Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cele mai slabe anvelope:
    1-Kormoran(Montana)
    2-Matador
    3-Barum
    4-Debica Navigator 2

    Comment


    • sincer mi se par foarte slabe ma lasat la greu de vreo 2 ori...

      Originally posted by andrei View Post
      Singurul plus al cauciucurilor Kormoran este uzura scazuta, cum ai zis si tu. In rest, la orice test de franare ies prost, fata de restul, chiar si de Sava.
      Nu numai si la demaraj si la stabilitate sunt varza...ieri era sa scap masina intro curba din cauza la cauciucuri kormoran si stiu sigur ca nu trebuia sa faca asa iar pe ploaie is varza daca vrei sa pleci in tromba trebuie sa o iei ca pe gheata ca altfel nu trage...
      Last edited by CrazyBc; 14 April 2009, 13:43. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • ce parere aveti de anvelopele Tigar

        Aceste anvelope sunt produsr de Micheline
        Last edited by lorenzlorenzu; 30 May 2009, 20:44. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • salutare!
          sincer nu am vrut sa povestesc ce mi sa intamplat dar daca am vazut subiectul deschis despre cauciucuri m-am hotarat sa va spun ce am patit.
          pe 1 mai am facut o plimbare ca tot omu si ce credeti ca am patit dupa cum stiti in ziua de 1 mai a ploat toata ziua si in tot circuitul meu ma aflam intre sfantu gheorghe si sigisoara ma indreptam catre brasov cu sotia si copilu in masina la o curba usoara eu avand vre-o 80 hai 90 de km/h am redus putin cu frana e in momentul ala sa invartit masina cu mine pe sosea norocul meu a fost ca nu venea nimic din fata ce credeti fata a inghetat si spatele sa invartit 380 de grade ,am avut mare noroc o sa spuneti acum pai cum frate ti-a inghetat fata daca tu doar ai pus piciorul pe frana cand am vazut ca pierd controlul masini am franat la maxim si am lu-at viraj stanga ca am uitat sa spun ca, curba era usor in stanga pur si simplu a fugit cu mine de spate ce mai nevastamea a inghetat ,parerea mea este urmatoare eu pe fata la 50.000 km am shimbat cauciucurile si cred ca nu este nevoie sa mai spun ce am avut inainte cu unele good yeer super bune in comparatie si pe spate au ramas rasurile ale de cauciucuri (cormoran-sicriu pe roti )da noroc cu fata si ce cred ca nu a functionat repartitorul de frana in conditiile aste nu vad de ce trebuia sa franeze rotile pe spate masina fiind goala si nu am nici o pretentie de la dacia ca daca aveam bani nu imi lu-am aceasta masina dacia ,da pe zapada se comporta cum se comporta dar pe ploaie in linie dreapta mai merge dar in curbe lasati-o mai moale ca ajungeti prin alte parti ,o sa mai dureze ceva timp in care noi in romania o sa avem o masina stabila si avem multe lipsuri in partile componente ale masini bine inteles ingineri de la dacia sau gandit mai bine decat sa urce pretul cu cativa euro mai bine pune niste piese proaste pe masina dar vedeti ca aceste piese proaste ne costa viata si transforma dacia logan intr-o caruta ,ca mai tare nu ai cum sa mergi ca cine stie unde te poti opri in fine eu ma bucur ca am avut noroc si va doresc aceelas lucru si voua sa aveti mult noroc in calatoriile voastre.

          Comment


          • D-aia recomanda la unison toti producatorii de anvelope: Cauciucurile cele mai bune (daca ai 2 cu 2 diferite fata - spate) se pun pe spate....
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • si de preferat masina sa aiba abs si nu cauciucuri kormoran. nu e o problema de proiectare a masinii ca gumele au aderenta cremvurstilor. vezi cum se comporta cu toyo p[roxes sau uniroyal rain si o sa vezi ca ai alta masina...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • pai da seba ca asa este romanul se incurca la sfarsit de ce nu a pus niste cauciucuri ca lumea din start si pune rahaturile de kormoran mai bine as fi dat cu 300 de euro in plus decat sa imi pun viata in pericol asta este la noi primeaza lucrurile ieftine si de proasta calitate .

                Comment


                • daca voi nu stiti sa conduceti preventiv...eu ce sa va fac...trebuie sa dati si voi vina pe cineva..ceva...
                  Sigur in regim race nu sunt ok...dar loganu nu e nici macar sporty..asa ca...
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • tu vad ca esti incepator pe forum si cred ca si la condus esti incepator nu ,crezi ca noi nu stim ce este aia conduita preventiva dar aici intervin alte fenomene pe care oricum tu vad ca nu le intelegi .

                    Comment


                    • va salut domnilor, stiu ca nu postez unde trebuie, dar daca tot se vorbeste de cauciucuri vreau sa va spun ca am un loganel pf 2 laureate si a venit cu barum brillantis 6GPB DOT 1109, vreau si eu cateva detalii despre ele, cum se comporta in toate conditiile de mers (uscat, ud, zapada, mers normal(tata) sportiv(eu) si ce inseamna 6GPB, DOT1109 (asta parca e ziua si anul fabricatiei, din cate stiu) corectati-ma daca gresesc,cu respect george

                      Comment


                      • DOT1109 inseamna saptamana 11 din 2009

                        Comment


                        • Sa revenim la topic: cauciucuri Kormoran. Pt celelalte anvelope, exista thread separat.
                          On topic: schimbati cat puteti de repede aceste cauciucuri, indiferent de conducerea preventiva, in caz de franare urgenta, nu isi fac treaba bine.
                          In loc de jante, senzori de parcare si alte bazaconii, luati un cauciuc bun, se schimba total comportamentul masinii.

                          Comment


                          • 6GPB inseamna ca-s facute la continental timisoara (indicativul fabricii din timisoara e "6G", am mai explicat asta). DOT e marcajul "Department of Transportation", n-are treaba cu restul datelor de identificare. iar xxyy reprezinta saptamana si anul fabricatiei.
                            Barum sunt gume "low cost", un fel de kormoran de-ale continentalului. nu sunt asa plezne ca si montana/kormoran, au aderenta mai buna, sunt in aceeasi clasa cu debica. o mica hiba au totusi, peretele lateral cam subtire. grija la borduri...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Originally posted by gelica75 View Post
                              salutare!
                              [SNIP] noroc cu fata si ce cred ca nu a functionat repartitorul de frana [SNIP].
                              dimpotriva, daca le aveai pe toate kormoran, la cat sunt de proaste si nu pateai chiar asa. EBD e depasit de situatie la orice masina daca pui pe fata anvelope cu mult mai aderente decat cele de pe spate. Strangeti bani si schimbati TOATE anvelopele - daca pui numai 2 bune, trebuie sa le pui pe spate tocmai ca sa nu patesti ce ai patit tu, si atunci sunt practic inutile.

                              PS: si mai pune, ma, nene, cate un punct si cate o virgula din cand in cand... nu mai vorbesc de alte orori gramaticale care ne zgarie pe ochi (scuze, nu m-am putut abtine)

                              Comment


                              • PS: ba nene (PARULUSCORILO) ,sti de ce evit sa mai scriu pe acest forum din cauza la cate un destept ca tine zici ca santem la ora de limba romana ,sti ce as vrea desteptule sa scri la fel de mult ca mine la 12'''30 noapte in graba stiind ca a doua zi va trebui sa te trezesti la 4 dimineata sa pleci servici ia zi si mie mai ti cont de virgule si alte chestii gramaticale nu toata lumea are gradul tau de inteligenta eu lucrez ca sofer si nu vad la ce mi-ar folosi virgula aia a ta .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google