Jante Pe ''18'' Must Have...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ai grija la aripa spate, fa un test cu inele distantiere, cu distanta calculata corect pentru ET-ul noii jante..
    Bafta, am plecat!

    Comment


    • #17
      salutare? sunt bestiale jentile de pa loganul alabastru, dar eu zic ca nu avem drumuri pentru ele
      Powered by LSS
      http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

      Comment


      • #18
        tot off topic cam la ce pret le dai lae ale tale
        drive with speed than you die fast

        Comment


        • #19
          ochi in patru sau cu grija pe unde nu stii drumul si merge...

          Originally posted by alexNeagu View Post
          tot off topic cam la ce pret le dai lae ale tale
          cand le-o veni vremea si cred prin vara cam cu 15mil cu tot cu gume...
          Last edited by LAE; 29 March 2009, 22:40. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #20
            Originally posted by LAE View Post
            da, sigur sunt prea inguste!! acum am 235/45/17 pe fata si nu atinge nicaieri nici bracata roata maxim, spatele am avut si 255/40/17 si nu atingea...am sa pun 245/35/18 spate si 235/35/18 fata ! deci doar micsorez balonul si latimea e la fel ca acum...am si eu niste gusturi sa te c..ci in ele, m-au adus la sapa de lemn...
            god..nu credeam sa aiba cineva dimensiunile astea pe logan respect ptr curaj...nu ai probleme cu servo ?
            "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

            Comment


            • #21
              ba da sa redus la jumate doar atat, nu curge nu fluiera nimic si am vreo 30 000k cu gumele astea....

              Comment


              • #22
                pacat ca nu sunt pe negru ca faceam credit la banca sa ti le cumpar
                sigpic

                Comment


                • #23
                  sunt negre pe interior ca de aia se numesc 'nogarro' rial, dar sigur vor gasi stapan cand le voi scoate la mezat....

                  Comment


                  • #24
                    Salut LAE.
                    Un link interesant pentru tine ar fi asta:

                    L-am contactat pe gagiu, curios de dimensiuni.
                    Din ce zice el, rotile sunt:
                    "Ronal R40" 7,5x18" ET34
                    with 215/40 18 Linglong L688
                    Masina mai are si arcuri H&R -45mm.
                    Ca un sfat, ti-as pune sa nu-ti pui cauciucuri prea late pentru ca s-ar putea sa-ti influenteze negativ consumul. Parerea mea e ca 215 e mai mult decat suficient.
                    Daca vrei sa vezi si alte combinatii de jante/cauciuc, apeleaza cu incredere acest calculator de jante:

                    Bafta!
                    sigpic
                    ^Logan turbat (WIP)^

                    Comment


                    • #25
                      cu cat ti-a crescut consumul ?

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Valentin_N View Post
                        Daca vrei sa vezi si alte combinatii de jante/cauciuc, apeleaza cu incredere acest calculator de jante:
                        tare site-u ala.. m-am jucat vro juma de ora la el )
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by detail View Post
                          @ cristi
                          ce latime are janta din poze ca mi se pare cam ingusta... E pe 7"?
                          par cam scoase in afara pentru 7j...
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #28
                            doamne dar ce bine se aude loganul ala din video cu jantele pe 18''

                            Comment


                            • #29
                              multumesc de sfat, dar 215 sunt mult prea mici gumele pentru mine, am alte gusturi sunt mancat de marimi xxl...de consum la 1,4l in oras stock ia oricum daca o cocosezi 12l% sau 10% daca mergi ca omu' asta ziua aglomeratie etc, asa imi ia 14l% in oras pe aglomeratie dar asta iarna....vara 13% si cam 7,5 afara deci o medie in jur de 10l% mai tot timpul onorabil zic eu la ce performante(ca stabilitate,frane si o directie de vis) ofera...

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Cristi_Xp View Post
                                par cam scoase in afara pentru 7j...
                                Le compar cu ale mele si nu par de 8". ale melesunt la ambele masini 7J16 ET38.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google