Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma nu va ganditi ca bemveu' vine echipat numai cu Nexen, eu sincer nu am vazut, dar daca Darksid3 a vazut, inseamna ca asa e. Am vazut Michelin, Dunlop, Bridgestone pe bemveuri noi. Deci nu e regula sa fie neaprat Nexen. Asa se intampla si la Logan, poate veni cu Michelin, Continental, Debica (mcv), Goodyear gt3 (van), Barum si nu in ultimul rand Kormoran.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • BF Goodrich Profiler 2 foloseste cineva? Ce parere aveti despre ele?
      Attached Files
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • eu am conti eco contact3-vara! pt iarna acum caut! am gasit goodride la162 ron,marangoni la150 promotie!ce parere aveti de cele 2 optiuni!?
        kykerul!

        Comment


        • Originally posted by vitriol View Post
          De la orice fel de anvelopa trebuie sa te astepti sa stai pe sosea, sa nu-ti urle in cap la viteza, sa nu-ti plece masina de fund in curbe (sau mai rau, de fata, la 60 km/h pe serpentine cu anvelopele la fel de iubite ca si Tigar, Kormoran), sa franezi fara sa-ti intre abs-ul in orice fel de conditie meteo, treburi d-astea... normale...
          Pai tocmai ca nu am simtit efectele pe care le descrii, dar scriam mai sus la mers normal nu exagerat. Acum eu nu stiu in ce fel va folositi unii dintre voi masinile dar eu cred ca loganul nu i masina de mers tare pe serpentine, nici f repede prin localitate, sau pe sosea uda asa cum nici alte marci de masini de familie nu se preteaza la aceste aspecte. Eu primii mei 50.000km i am facut in dacie pe care aveam doar montana si vreau sa va spun ca daca nu o bruscai puternic nici nu derapai, nici nu aveai surprize neplacute. Dar...nu pt asta sunt facute aceste masini? sa te duci din A in B? Pt cei care au viteza in sange si stilul sportiv eu sincer le recomdand masini sport, pt ca un logan cu siguranta nu ti va oferi cine stie ce "senzatii" spre deosebire de un gti de ex. deci logica mea este prin urmare: de ce sa abuzez inutil de "saracu" logan? ca la o adica nici cele mai scumpe amvelope nu te mai scapa

          Comment


          • Nu stiu ce inseamna pentru tine mers normal. Pentru mine mers normal inseamna "mers cu traficul", adica te adaptezi conditiilor de trafic ca sa nu incurci. Nici sa mergi prea incet si sa stea lumea dupa tine, nici sa fii tu singur contra lumii si sa stai numai in depasiri ca lumea nu merge asa de tare cum vrei tu. Deci sa ziceam ca mergeam in coloana, cum mergea toata lumea si pur si simplu mie mi-a fugit fata...
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Mi-am tras Dunlop SP Winter Sport 3D si jante de tabla special pt ele. Le-am montat , echilibrat si suit pe...balcon, ca pe "canicula" asta nu le pun pe masina ) De 2 saptamani ma uit la meteo in fiecare seara si astept sa scada temperaturile sub 10 grade macar, sa le pun pe masina - dar se pare ca la omul pregatit nu vine Mos Craciun - cred ca o sa dau o fuga pana'n Laponia sa-i zic vreo doua...

              Comment


              • ce parere aveti despre gumele Bf Goodrich profiler 2 ?? ma intereseaza doar o parere avizata.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • @mumus...tocmai am comandat eu.

                  maine trebuie sa imi soseasca...vorbim dupa ;)
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • da...de mare ajutor... si mie maine imi sosesc )
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • ) super tare!!! intrebi si tu dupa ce le'ai comandat!

                      si eu am intrebat acum cateva zile, da' nu s'a sinchisit nimeni sa'mi dea un raspuns!

                      ps: la ce pret le'ai luat?
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • de la un amic..lea folosit cam 10000 km...vreo 3 luni...la 400 toate.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Bf Goodrich profiler 2 sunt gume de vara si numai de vara. Nu stiu cum sa va zic, dar vine iarna.
                          er69re, eu le-am pus pe masina acum vreo 10 zile cand se putea sta in tricou afara. Am mai facut greseala sa astept vremea rea si mi-au degerat mainile pe coarba si pe cric.
                          Se spune ca trebuiesc folosite atunci cand temperatura scade sub 7 grade celsius, dar nu trebuie sa o iei literalmente. ;)
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • BF Goodrich de vara (profil V semislick) pana acum o saptamana (le-am inlocuit pe cele cu care a venit masina) si acum BF Goodrich de iarna. Merita toti banii (cam 200 lei/buc cu montaj cu tot). Aderenta buna (ABS-ul nu mi-a intrat niciodata chiar daca am cam bruscat frana), pana acum (5000km) uzura nu se vede, presiunea a fost constanta... ce mai tura vura... sunt excelente!...

                            Comment


                            • Am mai facut greseala sa astept vremea rea si mi-au degerat mainile pe coarba si pe cric.
                              pai ai asteptat pana s-au facut - 20 gr C?

                              Comment


                              • Originally posted by yo.steph View Post
                                BF Goodrich de vara (profil V semislick) pana acum o saptamana (le-am inlocuit pe cele cu care a venit masina) si acum BF Goodrich de iarna. Merita toti banii (cam 200 lei/buc cu montaj cu tot). Aderenta buna (ABS-ul nu mi-a intrat niciodata chiar daca am cam bruscat frana), pana acum (5000km) uzura nu se vede, presiunea a fost constanta... ce mai tura vura... sunt excelente!...
                                ce vrei sa demonstrezi prin faptul ca zici ca nu-ti intra absul???

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google