Depozitare Anvelope

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Depozitare Anvelope

    Salutare! Intrebarea mea este cum,si in ce loc se depoziteaza in cele mai bune conditii anvelopele de iarna pe perioada de vara.

  • #2
    Surse de informare ai cate vrei; nu detine nimeni secretul absolut.
    Una din ele AICI; in rest vorba lunga.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      La loc racoros si fara prea multa lumina. Important e sa nu stea direct in razele soarelui.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #4
        Anvelopele stau bine in saci de plastic, daca stai la curte le tii in beci, daca locuiesti la bloc, le tii la subsol.
        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

        Comment


        • #5
          Daca ai banuti (nu-i prea scump) si nu ai loc de depozitare, le poti duce la hotelul de anvelope (daca aveti asa ceva in oras). Daca nu, se pot pune intr-un butoi de 50 de litri si acoperite cu saramura, raman ca noi. Bineinteles ca am glumit, nu de alta dar se gaseste vreunu si o ia de buna...

          Comment


          • #6
            Nu stiu care-s preturile dar am vazut niste preturi pt depozitare anvelope de mai bine le arunc si iau altele.
            Pai ce-i asa complicat? Tinute undeva cat mai la umbra si fara greutati pe ele daca sunt scoase de pe jante, daca sunt pe jante lasate umflate. Daca ai undeva un beci ar fi si mai bine, sa stea la racoare. Si inainte de toate undeva sa fie incuiate ca altfel risti sa nu le mai ai deloc.
            Pt mine e simplu, le tinem in garaj la demisol.
            http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

            Comment


            • #7
              Originally posted by florin.fanatik View Post
              Anvelopele stau bine in saci de plastic, daca stai la curte le tii in beci, daca locuiesti la bloc, le tii la subsol.

              Sacii de plastic mentin umezeala in interior ;)
              sigpic

              Comment


              • #8
                E ok! Tot la beci m-am gandit sa le tin si eu,dar vad ca unii zic ca e bine in saci de plastic altii nu. Cum e mai bine? In nici un caz in oras la noi sa gasesc un ''HOTEL" pentru anvelope.Sau daca ma gandesc bine sin garaj nu e chiar o temperatura foarte ridicata.

                Comment


                • #9
                  La varianta cu depozitarea la "hotel" apeleaza cei care nu dispun de locuri de depozitare, sau din comoditate; sa nu va inchipuiti ca acolo sunt instalatii speciale care monitorizeaza temperatura umiditate, lumina samd.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by IancuMIC View Post
                    La varianta cu depozitarea la "hotel" apeleaza cei care nu dispun de locuri de depozitare, sau din comoditate; sa nu va inchipuiti ca acolo sunt instalatii speciale care monitorizeaza temperatura umiditate, lumina samd.
                    acolo le tii intr-o hala si poate cand le vrei inapoi ups nu mai sunt sau cine stie.... cel mai bine le pui in niste saci si la boxa ori balcon ori la tara alegi si parca trebuiau puse in picioare si inclinate putin cauciucurile....dar daca nu e spatiu merge si unele peste altele
                    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                    Comment


                    • #11
                      NEAPARAT se pun pe lateral , nu in picioare . neavand suportul jantei si presiunea aerului se fac 8

                      Comment


                      • #12
                        Fratilor, documentati-va inainte sa dati sfaturi!
                        Attached Files
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • #13
                          La "hotel"apeleaza cei care nu au unde sa le tina si au bani, sau doar au bani si nu se complica. Plus ca au masini "bengoase" cu cauciucuri scumpe. La Loganele noastre v-am zis, decat sa le duceti acolo iesi mai castigat daca le vinzi si cumperi altele.
                          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                          Comment


                          • #14
                            Cum am zis si la inceput parerile sunt impartite.

                            Comment


                            • #15
                              Citat de undeva pe net: Anvelopele de iarna demontate de pe jante trebuie curatate, spalate, uscate, presarate cu pudra de talc si e recomandat sa fie acoperite cu huse. Se pastreaza într-un loc uscat, ferit de razele soarelui si nu se aseaza unele peste altele pentru ca se deformeaza.
                              Logan laureat 1.2

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google