Anvelope Resapate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da seba ....interesant e ca pulsul strazii arata contrariul!Nea Gica cu negru pe sub unghii spune ca ,cauciucele bune pe fatza si alea nashpa pa' spate!...si uite asa se iau destul de multe persoane dupa "el"!
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • pai ce e mai usor de controlat in cazul in care pierzi controlul ? spatele sau fata ?in cazul tractiunii pe fata ..eu zic ca spatele si totusi e mai sigur ..
      Its just a car ...

      Comment


      • nu as pune anvelope reesapate nici gratis
        sigpic Alexandria

        Comment


        • In pierderea controlului oricum spatele este cel mai greu de redresat, depinde in ce situatie pierzi controlul!La tractiunea spate pierzi si mai usor controlul in special daca nu esti bland cu acceleratia pe alunecus sau cu o masina cu putere foarte mare!Ce ma enerveaza e faptul ca europenii spun ca nici un sasiu nu rezista la peste 200 de cai putere cu tractiune fata...in anii '70 americanii aveau masini cu aproape 400 de cai tractiune fata si nu erau probleme, nu vorbiti de stabilitate ca pe atunci nici in Europa nu stateau masinile "lipite" de asfalt!Oricum...in zilele noastre este inventat ESP-ul!De aici deriva si faptul ca anvelopele cele mai bune stau pe spate!
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Exemple de masini cu tractiune fata din anii '70 de 400 de cai?
            numar secundele

            Comment


            • 384 mai exact...Pontiac dar nu mai retin modelul...se poate sa fie chiar mai vechi de anii 70!Nu e singura dar modelele alea sunt antice...gasesti pe net si alte informatii!Vezi pe la Jay Leno
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • masinile alea foloseau anvelope reesapate?
                sigpic Alexandria

                Comment


                • E ca si cum ai lua o masina proaspat vopsita cu 100000 km si ai zice ca e masina noua
                  sigpic

                  Comment


                  • Nu, nu...o masina cu jumate din praguri, stalpi si aripi sudate prin service si zici ca e noua... daca ar fi numai revosita, ar fi ok, dar la resapare se umbla in structura de rezistenta, de cele mai multe ori pe considerentul ca respectiva anvelopa nu va fi folosita la cacitatea unei anvelope noi. dar clientul care-o cumpara nu citeste ce scrie pe ea, o ia pt bani putini. oricum, nici o firma serioasa de anvelope nu va produce resapate.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Resapare=carpaceala=risc=bani aruncati
                      sigpic

                      Comment


                      • Compromisurile cu resapatele are la baza faptul ca iarna nu poti rula cu viteza mare deci, un cauciuc uzat pe care se trage o banda de profil lipita la cald iti poate creea doar o grija in plus la drum.
                        Pe sosele cu zapada te ajuta profilul cauciucului,dar ce faci cand iesi pe principale care sunt curatate si numai poti sa-i dai bice ca ai gume nesigure= riscant.

                        Comment


                        • Eu am fost multumit de resapatele mele din iarna asta si le voi folosi si in iarna urmatoare
                          sigpic

                          Comment


                          • Un om multumit.. sa fim seriosi pe logan poti sa pui resapate.. sa zicem ca pe un bmw nu poti ca forta ii mai mare, viteza si alte chestii... parerea mea oricum nu am resapate dar daca o sa fie nevoie si o sa stau prost cu banii o sa imi pun si resapate
                            LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                            Enter the Matrix

                            Comment


                            • Pt un sezon dou ,merg ca pret redus is ok
                              sigpic

                              Comment


                              • In cele mai bogate tari din lume , anvelopele uzate nu se abandoneaza pe sosea sau prin parcari (ca la noi) , ci se "recicleaza" pe trei cai :prin resapare , prin macinare si prin ardere . Resaparea consta in inlocuirea benzii de rulare uzate cu una noua . Inlocuirea se face prin vulcanizare la o presiune de 15 bar si la o temperatura de aproximativ 150 grade ,timp de 30 minute . Pe flancul anvelopelor reconditionate , resapatorul inscrie , in mod obligatoriu , vocabula RAL .O anvelopa resapata poate fi utilizata pana la un rulaj de aproximativ 20-25000 km . Recomandarea expresa ca anvelopele resapate sa fie montate doar la rotile de pe puntea spate .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google