Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • multumesc pentru raspunsuri si sfaturi!
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • Ieste de fapt 2 ce pot impartasi din experienta lor, chiar de au fost aceleasi gume: foful si eu4yas.

      Comment


      • Ai si tu dreptate... si eu4yas ce suspensie are?
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Are arcuri sport... tot aceeasi masa misti, doar ca la schimburi brutale de directie nu mai da din fund masina.
          Deci, o anvelopa proasta poate fi ajutata de o suspensie sport? De fapt, arcuri sport?
          Eu zic ca nu .

          Comment


          • nu cred ca au legatura gumele cu arcurile vizeaza fineturi diferite in condus

            eu am kormoranele din fabrica, doar ca in timp cele de pe spate au fost mutate pe fata dar ar fi cazul de gume noi... ca deja ma duc ca pe derdelus la o frana mai serioasa ( pe uscat ).

            tin totusi sa precizez ca si-au trait viata cum trebuie 5 ani in toate anotimpurile

            Comment


            • Rezulltate teste Magagoni: http://www.tyretest.com/pkw_sommerre...nea/index.html

              Rezultate teste Tigar: http://www.tyretest.com/pkw_sommerre...621/index.html

              Rezultate teste Michelin: http://www.tyretest.com/pkw_sommerre...pe2/index.html

              Notele sunt: 6 - cel mai slab puncaj si 1 - cel mai bun punctaj. Sunt parerile mai multor persoane care le-au incercat si au o ideie. Eu cred ca talonul rotii mic si arcurile sport au totusi un cuvant de spus.

              Am comparat in mod special cu Tigar care se pot lua de mana cu Kormoran fara probleme.
              Last edited by vitriol; 2 November 2009, 15:40.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • da, pot strica nota unei gume din cauza ca roata decoleaza uneori de pe asfalt si guma n-are in ce sa se agate. pe de alta parte. o suspensie moale care ajuta transferul de mase, poate la fel, sa imbunatateasca sau sa scada nota finala acordata unei gume. in mod nromal, testele se fac pe masini stock. chiar si-n motorsport, pe noroi sau zapada/gheata se folosesc suspensii moi, pe asfalt, tari, numai noi incercam sa rescriem legile universului si apoi mai si debitam ca guma aia e buna, aialalta nu e buna. in conditiile in care mergem de destepti cu suspensii sport pe zapada si cu suspensii stock pe asfalt. deci taman invers de cum ar fi normal
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • incercati:http://www.eurotyres.ro/produse_anvelope.html
                  luna aceasta au si promo (discounturi+cadouri), incercati

                  Comment


                  • incercati si aici http://www.eurotyres.ro/produse_anvelope.html
                    luna aceasta au promo (discount+cadouri); nu va speriati de preturile din liste.

                    Comment


                    • ce parere aveti de debica FRIGO? 175 ron cu montaj si echilibrat
                      Last edited by Distrat; 2 November 2009, 22:03. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • nu ai sa fii dezamagit
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Nici eu n-am putut vota, am Barum din fabrica. Acum caut o oferta pentru cauciucuri de iarna si nu prea gasesc.
                          Singura oferta de care stiu este cea de la Carrefour la Dayton (DW510 cred) 190ron/buc cu montaj/echilibrat inclus. Eu n-am gasit nici un review despre tipul asta de cauciucuri pe net asa ca va intreb pe voi, stiti ceva de ele?
                          Alte oferte au mai aparut?

                          Comment


                          • multumesc pt. sfaturi, alegerea anvelopelor o fac in primul rand dupa buget din aceasta cauza m am orientat spre marci mai ieftine, m am documentat si am vazut ca tigar sunt facute sub licenta michelin ,america cu continental. Am fost azi si am cautat si surpriza mare atentie cand cumparati eu era sa ma intep cu niste cauciucuri fabricate in 2407 si le am refuzat le gasisem la 170 roni bucata cu montaj inclus.cei de acolo ziceau ca nu e nici o problema ca anvelopele sunt garantate 10 ani dar mi am cerut banii inapoi si am plecat

                            Comment


                            • Originally posted by er69re View Post
                              ............................. Acum caut o oferta pentru cauciucuri de iarna si nu prea gasesc.
                              ...........................................
                              Ia fa-ti timp o ora si cauta pe "goagal" si inca o ora sa citesti pe acest thread
                              Cu siguranta vei gasi destule oferte si sfaturile de care ai nevoie. Succes!
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Originally posted by er69re View Post
                                Nici eu n-am putut vota, am Barum din fabrica. Acum caut o oferta pentru cauciucuri de iarna si nu prea gasesc.
                                Singura oferta de care stiu este cea de la Carrefour la Dayton (DW510 cred) 190ron/buc cu montaj/echilibrat inclus. Eu n-am gasit nici un review despre tipul asta de cauciucuri pe net asa ca va intreb pe voi, stiti ceva de ele?
                                Alte oferte au mai aparut?
                                Incearca http://www.eurotyres.ro/
                                luna aceasta au oferte (discount+cadouri)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google