Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Citez de pe un site din afara Romaniei :
    "Kormoran, a Polish tire manufacturer, introduces a relatively new brand on the European market. After Michelin entered Kormoran's ownership structure in 1995, it started a strategic investment program carrying Kormoran to becoming a high-quality, recognized tire brand on the European market. Since April 2000, when it became a developed tire brand, Kormoran sold more than 1,000,000 tires throughout Europe. High quality, very favorable price and high reliability are the main characteristics of Kormoran tires." Am incheiat citatul!
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #62
      Sudsemnatu, hai sa nu comparam barumurile cu kormoranele. Am mers pe barumuri facute la timisoara si sunt 4 clase peste montana, care e la fel ca si kormoranul.
      in plus, ai topic la anunturi. reclama pe topicuri tehnice=abatere grava. de data asta, fara sanctiuni
      gionik, daca tin eu bine minte, global sunt facute de conti. Uita-te pe marginea anvelopei dupa marcajul "DOT" daca pe langa el e scrisa o serie ce incepe cu "6G" sunt facute de continental timisoara.
      Last edited by Seba; 13 June 2008, 02:28.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #63
        Barumurile sunt decente. Nu sunt super cauciucuri dar isi fac treaba.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • #64
          Salut !
          nu am comparat nici un moment calitatea barumurilor cu kormoran.Am spus doar ca situatia e identica cu producatorii.

          adica michelin a cumparat fabrica de la floresti ...Producand montana.Dupa aia nu au vrut sa mai bage bani si au fabricat idetincele cu montana dar de data asta kormoran...E marketing doar.

          si la barum ...In loc de michelin e continental..


          si nu am postat reclama..Am deja anunt pus la bursa ! Am spus doar ca ..Daca oamenii sunt asa mari kormoran le vand eu 4 bucati.

          Comment


          • #65
            Eu leam schimbat dupa 100 km de cand am luat masina cu TOYO . Sa pui frana si sa te duci ca pe ghiata nu mi e pare normal pentru anvelope noi. Leam dat pe degeaba la taximetristi.

            Dupa o frana mai violenta am adunat un pumn de cauciuc macinat care avea duritatea plasticului.

            Comment


            • #66
              Acum cred ca depinde de fiecare lot ,cum sunt de fiabile, nu vreau sa fac reclama dar germania cu kormoran am facut-o ,in jurul casii tot cu ele ,la mare ,azi iarna tot cu ele m-am necajit iar acum sunt montate pe jenti de aliaj si trag pana imi ies sarmele din ele ,ptr. Ce araturi avem in loc de sosele sunt marfa........ Parerea mea ........,total km .18000...Aprox.Parcursi.
              http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

              Comment


              • #67
                Vorbim dupa 50000km cat de bune mai sunt...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #68
                  Pai daca ma tin 50000 km , sunt pe deplin multumit..........
                  http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                  Comment


                  • #69
                    Adica tu ai Kormoran, pe MCV? Au fost asa pe masina? Ca pe MCV se monteaza Debica.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #70
                      [QUOTE=andrei;145705]Adica tu ai Kormoran, pe MCV? Au fost asa pe masina? Ca pe MCV se monteaza Debica.[/QUOTE hai sa va lamuresc , intradevar mcv avea in dotare debica,dar in urma tranzactiei de schimb cu mitty am ramas cu un rand de kormorane , atunci am dat debica jos si mi-am incaltat jentile de aluminiu sau aliaj .Iar debica sunt puse bine ptr. Zile negre.........
                      http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                      Comment


                      • #71
                        Da, ok, acum se explica. Ma si miram sa aflu ca e un MCV cu Kormoran din fabrica.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #72
                          Mama lor de kormorane...! Am schimbbat rotile cu lau_swat pana imi iau eu jante noi si gume...Asa cum danseaza masina acum, cu kormorane, nu danseaza nici michael flatley...
                          masina e spectacol pe roti, fluieraturi, fum, miros de cauciuc, totul in trapta 2, printre blocuri. Cum virez la un colt de strada si am mai mult de 2500rpm, cum scartaie si fuge botul masinii. Nu mai zic cum franeaza pe ud...Franeaza NU. In maxim o saptamana sper sa le duc la sannicolau la circuit sa le dau "capatul". Nu le mai suport...Michelinurile ce-au fost stock pe prestige mi s-au parut ceva mai slabe decat conti-urile de pe aop, dar kormoranele astea-s sub orice critica...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #73
                            Seba, te vaiti ca nu franeaza si mai ai si ABS. Inchipuieti cand pun eu frana ce se intampla. I-am zis lui tata sa le schimbam ca nu tine frana si raspunsul lui a fost simplu: Mergi mai incet ca nu-ti trebuie viteza
                            zoom-zoom

                            Comment


                            • #74
                              Mare dreptate are omu... Ascultal ce spune...

                              Comment


                              • #75
                                Da, asculta-l, dar intre timp schimba si gumele
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google