Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am un singur set de cauciuce PIRELLI P2500 M+S si am 70000 de km,m-am uitat la ele zilele trecute si nu cred ca ma mai duce mai mult de 10000 de km,iar cand le voi schimba tot acelasi model imi voi lua

    Sc am vrut sa zic 1000 de km
    Last edited by Laur-ZCL-; 17 December 2010, 18:50. Reason: Automerged Doublepost
    Logan PH2 - 1.6,16v
    Logan PH1 - 1.6 MPi

    Comment


    • Inca un UP, la franare brusca pe gheatza (desi iarna nu e bine sa ajungi in ipostaza asta) cu Debica frigo am mers sanie (nu am ABS).....vreo 4-5m si asta la 30km/h, cred ca se prinsese si zapada care a inghetzat printre riduri. Nu stiu cum se comporta alte anvelope la franare brusca pe ghetaza(probabil ca un pic mai bine) dar Debica m-au facut sa imi reevaluez stilul de a conduce iarna. Oricum frana a fost de proba, increzator in gumele de iarna.....Cu frana de motor treaba e ok, la fel si la apasari minore pe pedala, pe zapada si plecari de pe loc ok in orice conditii.

      Comment


      • E din seria "toate face asa dom'le". Pe gheata doar anvelopele cu tinte te scot cat de cat din problema. Niste Goodyear UG (dimensiuni diferite de ale Loganului) tot asa au mers pe gheata, dar pur si simplu era de distractie.

        Comment


        • Am doua randuri de anvelope cele de iarna sunt toate 4 :Matador Nordica
          iar cele de vara pe fata Bravuris iar pe spate Continental

          Comment


          • am 2 randuri de cauciucuri.
            vara-montana( cele de fabrica care inca sunt in stare buna)
            iarna- am 2 matador nordica si 2 maragoni, astea de iarna fiind noi.
            sigpicMY RIDE http://www.loganclub.ro/forum/db_05_ucn-t19244p6.html

            Galagieee- http://www.youtube.com/watch?v=F5xx5sWrXk0

            Comment


            • vara - pe fata am michelin energy pe spate tigar sigura
              iarna - michelin alpin

              Comment


              • O singura intrebare,de preferinta raspunsul de la cine are sau a avut anvelope de iarna Debica frigo2, se merita achizitionarea lor ?
                http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                Comment


                • Eu am, sunt bune. Acum depinde pretul, eu am dat 180 lei/bucata, acum mi se pare ca au sarit calul la pret. Frigo 2 sunt fostele Goodyear Ultra Grip 5.

                  Comment


                  • eu am luat barum polaris 2 2 buc., 210 lei buc.

                    Comment


                    • Originally posted by ionel89 View Post
                      O singura intrebare,de preferinta raspunsul de la cine are sau a avut anvelope de iarna Debica frigo2, se merita achizitionarea lor ?
                      salut,

                      eu am 4 debica frigo 2 noi si pina acum sunt f f multumit.
                      am fost de 2 ori dus-intors Buc-Sibiu de Craciun si revelion si am mers si prin nameti la munte si a fost chiar ok.
                      e o mare diferenta cu cauciucuri de iarna fara de cele standard Continental eco3 cu care a venit din fabrica.
                      sunt f ok la pret, musca bine din zapada.... pe gheata sticla e ca si cum ai fi cu cele de vara.
                      probabil sunt si altele mai bune dar probabil si costa.

                      numai bine !

                      Comment


                      • Vara folosesc Kormoranele cu care am cumparat masina si iarna pe fata am Debica frigo 2 si pe spate uniroyal.
                        sigpic

                        Comment


                        • La BeTeLeu' ?


                          sigpic

                          Comment


                          • Vara - Kormoran 185 / 65 / 15;
                            Iarna - Goodyear 195 / 60 / 15

                            Comment


                            • poate e interesat cineva de literele de pe anvelope

                              Speed Symbol Max speed mph Max speed km/h
                              L 75 120
                              M 81 130
                              N 87 140
                              P 93 150
                              Q 99 160
                              R 106 170
                              S 112 180
                              T 118 190
                              H 130 210
                              V 149 240
                              W 168 270
                              Y 186 300
                              ZR* over 149 over 240

                              Comment


                              • Ce mai mare greseala pe care o poate face un posesor de logan e sa aiba pe fata anvelope de iarna bune si pe spate de vara/mixte/iarna dar uzate. Este cazul meu(am pe spate all season Debica cam uzate), drifter de meserie pe gheata, fuge spatele la greu si la 20km/h ceea ce nu-i prea placut. Las' ca la anu voi fi obligat sa am 4 de iarna(ca de altfel toti soferii).

                                Care a vazut ceva oferte la anvelope de vara prin magazine, ca deja iarna se duse...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google