Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @kklaus- Eu am Michelin de vara(cu ele am luat masina) si Dunlop de iarna. Amandoua sunt marci bune(personal as alege in ordinea in care le-ai enumerat chiar tu: Dunlop, apoi Continental). Depinde acum de bugetul tau..Succes!
    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

    Comment


    • la cele de vara ma gandeam...bugetul meu este de aproximativ 200 RON/anvelopa...am gasit aceste doua marci cam la acest pret si ma gandesc......caci kormoranul a ''tinut'' destul (3 ani-30.000 km) si sincer nu prea am fost multumit de aceea am spus ca daca tot voi face pasul acesta sa-l fac bine si un ajutor din partea voastra este bine venit.
      Last edited by kklaus; 26 December 2009, 22:34.
      Nobody is perfect. I am nobody.

      Comment


      • Spune-ne si ce profile au anvelopele pe care le-ai gasit ca sa ne facem o idee.
        Ex: Continental ContiEcoContact3, Dunlop Fast Response.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Dunlop SP 01 si Continental 4x4 Contact
          Attached Files
          Nobody is perfect. I am nobody.

          Comment


          • Dupa cum le spune si numele, 4x4 contact sunt anvelope pentru SUV-uri si autoutilitare. Deci nu ai ce face cu ele pe logan.
            Dunlop SP Sport 01 sunt o alegere mai mult decat buna. De astea folosesc eu, deci e cel mai bun sfat pe care ti-l pot da.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • @KKLAUS-As merge pe Dunlop.Uita-te si cand sunt fabricate anvelopele, sa nu fie mai vechi de un an. Vitriol, tu ai Dunlop pe masina, parca tot Sport 01.
              LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

              Comment


              • mersi vitriol...continental era trecut la anvelope autoturisme...ideea este daca are cineva aceste marci si cum se comporta.
                Dunlop mi se par o achizitie buna dar cum am mai scris...orice idee este bine venita mai ales din partea celor care cunosc aceste marci...eu sincer sunt mai ''incepator''.
                Nobody is perfect. I am nobody.

                Comment


                • eu sunt foarte incantat de michelin energy...super anvelope,recomand

                  Comment


                  • PCH...te cred dar si pretul este pe masura...
                    Nobody is perfect. I am nobody.

                    Comment


                    • Michelin energy sunt slabute...comparativ cu alte anvelope de acelasi calibru.
                      Slabute, pt ca nu au aderenta corespunzatoare.
                      De la michelin, doar pilot primacy, in rest....plastice.

                      Kklaus: eu as merge pe dunlop, toyo, bf. Toate mai mult decat decente.

                      Comment


                      • eu sunt dezamagit de good year....iar dintre continental si dunlop,ambele sunt ok,depinde pretul,pentru unii conteaza si profilul,cred ca si fulda sunt ok(cat despre michelin energy,aceea este parerea mea,la munca din 7 masini toate neechipate de iarna,doar una avea energy si doar ea mergea normal pe zapada aia,restul era teroarei,iar din cele 6 masini,3 fiinde echipate cu good year si 2 cu bridgestone plus ca la a mea personala am tot energy)

                        Comment


                        • Lasa, ca Energy-urile se fac plastic pe zapada. Tocmai de aceea se si numesc asa, pt ca tin mult, fac economie de carburant, forta de frecare mica cu astfaltul, in detrimentul aderentei.
                          Si satul si cu painea intreaga, nu se poate

                          Cat despre GoodYear, depinde de model. Eu am GT3, si sunt slabute. Dar sunt alte modele care sunt mult mai bune.

                          Comment


                          • pretul la Dunlop este destul de bun,acum depinde de indicele de viteza...dar la indicele ''T'' cred ca este destul.
                            in concluzie...mergem pe Dunlop.
                            Last edited by kklaus; 26 December 2009, 23:43.
                            Nobody is perfect. I am nobody.

                            Comment


                            • Eu recomand cu incredere continental!

                              Comment


                              • sincer nu am verificat modelul de goodyear,loganul de servici e incalcat cu ele si sincer sunt varza,asta vara eram sanie,aproximativ la fel ca cele incaltate cu kormoran,imediat "tarsaia" pe asfalt....asta este,trebuie sa adaptezi stilul de condus in functie de conditii daca nu ai incotro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google