Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai si echilibrare gratuita? Sau doar montaj gratuit?

    Comment


    • echilibratul costa am inteles dar eu mai am o reducere la ei.

      oferta mai buna nu am gasit. abia astept sa incalt masina.

      Comment


      • la hankook, kumho, falken te-ai uitat ??

        Comment


        • m am uitat dar nu am gasit nimic interesant. imi doream de mult niste low friction tyres cu aderente ca astea Michelin
          uite doar ce note au

          Michelin Energy Saver

          Toyo TR 1

          Comment


          • eu am avut energy saver
            si sunt sub bf goodrich g grip si la aderenta pe uscat si pe ud
            diferente notabile la consum n-am vazut, singura data cand am dat atentie consumului in aproximativ aceleasi conditii si pe acelasi drum am avut 6.2 cu bf goodrich si 6.3 cu michelin
            evident este parerea mea si este supusa subiectivismului

            Comment


            • nu zici rau.

              Will the BFGoodrich gGrip suit your car? Find the best tyre for your car read 47 reviews for the BFGoodrich gGrip and compare to other High performance tyres at tyre reviews


              de unde iau Michelin au si BF G urile astea. asta de la magazin mi a zis...sunt mai bune dar sunt mai zgomotoase pe asfalt.
              diferenta nu e mare

              mai relevant este asta. se vede la Noise 7 pentru BFG 10 pentru Michelin ( singurele cu 10/10 la rolling resistance si noise). Conti eternul loc 1

              Finnish magazine Engineering World have tested 15 of the latest tyres in 205/55 r16. The test includes all the latest ECO tyres and regular touring tyres from premium, mid range and budget ...
              Last edited by alessandro; 6 March 2012, 08:46.

              Comment


              • in ceea ce priveste zgomotul nu prea mai am cum sa fiu subiectiv
                in rondul de la petricani cu pipera tunari, michelinurile scartiau de ziceai ca merg pe roti de polistiren
                bf-urile mult mai silnetioase
                pe ploaie bf-urile suiera mai tare, dar probabil din cauza evacuarii apei mai bine avand profil directional
                in cazul meu au fost si best buy pt ca am dat 197 de ron pe bucata

                Comment


                • e vorba de silentiozitate in linie dreapta nu cand le scrasnesti pe curbe.

                  la capitolul asta eu nu stiu ceva sa bata Michelin. si fostele E3A erau foarte placute. abia le auzeai

                  Comment


                  • in cazul asta n-am sesizat diferente
                    dar nu cred ca o anvelopa cu low rolling ce ziceai tu acolo si silentioasa este la fel de aderenta ca una care nu exceleaza la aceste capitole cum ar fi g gripul

                    Comment


                    • Michelin-urile Energy Saver sunt best buy. Ofera atat aderenta buna dar si silentiozitate/confort si durabilitate mare. Energy E3A-urile mele au 63000 km si nici macar la martorul de uzura nu sunt, vorbesc de alea de pe fata.

                      @ kkhheelloo - esti sigur ca ai avut Energy Saver si nu Energy E3A cu care a venit echipata masina ?
                      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                      Comment


                      • Loganurile nu vin echipate cu energy e3a ci cu energy saver
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Serios ? Am mai avut discutia asta cu un user pe forum si dupa ce si-a pozat anvelopele a ajuns sa imi dea dreptate. Du-te frumos la masina si citeste ce scrie pe ele.
                          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                          Comment


                          • Jante dacia logan OZ,BBS,AEZ,ALLESIO,BORBET,DEZENT,DOTZ,ENZO,EXCITE,WOLFRACE Tires PIRELLI,MICHELIN.


                            eu am vazut profilul de energy saver pe logan, nu de e3a ... pe astra H noua au venit din fabrica e3a, si un vecin cu logan tot nou avea alt profil pe michelin, de aici diferenta intre e3a si energy saver ... daca o fi cum spui tu, atunci bine !
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Este exact cum spun eu, daca vrei iti fac poza la rotile mele de vara (cand o sa mi le pun pe masina) sa vezi ce scrie pe anvelope si ce profil au. Ale mele sunt facute in Romania nu in Italia.

                              Jante dacia logan OZ,BBS,AEZ,ALLESIO,BORBET,DEZENT,DOTZ,ENZO,EXCITE,WOLFRACE Tires PIRELLI,MICHELIN.


                              PS - sunt mai multe tipuri de profil pe E3A, probabil in functie de dimensiune sau anul de fabricatie. Pe Logan profilul e asemanator cu cel de la Energy Saver.
                              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                              Comment


                              • Stiam ca doar Continentalul este facut la Timisoara, nu si Michelin ...
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google