Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sunt la fel tot timpul....
    nici eu nu am treaba cu ele..poate cum a mai zis cineva...daca blochezi roata..pe asfalt fierbinte parca ar aluneca ceva mai mult
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Nu vreau sa le laud, dar am mers bine cu ele.
      Stiu ce spui, efectul descris de tine este legat de supraincalzire si atunci se topesc aluneca, dar daca dozezi frana sa se invarta roata ...

      Comment


      • @seba: nu vreau sa te contrazic, dar eu am acum all-seazon si pot sa iti spun ca e o maaaaare diferenta fata de kormorane. Sunt vredestein, ce-i drept, quatrac 2, si is foarte multumit de ele. Sunt convins ca e mult mai bine sa ai doua seturi, vara-iarna, dar... tot asa, mult mai bine e sa ai si bani pentru asta, sa ai si garaj sa le depozitezi samd. In ce priveste siguranta, ale mele mi se par ok - se comporta incomparabil mai bine decat k.

        Comment


        • pai stai sa ne intelegem comparam montana/kormoran cu vredestein? pt o utilizare normala, all-season-urile sunt ok. daca mergi mai aproape de limite, atunci ar trebui sa ai gume dedicate anotimpului in care folosesti masina. cam asta e ideea. in fine, eu n-as compara all-saeson-ul de la vredestein cu orice model de kormoran, ca n-are rost...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • eu nu laud kormoran , an spus ca ma asteptam sa fie mai proaste, dar erau destul de bune, fara a le compara cu anvelope de clasa

            Comment


            • mie nu mi-au placut michelinurile energy, kormorane am avut o saptamana pe masina si le-am dus de ciuda la pista sa le fac capatul. intr-adevar au rezistat eroic la derapaje si frane de mana, de-abia le-am rupt dintii, dar in ce priveste aderenta, parca mergi cu schiurile pe bile de rulmenti...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Originally posted by mumus View Post
                stiu ca in poza parca seamana cu montana ;)))
                Pai sunt tocmai Montana M801, redenumite...
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • eu am barum briliamt pe masina au cam 36000 si cam 3.5 ani se prezinta inca bine nu sunt tocite exagerat ,fac comparatie cu rezerva care e virgina,dar neavind posibilitatea sa le compar decit cu kormoranele [nu am simtit cine ce stie ce diferenta]
                  asta iarna cind a nins mai serios am iesit sa ne dam cu masinile pe zapada dar spre surprinderea mea eu nu prea reusean cu toate ca sunt all sezon se infigeau trainic in zapada si nu reuseam derapajele tovarasului cu kormorane
                  cit despre vreme uneda ale dracu musca mai bine si franeaza de nu se poate
                  acuma vine intrebarea?
                  vreau sa iau jenti de aliaj pe care voi pune anvelope de vara 195/65/16 se merita sa iau barum [pretul e super bun 180 ron plus reducere 10% daca iau si jenti]
                  merita? la bani astia
                  baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                  Comment


                  • salutare tuturor!! un unchi de al meu le-a schimbat la 60.000 (adica le-a aruncat) ce parere aveti de ele la viteza?! adica 150-190 km/h?
                    eu am unu de 1.6MPI da nu am kormoran...(SAVA) ati auzit?! mie imi plac.. trag bine ... franeaza bine.... sunt si ieftine... cele de iarna sunt foarte moi.. ;) il schimb lunile astea... unu diesel de 85... dau 10.500 si imi da cauciuce kormoran.... asta e NESIMTIREEEE!!!!!
                    am vazut o imagine mai sus cu un kormoran care se zice ca e de vara...hmm.. si ala de iarna cum arata? e ca pe birou???

                    Comment


                    • @mmaxalb: brilantis-urile sunt gume de vara, nu te baza pe ele ca-s all season...nu-s
                      nu as pune 195/65...mai degraba 195/55 sau 195/60.
                      @reloo: kormoranele sunt gume de maxim 180km/h. deci nu sava clar sunt peste kormorane, la fel si barum-urile.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Si eu am Kormoran, depocamdata sunt multumit, pentru vara am decit jante Borbet pe 16 pe care urmeaza sa acizitionez si anvelope 205x55x16. Kormoranul o sa le vind si o sa fac un set de iarna, dar inca nu m-am hotarit cu ce sa incalt jantele de tabla.

                        Comment


                        • din gama continental, conti wintercontact, barum polaris2, semperit wintergrip sau uniroyal msplus66...eu as pune uniroyal-uri, calitate conti la aproape acelasi pret ca semperit. dintre astea enumerate, barum polaris sunt entry level, apoi semperit, uniroyal si apoi conti.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Am fost ieri sa ma interesez de niste cauciucuri.Am gasit la un magazin,Kormoran 170 Ron, Kleber 250 Ron,Michelin 310 Ron si Continental 350 Ron.Taicamio zicea sa luam Kormoran ca-s bune ca nu stiu ce,i-am arat posturile voastre in legatura cu Kormoran si a lasat-o mai moale,dar ieri am pus mana pe un Kormoran si pe un Kleber.Kormoranul era mai moale,parca avea mai mult cauciuc.Acum nu stiu ce sa mai cred,voi ziceati ca-s cartonate si ca pe apa e jale cu ele.Ce-mi recomandati?Doamna de la magazin zicea ca si Kleber sunt bune.Am mai vazut ti Tyga sau ceva de genu`.
                            Cumpar volan de Duster

                            Comment


                            • Io zic Kleber....
                              sigpic
                              Maică, ce mafioți de treabă !!!

                              Comment


                              • Da, intre Kormoran si Kleber, clar e cea mai buna alegere. Dar nu mai bine ar fi o cautare mai ampla in jurul valorii de 250 lei/ anvelopa? Adica frate, traim in perioada in care chiar avem de unde alege.

                                I-am dat pe PM ce si cum stati linistiti, sa nu ziceti ca am lasat omul cu ochii in soare sau ca fac reclama la distribuitori de anvelope.
                                Sper sa ne zica el aici ce a ales pana la urma.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google