Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tinand cont ca kormoranele sunt gume de vara...le-am folosit in sezonul indicat...
    Am fost dezamagit de ele doar cand a trebuit sa franez de urgenta de la viteze de peste 100 km/h,franari pana la blocarea rotilor (daca mergeam corect,respectand legile,nu aveam de ce sa fiu dezamagit)
    Recunosc ca am mers in regim sportiv cu ele si e si normal ca distanta de franare sa nu fie ok,komparativ cu gume de calitate superioara...
    Pe ud nu am nici cea mai mica problema cu el.(asta nu inseamna ca sunt mai bune ca alt tip de pneu)
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Inseamna ca ai parte de niste cormorane premium )))
      Folosesc concomitent 3 tipuri de anvelope diferite, crede-ma ca stiu sa fac diferenta
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Nu, inseamna ca nu abuzez de ele si le stiu limitele,si conduc preventiv. (si ma repet : stiu ca sunt niste gume low cost)
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • si eu ziceam ca sunt ok kormoranele. pana intr-o zi cand la 40 la ora, intr-o curba nu prea stransa, mi-a fugit spatele, nu am mai putut sa controlez masina deloc si a devenit o adevarata sanie. oricat am incercat sa redresez, anvelopele nu aveau nici o legatura cu aderenta. din pacate m-am si rasturnat cu masina. sunt aproape convins ca daca aveam cauciucuri adevarate, nu aveam nicio problema in acea curba. cu parerea ca ar fi ok daca stii sa le folosesti sunt si eu de acord. daca mergi numai vara cu ele sunt ok. daca nu depasesti 90-100 cu ele sunt ok. daca nu mergi cu mai mult de 50-60 pe ploaie sunt ok. daca nu franezi brusc sunt ok. in general daca mergi calm cu pana in 60-70 cu ele, vor fi ok pana la 50.000 km. dar daca, din intamplare, apare o situatie limita neprevazuta, numai Cel de sus te mai poate ajuta, kormoranele in niciun caz. eu sa nu mai aud de kormorane in viata mea.
          sigpic

          Comment


          • Chiar, or mai exista persoane care sa cumpere Kormoran din nou ?
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • nu stiu daca mai sunt. daca mai sunt sa-i orientati la mine, ca am eu un set.
              sigpic

              Comment


              • Da...taximetristii,mosii,si cei care nu au posibilitati materiale.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • da, eu
                  ma bate gandul de un tutorial "how to burn"
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • Iti vand eu 2-a...
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • tdan08 nu zic kormoranele sunt bune dar la 40km/h in curba(pe gheata) nu prea stransa ,cred ca nici cauciucurile de iarna nu prea te ajuta.(mai mult ca sigur ai franat sau ai bruscat masina) Cunosc senzatia si eu am trecut prin aceasta situatie dar norocul meu a fost ca masina nu are garda mare si am ramas cu rotile din fata suspendate. .(Matiz cu cauciucuri de vara tocite)
                      AC/DC- RIDE ON

                      Comment


                      • Originally posted by mumus View Post
                        Nu, inseamna ca nu abuzez de ele si le stiu limitele,si conduc preventiv. (si ma repet : stiu ca sunt niste gume low cost)
                        Sunt la fel de bune ca o guma Victoria rascoapta.

                        Comment


                        • nu am franat, nici nu am bruscat. masina era in scadere de viteza si ma pregateam sa bag a 3-a. nu ai cum sa-mi spui ca "mai mult ca sigur" atat timp cat nu ai fost langa mine. daca puneam frana, crezi ca nu recunoasteam, ca doar nu am nimic de demonstrat nimanui si imi recunosc greseala mereu. normal ca era viteza prea mare, avand cauciucurile kormoran. nu zic ca nu derapam si cu alte caucuicuri, dar senzatia mea este ca totusi nu derapam. am pierdut controlul la limita. daca aveam 5 km mai putin, cu kormoranele, nu mai derapam, iar cu viteza pe care am avut-o si cu caucuicuri de iarna, iarasi nu mai derapam.
                          sigpic

                          Comment


                          • Nu vreau sa te superi(este doar o parere personala)!Cauciucurile de iarna nu sunt pt gheata .Ultima isprava pe care am avut-o a fost in Poiana Brasov ,nu am reusit sa urc cu masina de la hotelul Piatra Mare .(am reusit la un moment dat dar cu viteza )
                            AC/DC- RIDE ON

                            Comment


                            • kormoranele de care vorbeste el sunt de vara cu siguranta.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • sunt mixte cica. oricum, mixte, vara tot aia e. am pus mana pe o anvelopa de iarna, comparativ cu kormoranele, nici nu exista termen de comparatie. cauciucurile de iarna aveau o textura moale, ca o radiera, pe cand kormoranele erau..... plastic.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google