Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vezi ca pe logan se pun doar cauciucuri de vara .. nu se pun mixte.. eu am kormoran

    Comment


    • Kormorane = cele mai varza anvelope !
      Acu o saptamana la nici 40km/h m-am dus de am zis ca sunt sanie si alta nu!!!
      Sa mor de inima cand am vazut ca nu ma mai opresc !
      Cand e vorba de bani, toti suntem de aceasi religie...

      Comment


      • asa pateam si eu...dar doar in prima saptamana ... dupa se pare ca si-au revenit.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Da....probabil beneficiaza de vre-un soft inteligent
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Eu cred ca Michelinul...cand a fabricat anvelopele, a pus compozitie de top in ale mele si la restu au lasat kormoranele clasice.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Cu siguranta...au fost niste caucioace predestinate
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • o sa radeti dar exact aceeasi problema am avut si eu cand franam la inceput dar dupa ce am dat jos cateva straturi de cauciuc au aderenta mai buna.. bine sa nu comparam cu cine stie ce..



                Originally posted by mumus View Post
                asa pateam si eu...dar doar in prima saptamana ... dupa se pare ca si-au revenit.

                Comment


                • Aha, deci sa inteleg ca mai trebuie sa-mi traiesc viata la maxim de cateva ori si apoi o sa am cauciucuri numa bune, hm?
                  Nu, nicidecum!Am de gand sa-le schimb cat mai curand.Chiar nu pot sa innteleg din ce rationament economic au ales prostiile astea pe post de anvelope...
                  Cand e vorba de bani, toti suntem de aceasi religie...

                  Comment


                  • S-au gandit sa faca o loterie...care au castigat, s-au ales cu Kormorane de tip "race"...tin masina lipita de asfalt chiar si cu capul in jos daca ar fi.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Poate spun o prostie, dar pe loganul meu am pus anvelope Michelin de iarnă (doar pe faţă) şi e cam acelaşi lucru ca şi cu Kormorănile. Patinează la greu. Apoi mi-am dat seama că celalată maşină a mea care are şi ABS cu cauciucuri mai ieftine nu am acest gen de probleme (chiar am încercat intenţionat).
                      Deci dacă nu avem ABS e acelaşi lucru indiferent de cauciuce.
                      Nu-i aşa ?
                      Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                      sigpic

                      Comment


                      • nuuuuuuuuuuuuu!! ABS-ul te ajuta la franare. si nu te astepta ca un cauciuc de iarna sa faca minuni pe gheata. dar pe drum ud, la sub 0grade, se va comporta MULT mai bine ca unul premium de vara, dapai fata de talpicile alea. eu am mers cu ele maxim 3000 sau 4000km si le-am dat la un taximetrist pe 3 milioane. am avut apoi vredestein sh (aveam fix 4 ani), relativ uzate, dar MULT MULT mai bune!!!

                        Comment


                        • Eu spuneam de faptul că orice anvelopă ai avea, dacă nu ai ABS, patinează din simplu motiv că se blochează roţile (la frânare bine.nţeles), indiferent de sezon.
                          Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                          sigpic

                          Comment


                          • eu te contrazic cu tarie aici...tine mult si de anvelopa!distanta de franare a scazut mult odata ce am schimbat cauciucurile kormoran cu unele dintr-o gama buna!nici nu se compara

                            Comment


                            • Una peste alta eu sunt multumit de aceste kormorane, totul e sa mergi cu atentie si sa franezi din timp. Numai bine!

                              Comment


                              • Masina mea a venit cu KORMORAN din fabrica (Laureate PH 2). Trebuie sa marturisesc ca initial am fist destul de sceptic in legatura cu faptul ca multi membri pe acest forum spun ca aceste anvelope sunt de foarta proasta calitate.
                                Am crezut ca daca exploatezi masina in conditii normale Kormoranele isi fac treaba decent. Am gresit!
                                Dat fiind faptul ca iarna am avut roti de iarna, cele 4 roti originale cu Kormoran au fost depozitate in balcon si odata cu venirea primaverii cand am vrut sa le montez pe masina am observat cu stupoare ca 2 din cele 4 anvelope sunt strambe la propriu!!! Cand le-au pus pe masina de echilibrat aveau 70 si respectiv 95 grame (int/ext) ceeea ce nu se poate remedia. Concluzia e clara desi inca odata nu ma asteptam.
                                A trebuit sa cumpar un set de 4 anvelope noi de vara cand masina are mai putin de un an si aproape 10K Km!
                                Last edited by luciango; 19 April 2010, 21:59.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google