Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • doar echilibrat, daca pui pe aceleasi jante.

    Daca ai de iarna pe alte jante separate, nu tre sa mai faci nimic! (decat sa strangi suruburile)

    Comment


    • Mi-am luat si eu saptamana trecuta 4 anvelope conti ts830, pe care le-am gasit cu greu. Sunt facute in Cehia, DOT 4010 Revin cu impresii dupa condusul pe zapada/polei/mazga
      Attached Files
      If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

      Comment


      • Eu am niste Firestone Firefas, pt iarna.
        Sunt ok pe astfalt rece.

        Am folosit in trecut, Pirelli P zero nero. Excelente pt vreme calda, si fara prea multa ploaie.
        Deasemeni, mai folosesc Continental Sport Contact 3. Execrabile pe vremea asta. Pt vreme calda, fabuloase.

        Urmeaza sa mai folosesc un set de Yokohama Winterceva, de indata ce vine iarna.
        Last edited by Cezar; 23 October 2010, 08:49.

        Comment


        • Originally posted by andrushk_mib View Post
          Mi-am luat si eu saptamana trecuta 4 anvelope conti ts830, pe care le-am gasit cu greu. Sunt facute in Cehia, DOT 4010 Revin cu impresii dupa condusul pe zapada/polei/mazga
          Foarte frumos ... Niste gume extraordinare in toate testele!!
          Cat ai dat pe ele?
          Am vrut si eu sa imi iau tot de astea, gasisem undeva in Iasi la 250, dar s-au codit si tot au spus ca au, ca nu au, ca aduc, ca nu aduc de m-am plictisit ....
          Si uite asa am luat Frigo 2 din Cora cu 95 RON.

          Comment


          • 310. Am gasit si in metro brasov, dar la dimensiuni ceva mai mari (1955/65r15). Astea le-am luat de la o alta firma tot din brasov, unde mi le-a adus pe comanda in 3 zile
            PS: montajul si echilibrarea gratuite
            If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

            Comment


            • bune gume
              pacat de echilibrarea facuta la jante , cu plumb pe buza la jante de aliaj
              Its just a car ...

              Comment


              • Aveti idee daca gasesc ceva 185/65/15 pentru Iarna la ~ 100 lei si sa fie cat de cat bune de ceva ? Daca da, unde ?
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • Originally posted by andrushk_mib View Post
                  Mi-am luat si eu saptamana trecuta 4 anvelope conti ts830, pe care le-am gasit cu greu. Sunt facute in Cehia, DOT 4010 Revin cu impresii dupa condusul pe zapada/polei/mazga

                  de unde le-ai luat si ce pret au fost am vazut si eu in metro undeva la 280 lei bucata dar pe 195

                  multumesc am citit dar prea tarziu :P
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • Dunlop SP WinterSport 3D MO, montate astazi, 290 cu montaj + echilibrat. Deocamdata pot spune doar ca sunt surprinzator de silentioase.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by raduprov View Post
                      ...pacat de echilibrarea facuta la jante , cu plumb pe buza la jante de aliaj
                      Asta e. Asa le-am avut si pana acum, asa a venit si masina din fabrica
                      If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                      Comment


                      • Originally posted by Shakar View Post
                        Aveti idee daca gasesc ceva 185/65/15 pentru Iarna la ~ 100 lei si sa fie cat de cat bune de ceva ? Daca da, unde ?
                        Salut, in reteaua de magazine Real gasesti anvelope de iarna MARIX
                        185/65/R15 - 129lei/buc. Din cate am inteles aceste anvelope sunt resapate.
                        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                        Comment


                        • Iarna folosesc goodyear ultragrip 7 sper sa fie bune. Anul trecut am folosit goodyear ultragrip 5 si am fost multumit

                          Comment


                          • daca va luati dupa testele adac, etc., vedeti ca continental, goodyear, si chiar dunlop sunt printre primele locuri, deoarece sunt marci, au fabrici in germania; si nu o sa-i ridice pe michelin; mai ales nemtii care is carcotasi.
                            am dunlop winter sport deoarece erau ieftine acum 2 ani, 180 RON, iar michelin 250, acum sunt 280-310 alpin.
                            spre ex: energy saver este mai bun ca ecoconti (sau cum s-or chema) pe apa , zapada; pe uscat comparabile.

                            Comment


                            • Pai si cine spune ca Michelin sunt mai bune decat Conti Eco 3?...doar pura curiozitate.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • eu pot spune din experienta a 2 seturi de michelin (stock) si e3a de 400 ron bucata ca sunt niste coji care nu isi merita banii ...
                                sigpicMy ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google