Nelamurire,jante.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    da de unde ai tras concluzia ca gentile sunt de tabla ? daca ai impresia ca fac caterinca incearca sa eviti postu,da te rog nu te enerva.
    Last edited by Seba; 4 July 2011, 22:42.

    Comment


    • #32
      daca tu crezi ca se merita sa iti bati capu cu jantele alea care le ai iti doresc succesuri
      eu cred ca lipsa banilor la tine e problema,de tii mortis sa le sui pe masina
      si ce marca sunt ca nu am citit tot topicul de la inceput?? asta daca ai specificat aici
      nu-i nimeni nervos da parca esti prea cu 14 le tale
      Last edited by romeo-alex; 3 July 2011, 19:55.

      Comment


      • #33
        romeo lasa-l in pace ca isi ia jucariile si pleaca acasa
        daca el are un fix cu jantele si anvelopele alea sa faca ce vrea daca nu vrea sa asculte de niste sfaturi pe care le primeste
        djryta asculta ce sfaturi ti se da si invata din ele
        nu se merita sa pui flanse pe masina doar ca sa ai niste anvelope/jante mai mici

        Comment


        • #34
          da Ady da vezi tu unde nu-i cap e vai de picioare
          a primit sfaturi mai mult decat utile dar ramane la latitudinea lui sa aleaga
          eu nu stiu cum sa fac legal sa-mi pun pe 16
          am un coleg de servici care are un ford focus berlina din 2004 cu roti de 14 ,doamne nu stiu cum s-a fabricat asemenea masina ci chichinetile alea de roti 185/65/14
          care stie cum arata masina ca si" dimensiuni" isi da seama despre ce vorbesc
          o sa urc o poza cu rotile respective pe 15 care ulterior la sfaturile si convingerea mea le-a achizitionat
          sunt curios el cam ce ar alege din poza?
          Attached Files
          Last edited by romeo-alex; 3 July 2011, 20:22.

          Comment


          • #35
            eee 185/65 r14 arata mai bine decat ce vrea el sa puna 185/55r14

            Comment


            • #36
              fordul asta e mult mai mare ca loganul si are 14 si arata ca aveo frigider cu roti de trotineta
              exemple de la 14 trecut la 15
              fordul albastru e al colegulu
              celalalt a fost de proba
              Attached Files
              Last edited by romeo-alex; 3 July 2011, 20:32.

              Comment


              • #37
                Originally posted by djryta View Post
                Salutare,

                Am 4 jante de 14" de pe un ford si as vrea sa le pun pe un Logan,1.5 DCI,pe el sunt cele din fabricatie de 15".

                Ar fi vreo problema ? ar afecta cu ceva? din cate stiu cu gentile mai mici ai mai multe avantaje.
                As vrea sa ma lamuriti daca trebe omolagate cumva? sau doar anvelopele,eu pe masina din fabricatie le am 185-65-R15,dar anvelopele de pe jantele de 14" sunt sigur mai mici decat cele de pe masina mea.

                Multumes anticipat.
                Parerea mea este ca o sa arate aiurea cu rotile mai mici. Cauta totusi pe 15".

                Comment


                • #38
                  vindele si i-ati pe 15........parerea mea.......
                  MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                  Logan din Bicaz (Neamt)

                  Comment


                  • #39
                    Mi-am gasit niste jante de pe un opel corsa de 15",ziceti ca astea se potrivesc pe logan ? si nu sunt probleme la prindere? cam ce marime de anvelope merg pe ele ?

                    Adaug si site-u unde le-am gasit pentru ca au niste poze,sper sa nu fie probleme.




                    multumesc.
                    Last edited by djryta; 13 July 2011, 17:39.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google