Jante Pe 18' Pe Logan??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Si niste siteuri ceva puneti, ca as vrea si eu sa vad ......
    sigpic

    Comment


    • #32
      am eu jante pe 18 de logan

      Originally posted by silviu_cos View Post
      Deschid acest thread in speranta ca voi gasi la voi sfaturile necesare in vederea alegerii dimensiunilor jantelor. Vreu sa imi cumpar la masina pe la sfarsitul verii jante pe 18' si cauciucuri pe 35mm sau jante pe 17 si cauciucuri pe 40mm insa nu stiu daca alea pe 18'intra pe logan si nu o sa am probleme la viraje . Mentionez ca masina va fi echipata si cu arcuri sport . Astept sfaturile si criticile voastre la ideile mele.
      Si ca sa nu credeti ca vorbesc aiurea doar ca sa ma aflu in treaba va zic, ca de o sapt am inceput sa strang bani si am cam 1000lei. Proiectul va incepe la sfarsitul verii prin septembrie si de aceea pana atunci am timp sa strang toti banii de care am nevoie . Multumesc anticipat !
      am eu jante pe 18" care se potrivesc perfect pe logan
      am poze dar nu stiu cum sa le pun am.....sunt tzipla aduse din germania cu anvelope cu tot ...sunt rulate cam 3000 de km
      et 37 225/40/18 pe 8j sunt cu multe spitze ....se numesc dynamics motorsport team , cu un capac nichelat, pretul este de 2500 ron anvelopele sunt noi!!! v-euri tel 0728 011 000 repede ca se dau
      p.s. sunt de meserie vulcanizator

      Comment


      • #33
        Originally posted by Cristi_Xp View Post
        si pentru astia care nu stiu ce inseamna E.T. ,care nu are nici o legatura cu grosimea cauciucului ... read
        Ups... chiar nu stiam ce este ET-ul unei jante ... din pacate stiu alti
        Offset (ET): 35 nu este chiar mura in gura... dar usor de gasit
        Pictured: The Calibre CC-A is the 18-20" alloy wheel designed for executive marques Pictured: The DRC DMM is an OEM-inspired alloy wheel design ideal f ...

        Comment


        • #34
          Recomandarea mea calduroasa pentru cei care au nelamuriri cu privire la ce jante se pot pune pe Logan este sa acceseze urmatorul link:

          In stanga introduceti dimensiunile standard ale jantei de Logan iar in dreapta dimensiunea pe care o doriti. In tabelele de mai jos vor apare diferentele relative intre cele doua jante.

          Spor la jantuit!
          sigpic
          ^Logan turbat (WIP)^

          Comment


          • #35
            foarte tare valentin site-ul am sa al bag la favorite...la jantele mele si ar fi trebuit sa imi pun 205/60/15 eu am pus 205/65/15 acum imi dau seama de ce par mai cocotat

            e o poza cu anvelopa spate eu fotografiasem prelungirea cromata a tevii dar e buna si pt a vedea ochii criticilor si janta cu anvelopa
            sigpic
            Poate pentru lume ești o singură personă,dar
            pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

            Comment


            • #36
              sunt chiar curios sa vad si eu 2-3 poze de la initiatorul acestui topic. Asteptam in continuare... poate a fost atat de entuziasmat de noile roti incat a uitat sa ni le arate si nou...
              sigpic

              Comment


              • #37
                nu la mai interesat jantele, a cumparat o motociclete Yamaha r1 de 650 cc si sa lasat de masina!! chiar era hotarat vorbisem cu el dar a aparut o noua dragoste , cea pe doua roti si al inteleg perfect ca si eu am calarit vreo 9 ani pe motor...cand so mai potoli o sa va uimeasca sigur(are resurse)....

                Comment


                • #38
                  Originally posted by silviu_cos View Post
                  Deschid acest thread in speranta ca voi gasi la voi sfaturile necesare in vederea alegerii dimensiunilor jantelor. Vreu sa imi cumpar la masina pe la sfarsitul verii jante pe 18' si cauciucuri pe 35mm sau jante pe 17 si cauciucuri pe 40mm insa nu stiu daca alea pe 18'intra pe logan si nu o sa am probleme la viraje . Mentionez ca masina va fi echipata si cu arcuri sport . Astept sfaturile si criticile voastre la ideile mele.
                  Si ca sa nu credeti ca vorbesc aiurea doar ca sa ma aflu in treaba va zic, ca de o sapt am inceput sa strang bani si am cam 1000lei. Proiectul va incepe la sfarsitul verii prin septembrie si de aceea pana atunci am timp sa strang toti banii de care am nevoie . Multumesc anticipat !
                  salut,

                  am eu jante pe 17,sport,presupun ca daca schimbi amortizoarele arata super smecher,

                  daca vrei 0724850265 e nr meu de tel si id de mess ilarian_008@yahoo.com

                  o zi buna
                  MILitianu

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by silviu_cos View Post
                    Merci pt informatii baieti ! Paulic o sa par unpic nebun dar vreau gume pe 40 ... Si din ce m'am interesat sunt mai scumpe ca alea pe 45... Asa ca depinde de buget. Mi'am facut eu niste calcule dar stiti voi... Socoteala de acasa nu se potriveste cu cea de la targ . In 3 saptamani sper sa am banii de jante dar oricum nu iau nimic pana nu ii strang pe toti pt ca daca le iei pe rand s'ar putea sa iti para rau dupaia. Apropo cat costa arcurile fara amortizoare??
                    am io jante 205/45/r17 daca te intereseaza!

                    merci
                    MILitianu

                    Comment


                    • #40
                      din ce stiu eu, legat de anvelope auto si cifrele ala care sunt desenate acolo p ele ca sa umple fabrica locurile libere reprezinta urmatoarele:
                      sa luam ex 215/45/17
                      215= latimea suprafetei de contact a anvelopei
                      45= inaltimea(talonul,garda)anvelopei
                      17= diametrul jantei
                      stiu k se face un calcul in alegerea anvelopei in functie de janta. pt o janta p 17 k sa o pui p logan e bine sa ai anvelope max 215/45/17
                      deja cu 205/50/16 asa cum am eu ai probleme la viraje.
                      viata are prioritate

                      Comment


                      • #41
                        bobby 85 : deja cu 205/50/16 asa cum am eu ai probleme la viraje.


                        Ai cumva H&R si cu dimensiunile alea atinge? ca eu asa vreau sa-mi iau si mi-ar prinde bine niste informatii

                        Originally posted by bobby85 View Post
                        deja cu 205/50/16 asa cum am eu ai probleme la viraje.

                        Ai cumva H&R si atinge la dimensiunile alea?
                        Last edited by pervert_dory; 13 March 2011, 22:48. Reason: Automerged Doublepost
                        Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

                        Comment


                        • #42
                          Pe masina am Jante oz anniversary 35 pe 18 inch cu gume de 225/35/r18 et.7. Masina arata bine si se comporta bine, insa o sa ai urmatoarele probleme. La viraj maxim o sa frece in interiorul aripii in plasticul de protectie. Atunci cand strada este valurita si ai suspensie sport ca si mine, cauciucul o sa frece in aripa, asta daca depasesti fenomenala viteza de 40km/h. parerea mea este ca estetic arata superb dar practic.....nu stiu ce sa spun despre articulatii inca nu s-au distrus si nu cred ca o sa le mai tin mult pe masina asa ca.....

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google