Jante Art Sfaturi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu am ART 271 pe 15' pe masina de 2 ani...sunt mai mult decat OK..nu au nici cea mai mica problema..

    Comment


    • #17
      Originally posted by phanes View Post
      Stiu ca sunt Alfa Rom Trans...
      Sunt turcesti din cate am inteles eu... Baietii le vand si en gros, fara sigla, altor firme sa`si puna propria firma pe ele (cum sunt si Mega Drive - copii dupa alte modele de jenti de firma sau OEM).
      Astia care le au pe Loganuri (sau alte marci la care pastraza balonul anvelopei ca in fabrica) sunt foarte multumiti de ele... Cei care le incalta pu gume cu balonul de 45 mm normal ca se plang de ele, k noi nu avem drumuri sa mergem cu gume cu peretele de 25mm...

      Vreau un set ieftin...
      M`am uitat la PDW (indiene) dar un set d`alea e vreo 1400 ron, ASW 804(chineze) stiu ca alea au scoruri de 270-320 ron/janta (depinde de unde le comanzi), iar cele Mega Drive am inteles ca se exfoliaza repede vopseaua de pe ele...
      ART`urile am inteles ca tin mult daca ai grija de ele (si eu sincer nici masina nu mi-o spal la jet)...

      De`acum pana la schimbarea anvelopelor de vara strang banutii si sa vezi atunci cate telefoane dau... )
      Eu am niste amarate de OZ Racing 17" si merg cu gume de 45..si nu ma plang de ele... In schimb un coleg cu ART , tot cu gume de 45 se plange..oare de ce? Nu vreau sa critic ART, la banii aia sunt destul de ok daca mergi atent..si cu gume de 65..si nu dai in denivelari... Eu nu prea sunt adeptul jantelor astora de Turcia sau China.... Cu banii cu care ii dai pe ART, Megadrive, Wolfrace, etc...iei un set second-hand de firma, care GARANTAT te vor multumi mult mai mult

      Comment


      • #18
        Cu 300E iti iei Speedline corse SH daca ai rabdare sa cauti ,si clar cu jantele alea tai asfalt ....sunt multe jante frumoase ,de caliate si la bani ok daca stai sa cauti .

        Modelul ala nu ar da bine pe logan decat cu un r17 ,vopsite o culoare nu cu 3 culori
        sigpic
        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

        Comment


        • #19
          1: nu am incredere sa cumpar sh...fie ele Borbet, BBS, OZ, etc...
          2.eu nu am mentalitatea asta cu "german is tghe best"... (PS: Wolfrace is frantuzesti din cate stiu eu...)
          3.eu am masina neagra, deci caut niste jenti negre (neaparat)
          4. am casco si voi avea casco mult timp innainte pt ca nu am incredere in nici o firma RCA de la noi si cum le pun pe masina, ma duc si la ei sa mi le treaca in polita...
          sigpic
          Show your car off in public, ride her hard in private...
          http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

          Comment


          • #20
            1: nu ai incredere in sh sau nu stii ce sa cumperi sh???
            2: nu neaparat "german is the best". ex wolfrace sunt englezesti (raport calitate / pret sunt ok), OZ, evo corse italienesti etc.
            3: jante nu jenti negre
            4: doar pentru motivul asta merita sa le cumperi jante noi

            Comment


            • #21
              Sunt banii tai, faci ce vrei cu ei..iei o chinezarie noua sau un lucru de calitate SH... Nu tot ce este SH este prost, sa stii... atata doar ca un set de jante de firma costa multi multi bani daca le iei noi... asa ca multa lume le prefera SH..dupa buget. Si nu neparat "german is the best"...in principiu lucrurile de calitate,indiferent ca sunt germane, englezesti, etc, sunt simtitor mai scumpe decat cele de slaba calitate
              Mai cere pareri si de la alti colegi de pe forum care au jante de firma, luate SH...

              Comment


              • #22
                Poti alege ce vrei ,e masina ta .....ori cum nu v-a arata pe gustul meu ) pentru ca nu avem gusturi comune si nu te pot ajuta cu nimic ....

                Sfatul meu e sa ramai la table ,sunt sfinte si sunt tot negre ..sa nu o iei in nume de rau ..nu vreau sa crez un conflict .Numai bine

                SFAT pentru toata lumea : CALITATEA COSTA !
                sigpic
                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                Comment


                • #23
                  Gasesti multe jante chinezesti,indiene sau coreene pe ejante.ro.Mai ieftine decat cele Art(unele).De acolo vreau sa-mi iau si eu un set.Dupa "gura lumii" ar fi mai bune HRS-urile.
                  Magazin online jante si anvelope noi. Importator jante, livrare rapida in toata tara prin curier. Gama larga de jante si anvelope in stoc sau la comanda, jante omologate ECE/KBA/TUV/RAR cu garantie 2 ani.

                  promotie 69e ,transport gratis.As fi luat Kinetic Concept dar baietii au uitat de noi.
                  Last edited by karlos12; 11 January 2013, 17:53.

                  Comment


                  • #24
                    Stiu sa cumpar jante sh, ca doar nu ma bazez eu numai la cum arata, sau la fata omului...
                    Nu m-am referit special la cele germane, ci la faptul ca eu nu tin la "firma"...
                    sigpic
                    Show your car off in public, ride her hard in private...
                    http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google