Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar nu scrie pe anvelopa "Made in ......." ?
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • .............China, exact!

      Poate soboBN nu crede ce scrie, codul e sfant.

      Comment


      • Eh na, nici chiar asa )))

        Eu am avut pe Logan BFG made in... in... in... Corect!!! ROMANIAAAAAA
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • ce recomandati sa imi iau de vara profil V? in jur de 1500/ set....
          sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

          Comment


          • Nexen N300. Acum nu stiu daca sunt si pe dimensiuni stock Logan.
            Goodyear Eagle F1-greu de gasit pentru dimensiuni stock la Logan.

            Daca nu vrei musai in V, eu as lua (de fapt asa voi face la urmatorul schimb) Goodyear Excellence. Profilul nu e asimetric total, ba chiar duce un pic spre V.
            Last edited by mr.K; 28 March 2011, 12:51.

            Comment


            • Ce parere aveti despre oferta celor de la Dacia? www.dacia.ro
              Sunt cauciucuri Motrio din cate am citit.
              Cumpar volan de Duster

              Comment


              • Unde vezi cauciucuri acolo? La mine apareasa, aici: http://www.dacia.ro/oferte-speciale/...te-motrio.html

                Plăcuţă frână Motrio Logan 86 lei
                Bateria Motrio de la 179 lei


                Vezi ca la Dacia era oferta la ContiEco3- 259 lei bucata parca.

                Comment


                • E 270 ron una bucata Dunlop SP Sport 01...profil asimetric...super cauciucuri...nu rascoaptele alea de continental facute la noi...
                  sigpic

                  Comment


                  • Am eu Dunlop SP Sport 01. Lasa, ca sunt si mai bune ca astea, in aceeasi bani.
                    Acum imi pare rau ca atunci cand le-am cumparat (anul trecut) nu am luat Goodyear Excellence, in aceeasi bani. Tot profil asimetric, dar aderenta mie mi s-a parut mai buna decat la Dunlop, pe franare, mai ales pe umed.

                    Comment


                    • ce ati alege intre Marangoni Zeta linea si Sunny SN3800 195/50/R15 sau altceva la 200-250 lei preferam profilul V. Si alte dimensiuni .. nu i nimic batut in cuie

                      acum am vazut k marangoni sunt reesapate deci pica ...
                      nush ce sa cumpar pe la 200-250 maxim .. R15
                      Last edited by Wr3tch; 29 March 2011, 16:20. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • In Carrefour, oferta la Debica Passio- 185/65/15- 181 lei.- decente
                        BF Goodrich -in jur de 200-210 lei/buc - bune
                        Sau Conti Eco3, oferta la dealeri- 259 lei/bucata-mai bune

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Am eu Dunlop SP Sport 01. Lasa, ca sunt si mai bune ca astea, in aceeasi bani.
                          Acum imi pare rau ca atunci cand le-am cumparat (anul trecut) nu am luat Goodyear Excellence, in aceeasi bani. Tot profil asimetric, dar aderenta mie mi s-a parut mai buna decat la Dunlop, pe franare, mai ales pe umed.
                          Da-mi voie sa te contrazic. Dunlop-uri am eu, dar am mers si cu Logan echipat cu excellence-uri. Pe langa faptul ca pe alea le auzi, (fac zgomot la rulare) pe carosabil umed am blocat rotile de vreo 2 ori in 50 km facuti in oras.
                          Stiu ca pare iesit din comun, dar cu Dunlop-urile mele nu am pierdut aderenta pe franare decat atunci cand m-a prins iarna la munte, prin noiembrie (nu apucaseam sa le schimb cu alea de vara) si am pierdut aderenta pentru ca am fortat o depasire in coborare, dupa care urma curba, dar la mers normal, chiar daca erau -2 grade afara si carosabilul ud, nu am avut probleme.
                          I-am dar masina unui prieten si a zis ca e stricata, ca nu poate pleca cu scart de pe loc. Cred ca asta spune multe.
                          Parerea mea este ca nu are de ce sa-ti para rau pentru alegerea facuta.
                          Last edited by vitriol; 29 March 2011, 16:57.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Originally posted by Wr3tch View Post
                            ce ati alege intre Marangoni Zeta linea si Sunny SN3800 195/50/R15 sau altceva la 200-250 lei preferam profilul V. Si alte dimensiuni .. nu i nimic batut in cuie

                            acum am vazut k marangoni sunt reesapate deci pica ...
                            nush ce sa cumpar pe la 200-250 maxim .. R15

                            De unde ai luat informatia ca Marangoni sunt reesapate?

                            pe dimensiunea aia gasim:
                            225 Yokohama C-Drive aici: http://www.daciashop.ro/anvelope/yokohama-cdrv-1955015
                            215 BFG profiler
                            220 Toyo proxes T1r
                            225 Dunlop SP9000
                            ~190 Nankang
                            ~170 Tigar

                            sper sa retin preturile ok.
                            Last edited by yrman; 29 March 2011, 17:08.
                            sigpic

                            Comment


                            • @K: Excellence au model asimetric clar! Nu stiu cat se merita sa dai o sacosa de bani pe o guma pe 15", pt. o masina "low-cost". Eu as cauta un raport calitate-pret mai "excellence"

                              Despre Dunlop SP 01 am auzit/vazut din/in mai multe locuri ca ar fi cam problematice - gen galme dupa 20 - 30.000 km.

                              Marangoni nu sunt neaparat resapate. Am vazut si Dunlop resapate, in Praktiker parca.
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • Chiar daca masina e "low-cost", siguranta mea in trafic in niciun caz nu e "low-cost". Asta ar insemna ca daca imi cumpar o masina de 1000 E, ar trebui sa nu-mi pun gume deloc? Ce pana mea, dau o mie pe masina, mai dau banii si pe gume?

                                Si acum, nu ca le laud eu, sau ca le fac reclama, dar atunci cand se vor uza astea, tot Dunlop-uri imi iau. Am pana acum 45000 km cu ele si nu au nici o galma. Sa fie oare din cauza ca nu dau in gropi sau in borduri?
                                Last edited by vitriol; 30 March 2011, 02:33.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google