobă. e super, nu?
                      sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                      Comment


                      • am si eu montat, sunt foarte buni senzori mai ales cand este ceata sau ger afara cand iti sunt geamurile aburite sau pe timp de ploaie torentiala, te urci in masina si vrei sa faci o manevra cu spatele, credeti-ma sunt utile mi sa-u intamplat cazuri cand nu am observat ci ma-u atentionat. eroare nu mi s-a intampalt, pretul 400 lei, am montat la un servis autorizat(Dacoserv), se monteaza in 40 min.
                        lipsa text

                        Comment


                        • Oricat de "sofer" ai fii, senzorii te ajuta.Cand am facut scoala,nu stiam ce ţiuie cand faceam gararea cu spatele )

                          Comment


                          • Care aveti idee unde gasesc senzori de genul asta?! Binenteles la pretul cel mai bun si la calitate deosebita!
                            Merci anticipat.
                            Attached Files
                            Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                            Comment


                            • Se numeste Magic Mirror, se gasesc pe net, costa in jur de 200 lei. Sunt foarte buni, avand afisajul in oglinda, oglinda e mai mare decat cea originala de pe masina, se vede super si ziua. Eu ii am montati de 2,5 ani, si nu am avut probleme cu ei deloc. Recomand.

                              Comment


                              • Merci mult, acum caut si eu pe net. Nu stiam numele modelului.Deci spui ca merita!
                                Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google