Top Anvelope Vara 185/65/R15

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    wow fara servo la 100km/h?

    Comment


    • #77
      Super sa opresti motorul la 100km/h, fara servo, fara frana in rest totul super. Nu mai bine lasai masina pe liber si observai daca se schimba sunetul?

      Comment


      • #78
        Originally posted by stefan ion View Post
        Anvelopele America la866 fac zgomot mare la rulare. Nu le recomand nimanui. La viteza mare auzeam un zgomot si credeam ca e de la motor. Asa ca am oprit motorul motorul in mers la 100 km/h si zgomotul persista. In concluzie, sunt nasoale. Cele de iarna sunt jos palaria.
        Mie nu mi se par zgomotoase... Le am de mai bine de 2 ani si se comporta in continuare excelent, chiar sunt multumit de aceste America LA866 de vara, ale mele sunt made in Germania.
        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

        Comment


        • #79
          Baieti, in concluzie ce cauciucuri as putea cumpara pana in 200 de lei / bucata. Ce pareri aveti despre :

          DEBICA-PASSIO -185/65R15-88-T
          Marangoni Verso / Vara 185/65 R15 88T (am destea de iarna)
          TIGAR-SIGURA - TG-185/65R15-88-T

          Comment


          • #80
            Eu zic Viking CityTech2, dar daca nu vrei, poti sa mergi cu incredere pe Debica
            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

            Comment


            • #81
              pai cred ca pe debca voi merge, ma intereseaza sa nu scoate zgomot si sa fie ok raportand calitate/pret

              Comment


              • #82
                Eu am luat Viking CityTech 2, sunt made in Germany, sunt ceva mai silentioase decat Debica (am avut si din-alea) . Iar distanta de franare nu stiu, stiu doar ca e mai buna fata de Barum-urile care le-am avut
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • #83
                  am inteles, eu nu am avut decat Kormoran din fabrica si nu stiu cum se comporta altele pe Logan (am facut cu ele 40 de mii, mai merg 10.000 dar n-are rost, mai bine le schimb), fac 3 ani luna asta. Sper sa fie ok astea Debica, despre Tigar am auzit pareri proaste...
                  La o alta masina (Opel Zafira) am Bridgestone Turanza care fac boșoalce mai mereu... am schimbat 2 bucati pe garantia de la ele in ~1an jumatate... asa ca nu ma prea dau in vant dupa branduri

                  Comment


                  • #84
                    Eu am avut pe unul dintre Loganurile de la munca, Tigar Sigura si am fost multumit! Tot Sigura am avut si pe Loganul personal dar pe puntea spate!

                    Comment


                    • #85
                      Baieti eu am avut kormorane care m-au dus 80 000 km pe un logan de 1,4 acum am pe prestige continental si am 35 000 km iar cele de pe fata sunt aproape gata. E adevarat ca puterea motorului este alta dar diferenta mi se pare enorma. In ambele cazuri am folosit cauciucuri de iarna

                      Comment


                      • #86
                        sa vad maine ce iau : Kormoran sau Debica. Pe mine m-ar duce cam 50 de mii daca nu le-as schimba acum kormoranele din fabrica, si la un stil de condus destul de agresiv, sunt genul cu demaraje, virari de pe loc destul de rapide... etc.

                        Comment


                        • #87
                          Salut, caut sa cumpar , anvelope de vara si am gasit : Michelin Energy Saver 185/65 R15 88T pe care as vrea sa le cumpar , are cineva ? sunt ok, raport calitate pret ?

                          Comment


                          • #88
                            E anvelopa de top.

                            Comment


                            • #89
                              Sunt excelente, premium clar!
                              Eu le am de 6 ani pe masina (folosite anual "ca la carte", doar din primavara pana-n toamna) si cred ca mai merg un sezon. Rulaj de cca. 70-80mii.
                              Last edited by Kojak; 11 September 2014, 10:37.

                              Comment


                              • #90
                                Am anvelope dintr-astea de noi si au aderenta foarte buna. Sunt super multumit de ele si cred ca sunt cele mai bune anvelope cu dimensiunea aceasta.
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google