Anvelope Resapate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    ioi pai acuma nu stiu ce sa zic!am vorbit mai devreme cu un prieten care mi-a zis ca sa nu mai investesc bani in cauciucurile de iarna, pentru ca zice el, cum un pic da caldura imediat se duc oare asa sa fie?pai daca e asa cum la noi in oras,ninge, sa zic asa dar pe centru la noi cum nu prea este zapada,si mi-a spus ca se duc repede, de la demaraje, sau o frana asa mai brusca,daca nu e zapada!deci in concluzie, cica daca nu ai zapada sa le dai nu prea se merita,
    Acum chiar ca ma-u bagat in ceata toti , voi ce mi-ati recomanda, sau dau bani pe ceva cauciucuri de iarna sau sa investesc in ceva cauciucuri mai calumea asa de ploaie si de acvaplanare!?
    ms
    sigpic

    Comment


    • #47
      Deci.. daca ai spatiu de depozitare.. ii ca 2 perechi de papuci.. cand ai o pereche.. ti se strica mai repede si cand ai 2.. se strica mai greu avand in vedere ca tu ai anvelope de vara kormoran ma gandesc. alea ar trebui schimbate cand temperatura scade sub 7 grade deci.. parerea mea ii ca se merita cel putin eu am dat banii.
      LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
      Enter the Matrix

      Comment


      • #48
        @wizard24

        Ai zis ca ai deja 2 Dunlop-uri pe fata. Eu am 4 Dunlop Winter Sport M3. Au costat cu totul 808 ron, 202ron/buc. Deci acum daca ai doua dintre cele mai bune anvelope de iarna, te mai uiti la 80 ron? Sava Eskimo sunt160 ron bucata... . Nu stiu, dar anvelopele astea de iarna am de gand sa le folosesc si la urmatorul logan peste 3 ani. Poti sa zici ca dai o data banu' si bine.
        Dar...tu stii mai bine ce si cum...
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #49
          lucru nou e lucru NOU !! ;) deci ia-ti noi ;)
          sigpic

          Comment


          • #50
            deci un lucru ii clar, punct si gata) !!am mai facut ceva "cercetari" si ma-m hotarat,
            Imi mai iau 2 dunlopuri si am incheiat socotelile, macar stiu ca is de calitate, si nu mai am treaba cu tot felu de marci de anvelope.!
            cum a zis si dorutz, ce ii nou sti ca ii nou si nu mai te gandesti la alte chesti, ca poate nu tine , poate se duce intr-o luna si alte chesti!!
            Ms mult de raspunsuri si de convingerea pe care mi-ati facut-o!
            sigpic

            Comment


            • #51
              @keanu: exemplele erau pur intamplatoare, ideea era sa nu iei o guma de la o firma "noname", pe deasupra resapata, ca sa economisesti 50-60ron...
              @wizard:gumele de iarna de-aia le zice "de iarna", ca se folosesc la temperaturi sub +7grade Celsius. datorita faptultui ca au compozitie diferita de cele de vara, se uzeaza mai repede la temperaturi mai mari. logic...
              sfatul2:ia-ti gume noi, cine zice ca nu-s diferente intre gumele de iarna si cele de vara, il invit la o "blana" pe semenic, sa vedem care din noi urca si care opreste mai repede...chiar acu' m-am intors din ungaria si pot sa spun ca s-a vazut diferenta clar intre lighenul meu echipat de iarna si golful colegului, echipat de vara. asta cu golfu' n-a miscat in front, iar o dacie berlina a facut o pirueta in spatele meu mergand mai incet decat mine, intr-o curba unde eu am si franat. asa ca...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #52
                Ok baietii revin cu informatii noi in legatura cu anvelopele:
                Mi-am achizitionat azi 2 anvelope de iarna FULDA MONTERO , la pretul de 178RON/bucata.
                Acum astept sa am o zi libera sa imi incalt masina cu ele,sa vad daca se inteleg) ,
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Nu ti-ai mai luat DUnlop apey nu cred ca o sa fie probleme o sa se vada oricum diferentza;) sa ai noroc de ele
                  LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                  Enter the Matrix

                  Comment


                  • #54
                    KeanuRev pai nu mi-am mai luat Dunlop ca magazinul de unde la-m cumparat sa scumpit au ajuns sa fie 225 lei bucata,fata de 198 cand le-am prins la oferta si nu am avut destui bani de 4 ,dar oricum am gasit dupa cum va-m spus la metro cauciucuri de Iarna FULDA si eu zic ca ii destul de bune pentru spate,
                    Ms de urare KeanuRev
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      OK Sa inchid si eu thread-ul Mi-am cumparat si eu 4 bucati Matador Nordicca http://www.matador.sk/index.cfm?modu...WebPage&s=mp59
                      Au fost 180 de lei bucata nu am avut probleme cu ele pe zapada prin calumea. Sunt multumit de ele
                      LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                      Enter the Matrix

                      Comment


                      • #56
                        tocmai miam achizitionat din praktiker 2 anvelope resapate de iarna ) garantie 5 ani
                        leam montat de 1 sapt si am iesit in afara orasului timisoara-arad-timisoara viteza 120-150 km/h pret 1.2 mil bucata deci vad ca merge
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Ce firma is? deci nu ti so exfoliat?:P in mers
                          LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                          Enter the Matrix

                          Comment


                          • #58
                            mah io nush cesa zic de astea resapte au vantaje si dezavantaje...vorba ai lucru nou ii lucru nou...da...daca stai sa te gandesti si astea resapate nu le baga nime pe piata daca nu erau bune de ceva..io cred ca o iarna il tzine pe fiecare...tota faza la cauciucurile de iaran ii ca au mai mult negru de fum in ele fata de alea de vara..si daca astea resapte nu`s facute calumea potzi sa le coco ...
                            .....::::: Ambition 1.5 DCi :::::......

                            Comment


                            • #59
                              moshutzzu, tocmai ca gumele de iarna au mai putin negru de fum decat alea de vara, altfel ar fi tari ca un plastic pe gheata, ciuciu aderenta...uite, de exemplu, cauciucurile montana au mai mult negru de fum decat continentalurile. zi-mi, dupa logica respectiva, care-s mai bune ?
                              boris, tata, daca firmele conti/michelin/bridgestone si care mai vrei tu dau doi ani garantie pe gumele noi, permite-mi sa cred ca alea resapate au 5 ani garantie numai pt a se vinde. dar si doi ani daca te tin, eu zic ca-i ok. sa le "porti" sanatos si sa-si faca bine treaba !
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #60
                                Făra supărare - REESAPATE ????? la ce v-ati luat masina mai bine cărută

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google