Top Anvelope Vara 185/65/R15

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Eu inca mai am 2 Michelin-uri originale pe fata la 64000 km si sincer mi se par mai trainice decat continental Ecocontact3 de pe spate (uzura au e normal dar se poate circula inca fara pb cu ele).

    Comment


    • #47
      Originally posted by BAROSANU_MOL View Post
      ar fi bine daca ati da exemple de cauciucuri care au tinut peste 40.000-50.000km. pe mine atat m-au tinut debica passio si tot mi s-a parut putin.

      Conti ecocontact tin mult si prost. 110 000km cu ele. Pe uscat sunt decente da pe ploaieeee ...... cum o accelerezi mai tare cum pierd aderenta.
      sigpic

      Comment


      • #48
        Originally posted by mr.K View Post
        ar fi bine daca ati da exemple de cauciucuri care au tinut peste 40.000-50.000km. pe mine atat m-au tinut debica passio si tot mi s-a parut putin. ....
        .... Am avut Passio pe alt masina acum cativa ani, m-au tinut 40k.
        Ca stil de mers, fa-ti o parere, Barum cu care a venit masina m-au tinut totusi 55k, deci nu uzez gumele ca Hamilton, ca-i doar Logan nu Enzo.
        Multumesc mult, clara treaba, tin mai putin ca Barum, dar mai mult de 25.000 km. Depinde de sofer, cat de finut e.

        Comment


        • #49
          Parerea mea: la banii de Barum sau Debica, ia BF Goodrich. Cu Barum m-am dus sanie la 35 de grade, pe drum bun. Debica Passio sunt la fel de proaste la franare.

          Comment


          • #50
            Multumesc pentru sfat dar am cumparat 4 debica passio de la jumatatea lui aprilie. Nu pot da Cancel. Vroiam doar sa-mi fac o parere cat vor tine. Multumesc mult tuturor pentru ajutor.

            Comment


            • #51
              sal tuturor

              se merita 2 bf goodrich de 195/60 r15 doar pe fata, la logan? pe spate raman cele vechi, kormoran.

              scuze daca sint off topic

              Comment


              • #52
                Paladin ca si circumferinta a rotii diferenta e neglijabila(~1%). O sa ai o mica diferenta de ecartament fata/spata fata de stoc si sunt sanse sa se vada un pic cam aiurea. Se recomanda sa fie toate avelopele aceeasi dimensiune ... hotararea o iei tu.
                sigpic

                Comment


                • #53
                  scz.....si ce daca am 16 ani petrec foarte mult timp cu masina........in septembrie 2010 am cumparat un logan si anvelopele erau aproape varza.....am cumparat 2 buc anv var debia passio,in iarna le-am dat pe spata si am mers o bucata pe spate si trebuia sa fiu foarte atent..........ink nu sunt sofer dar intentionez sa fac scoala......taica-meu imi spune tot ce se intampla................. florineee
                  MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                  Logan din Bicaz (Neamt)

                  Comment


                  • #54
                    Bravo tie ca vrei sa faci scoala de soferi. Dar pune mana si invata sa scrii corect romaneste.
                    Ca imi vine greu sa urmaresc ce ai vrut sa zici.

                    Comment


                    • #55
                      Schimba tastatura apoi poti face linistit scoala de soferi.

                      Comment


                      • #56
                        ok am sa achizitionez una
                        MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                        Logan din Bicaz (Neamt)

                        Comment


                        • #57
                          salutare dragi loganari am si eu o intrebare dak se poate...Mi-a propus un prieten un schimb intre jante cu cauciuc cu tot .Tipul are jenti de 225/85/17 iar eu am 185/65/15.Intrebarea este dak as putea sa le iau pe alea si dak imi afecteaza directia in vreun fel sau bucsile etc.Am vorbit cu cineva si a zis ca , caseta de directie la logan este rezistenta si ma duce cu jentile alea dar bucsile o sa le schimb la 5.ooo km tot timpul deoarece mi le va intinde.Asa ca va rog frumos dati-mi un sfat.Drumuri bune sa aveti ;)

                          Comment


                          • #58
                            225/85/17 e dimensiune de anvelopa pt. off'road.

                            Pe ce tip de masina sunt montate acum?
                            Attached Files
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • #59
                              pe un fiat sport de 250 cp

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by phantom View Post
                                salutare dragi loganari am si eu o intrebare dak se poate...Mi-a propus un prieten un schimb intre jante cu cauciuc cu tot .Tipul are jenti de 225/85/17 iar eu am 185/65/15.Intrebarea este dak as putea sa le iau pe alea si dak imi afecteaza directia in vreun fel sau bucsile etc.Am vorbit cu cineva si a zis ca , caseta de directie la logan este rezistenta si ma duce cu jentile alea dar bucsile o sa le schimb la 5.ooo km tot timpul deoarece mi le va intinde.Asa ca va rog frumos dati-mi un sfat.Drumuri bune sa aveti ;)
                                Nu o face. Pur si simplu cuplul Loganului nu e destul pentru jante mari. Plus ca inaltimea flancului anvelopei iti poate cauza probleme la virare, sa nu cumva sa atinga aripa. fa o proba cu jantele puse pe masina, dar urca rampe, nu pe drum drept. Ai sa fii nemultumit zic eu, de comportamentul masinii.
                                Last edited by mr.K; 20 May 2011, 10:33.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google