Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi mi-au sosit gumele.Le-am si pus pe masina.Sunt Dunlop Sport 01,cum mi-a recomandat vitriol.Au fost 904 Ron cu tot cu transport + 60 lei montatul.
    Cumpar volan de Duster

    Comment


    • dunlop sport 4 bucati la 900 lei??? numa? adica astea ?
      -->
      Attached Files
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Exact alea sunt.
        soboBN o sa-ti placa cum se simte masina cu noile anvelope. ;)
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • nu imi vine sa cred...e super bun pretul...cand mi se tocesc kormoranele deastea iau si eu.
          Profilul vad ca e deala universal..bun la toate.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Ce discutati voi se discuta in alta parte la (ce anvelope folositi )nu aicea ms pentru intelegere!

            Comment


            • Bine domnu', nu mai discutam aicea.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • bine radule .... deci. kormoranul pe mine inca ma serveste ca o sluga...am 28000 si le-am inversat pe cele din fata cu cele din spate..cauciucurile sunt tocite uniform (adica cele doua de pe fata sunt tocite lafel intre ele...idem si cele spate)
                nu au galme..nu au nimic .
                Singura problema este la franare brusca ..aluneca . dar daca nu te bagi in situatii nasoale si tii distanta intre masini , este totul ok... a trebuit si eu in 3 ani de kormorane sa pun frane la limita..da niciodata nu am facut poc.
                nu o sa iau kormoran asta e sigur..doar din curiozitate..sa vad diferenta.
                Last edited by mumus; 14 July 2009, 23:12.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Eu cred ca si buzunarul decide ce gume punem pe masina!

                  Comment


                  • prostii

                    Originally posted by kelemen View Post
                    Eu unul sunt foarte multumit de aceste cauciucuri.Sa va zic si de ce : am 16000 km cu aceste anvelope merg relativ sportiv dar..Totusi in limitele normale de aderenta. In primii 1000 de km aceste gume erau de ...Toata jena dar....Dupa un timp si-au revenit. Sunt cauciucuri fabricate de Michelin (sper ca am scris corect)
                    dar!!!Sunt cele mai slabe calitativ de la iei.
                    ideea e ca nu esti multumit de gume dai fuga la reprezentanta si ..Surpriza!!!Ei o sa iti recomande tot Mischelin dar...Mmai scumpe.

                    Sunt curios oare cati stiu ca Kormoran e facut la noi de mischelin??
                    Deci inca o data. Gumele sunt bune dar...Trebuie rodate. Bineinteles ca orice cauciuc de marca este mai bun dar...Ptr uz normal sunt excelente si apropo eu am 2 ierni la activ cu ele !!!
                    cauciucuri mai proaste nu am avut in viata mea .

                    Cred ca ne putem exprima si civilizat. La urmatoarea iesire de genul asta, vei fi sanctionat.
                    Last edited by Cezar; 15 July 2009, 12:52.

                    Comment


                    • Nu te lua de om.E strict parerea lui.Apropo,nici macar n-ai scris corect
                      Last edited by Cezar; 15 July 2009, 01:31.
                      Cumpar volan de Duster

                      Comment


                      • eu inca imi mentin parerea(post 172)...si ma repet..este parerea mea personala...cat prveste parerea voastra...de asta am deschis threadul...problema e nu ce ziceti aici..ci cum ziceti.
                        Orice aveti de zis se poate spune si fara cuvinte urate si fara scandal.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Da bre, sunt cauciucuri slabe. Incearca din clasa premium, si ai sa vezi diferenta.
                          Pana una alta, merg si astea. Mai incet si la distanta crescuta fata de cel din fata, pe ploaie mai cu atentie.....

                          Comment


                          • ...acvaplanarea.
                            Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                            Comment


                            • cu cauciucurile de pe dacia veche 'montana' am intrat in acvaplanare...si ..nici eu nu stiu cum am scapat....
                              Cu kormoranele inca nu am patit-o..desi am franat la maxim si pe ploaie..cei drept nu la 90 /h
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • rezerva de la masina este kormoran nou nout , problema este ca e acolo de 4 ani nu a fost data jos niciodata .mai pot sa folosesc acel cauciuc pe spate daca mai cumpar unul nou ca spatele este cam tocit la golanel .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google