Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salve
    eu am contiecocontact 3 - vara
    contiwintercontact ts 810 - iarna

    foarte multumit

    Comment


    • America de iarna. De vara am avut din fabrica, m-au tinut pana la 60.000 cred ca au fost Monatana
      sigpic

      Comment


      • contiecocontact 3 montate azi si pana azi kormoran . sper sa nu ninga iar ca ma dau cu saniuta prin oras cu conti .

        Comment


        • @tataieb12 -Spune-ne maine sau poimaine cum e cu Conti fata de K-aurile de dinainte. Nu de alta dar o sa ai o senzatie de mai bine pe care trebuie sa o expui!
          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

          Comment


          • eu am avut in ordinea asta anvelopele: ,,magnificele" kormoran, debica, michelin energy, dunlop spsport01 -am fost foarte incantata de aderenta lor, iar acum ultimile achizitii sunt nankang ns2, sper sa nu fiu dezamagit de ele, am mai citit si pe alt forum unde erau laudate de oamani, acum voi vedea... sa dispara zapada si va voi spune concluziile trase
            Attached Files

            Comment


            • pentru vara va recomand sa incercati Falken ZE912 sunt disponibile si pentru 185/65R15.Pretul lor este undeva la 300 RON (-/+ 20 ron).Sunt anvelope de inalta performanta.Sunt mult peste Dunlop Sp01,Sport 9000 sau Michelin Pilot Exalto).Sincer le pot compara cu Bridgestone RE040 sau Dunlop Sport Maxx cu mentiunea ca sunt mult mai silentioase decat primele 2 si tin mai mult.
              Pe inaltimi de 60/65 au o durata de viata de pana la 60000 KM iar de la 55 in jos se reduce cam pe la 40000 KM.
              Le am pe un Alfa Romeo 156 si pe ea am facut testul cu celelalte 2.De curand le-am pus si pe un Logan Ambition si fata de Kormoran Impulser e diferenta enormaaaaaaaaa!
              De iarna pe Logan am Cooper Wintermaster de care nu sunt prea multumit cam plasticate;dupa ce se uzeaza o sa trec pe Nokian;Ca o paranteza am pe Alfa 4 Nokian WRG2 si sincer e mare diferenta si fata de Cooper si fata de Dunlop Winter Sport M3.

              Comment


              • @Spetsnab Din teste observ ca Falken ZIEX ZE-912 sunt totusi sub aderenta pe asfalt si pe ud fata de Michelin Exalto, Dunlop Sp 01, Sport 9000 dar se pare ca sunt peste Bridgestone RE 040 si foarte apropiate de Dunlop Sport MAXX dar vad ca la confort si grad de uzura si zgomot sunt destul de bune fata de cele enumerate mai sus
                La cele de iarna ai dreptate sunt mai bunicele Nokian WR G2 decat Dunlop Winter Sport M3.

                Comment


                • Eu astazi mi-am pus Lassa Snoways Era de iarna, fabricatie Turcia sub licenta Bridgestone. 210 lei / roata + montaj gratuit. Merge cool!

                  Comment


                  • Fratilor eu sunt super incantat de Michelin. Le am din fabrica, am aproape 28 mii km si inca nu vad sa dea semne de oboseala. Am mai prins si zapada si codul galben cu ele aici in Constanta, am fost si la munte si sunt super multumit de ele. Cineva spunea ca "Loganu' e masina de razboi si nu ramane intepenita in zapada". Si ca sa nu lasam modestia sa ne copleseasca, pot sa spun ca am trecut pe unde alte masini fitzoase s-au cam intepenit in zapada.

                    Comment


                    • Pt cei care vor sa ramana cu echiparea standard 185/65R15 recomand cu caldura Falken ZIEX ZE-912 pt ca in gama de pret <250 RON am gasit mai nou pe un site (http://www.anvelonet.ro/?page=termek&kod=18565R15HZE912) sunt peste Dunlop Sport 01 sau GoodYear Excellance per total ( durata de viata ,comfort,aderenta in curbe,aderenta pe uscat,zgomot redus) si in plus are si protectie pentru janta ca la anvelopele ZR. La dimensiuni mai mari jante pe 16,17 deja datele se schimba si apar si alti jucatori de calibru dar pt echiparea standard pentru cei care doresc mai multa siguranta fata de marcile de pluton gen :Tigar,America,Cooper,Debica,Barum,Kormoran,Avon,S ava , si chiar si peste marci consacrate (la aceasta dimensiune 185/65 R15) precum Michelin,Pirreli,Continental,Fulda,BFGoodrich,Dunl op,Brigestone,Vredestein,Firestone,Kleber.
                      E un best buy si recomand cu caldura pt cei care for o anvelopa de inalta performanta.

                      Comment


                      • Acum am Kleber Krisalp HP2 pe dimensiunea de fabrica, 185/65R15, care se comporta excelent in conditii de iarna oricare ar fi starea carosabilului(uscat, umed, mazga, zapada). La vara o sa trec tot la ceva produs al grupului Michelin, dar probabil la alta dimensiune, 205/60R15.
                        http://images.spritmonitor.de/374456.png

                        Comment


                        • Originally posted by Renault View Post
                          @Spetsnab Din teste observ ca Falken ZIEX ZE-912 sunt totusi sub aderenta pe asfalt si pe ud fata de Michelin Exalto, Dunlop Sp 01, Sport 9000 dar se pare ca sunt peste Bridgestone RE 040 si foarte apropiate de Dunlop Sport MAXX dar vad ca la confort si grad de uzura si zgomot sunt destul de bune fata de cele enumerate mai sus
                          La cele de iarna ai dreptate sunt mai bunicele Nokian WR G2 decat Dunlop Winter Sport M3.
                          Pe ce site ai vazut comparatia intre anvelope?

                          Comment


                          • e interesant ce zici tu pt ca Sport 01 este anvelopa de inalta performanta si Sport Maxx de Ultra inalta performanta (varf de gama de la Dunlop) si Sport Maxx este mult mai fiabil decat Sport 9000 cu toate ca Sport 9000 are un profil frumos ( frumos si doar atat).Daca sunt foarte apropiate de Sport MAxx nu au cum sa fie sub Sport 01 ,adica cam asta ar fi logica;si daca ne luam dupa review-uri acestea se fac pe masini nervoase ,Audi, Honda, BMW etc si in nici un caz pe Logan;totodata e si normal ca testele sa nu coteze foarte bine aceasta anvelopa ( Falken ZIEX ZE-912 ) deoarece sunt modele mult mai performante decat aceasta , ex:Uniroyal Rainsport 2, Michelin Pilot Sport PS2, Vredestein Ultrac Sessanta, Yokohama C Drive ,Goodyear Eagle F1 Asymmetric si lista continua dar nici una din cele enumerate mai sus NU se potrivesc pe marimea 185/65 R15.

                            Comment


                            • La anvelope de iarna luati va rog in considerare si Debica Frigo Directional 2. Au fost oferte pana in 180 lei/buc, si profilul ajuta mult pe zapada, aderenta e foarte buna. Nu spun ca nu sunt cauciucuri superioare calitativ, dar si la pret se simte. Pt cineva care vrea 4 de exemplu, are 4 debica la pret de 3 dunlop. Nu e de neglijat, daca stam si ne gandim ca totusi nu avem masini de 35.000 de euro, ca sa nu conteze bani, nu?

                              Comment


                              • mai baieti, eu mi-am pus iarna asta DAYTON DW510 pe 185/65 R15. nu am avut si nu am probleme cu ele(stau in pantelimon, bucuresti), sunt facute de Bridgestone(este marca de buget a japonezilor), nu am crezut ca voi iesi dintre blocuri dupa zapada de ieri(nr 08-02-2010), dar am iesit. de vara voi pune tot DAYTON. apropo, o bucata de iarna este 180 ron cu montaj si echilibrat inclus. multumesc!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google