Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @vdmihai - Kormoranele pe care le'am aruncat eu, aratau mai bine decat astea ale tale care inca sunt pe masina... incearca sa scapi mai repede de ele si ia'ti niste anvellope bune!
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • Niki....te astept sa le vezi pe cele pe care le am si eu pe spate...sunt cam in aceeasi stare cu cel mai putin uzat al luivdmihai
      Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

      Comment


      • De vara
        -pe spate :Continental premium contact 195/65/15
        -pe fata:Barum Bravura 185/65/15

        De iarna:
        -toate 4 Matador Nordica 185/65/15

        Comment


        • Alea Conti Premium le-ai capatat sau ai dat 600 si ceva pe bucata?

          Comment


          • Salut, a folosit cineva Continental Conti WinterContact TS830 ?

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Alea Conti Premium le-ai capatat sau ai dat 600 si ceva pe bucata?
              Cu gumele Continental am cumparat masina acuma aproape un an.Dar is cam pe duca mai merg si anul asta si dupa gata.

              Comment


              • Motrio 185/65/15 de vara. Nu-mi dau seama cum sunt ca le-am pus ieri.

                Comment


                • Am de vreo luna pe fata Debica passio 2 ca in poza. Recent mi-a spus cineva ca sunt montate invers
                  Care e directia corecta? de ex. la mine dunga aia colorata rosu+verde e ca in poza adica spre exterior pe dreapta fata. Pe ele nu am vazut nici o sageata directionala
                  Attached Files
                  Last edited by lord_wader; 10 April 2011, 17:32. Reason: poza

                  Comment


                  • Cine ti-a zis ca le-ai montat incorect, ti-a si argumentat?
                    Nu cred a fi unidirectionale (mai ales ca nu ai gasit nici o sageata pe ele)
                    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                    Comment


                    • Sau sa scrie pe ele: OUTSIDE si INSIDE.
                      Numai Frigo sunt unidirectionale.

                      Comment


                      • Originally posted by 77sky View Post
                        Cine ti-a zis ca le-ai montat incorect, ti-a si argumentat?
                        Nu cred a fi unidirectionale (mai ales ca nu ai gasit nici o sageata pe ele)
                        un vecin asa a considerat el

                        deci sa inteleg ca ar fi mers puse oricum daca nu au sageata nu?

                        Mr.K da, pe alea Frigo am sageata(apropo de ele m-am simtzit excelent cu ele pe zapada,nu fac zgomot deloc, se uzeaza f putin dar nu au aderenta buna pe gheata-am avut un soc la prima frana )
                        Last edited by lord_wader; 11 April 2011, 12:06. Reason: raspuns MrK

                        Comment


                        • Folosesc Continental sport contact 3 si 2. Sunt geniale...

                          Comment


                          • Originally posted by lord_wader View Post
                            un vecin asa a considerat el

                            deci sa inteleg ca ar fi mers puse oricum daca nu au sageata nu?

                            Mr.K da, pe alea Frigo am sageata(apropo de ele m-am simtzit excelent cu ele pe zapada,nu fac zgomot deloc, se uzeaza f putin dar nu au aderenta buna pe gheata-am avut un soc la prima frana )
                            Daca n-au indicatii cu sageata-> Rotation sau Outside/Inside sau ce o mai fi, merg puse oricum. Am avut Passio pe alta masina si nu stiu sa fi fost unidirectionale.

                            Pe gheata doar alea cu tinte au aderenta cat de cat, puteai avea si Goodyear UG7, cam aceeasi mancare de peste era. Frigo te vor tine 3-4 ierni, daca nu mergi cate 10k pe luna.

                            @cezar, eu am vazut niste preturi geniale (a se citi mariiiiiiii) la Conti PremiumContact.
                            SportContact are un prieten pe o Jetta, omul e supermultumit.
                            Last edited by mr.K; 11 April 2011, 12:24.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Daca n-au indicatii cu sageata-> Rotation sau Outside/Inside sau ce o mai fi, merg puse oricum. Am avut Passio pe alta masina si nu stiu sa fi fost unidirectionale.
                              Dupa ce am facut o simulare intorcand poza in mai multe feluri am ajuns la concluzia ca asa trebuie ele puse.

                              Apoi am gasit asta pe net:

                              "Cauciucurile asimetrice sunt total asimetrice

                              exemplu normal:

                              |||\\\| |\\\|||

                              greseala in montare:

                              |||\\\| |||\\\|

                              corect dar nu se poate ar fi:

                              |||\\\| |///|||

                              Un cauciuc asimetric indiferent cum este intors si pe ce parte nu va fi in oglinda, astfel NU se formeaza un V cu axa masinii.

                              Pentru cei obsedati de simetrie trebuiesc folosite cauciucuri directionale simetrice

                              exemplu:

                              |///||\\\| |///||\\\| "

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Promotie la anvelope de vara in Metro: se face cadou TVA-ul sub forma unui voucher de cumparaturi tot la ei. Va luati bere sa udati gumele noi.
                                da mai multe detalii , unde? ca in oferta nu zice nimic...

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google