Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by lord_wader View Post
    Nu zic ca sunt vreun sofer experimentat, e prima iarna cu loganu, dar pe langa dacia 1310,la care tot de vara aveam din cauza bugetului, loganul nu are nici o problema de aderenta pe zapada cu amvelope de vara. Ca fapt divers un vecin cu SN care are amvelope de iarna a iesit din locul de parcare, de langa mine dupa o chinuiala groaznica.
    hai ca e hilar ce spui. cum naiba nu are problema de aderenta loganul cu gumele de vara? oricare ar fi ele.....iarna sunt penale. Si demarajul si franarea se dubleaza fata de gumele de iarna.

    Comment


    • pai normal ca vecinul a avut probleme, doara nu stia sa foloseasca "the force" incat sa nu-i patineze gumele de vara, iarna
      offtopic: oare darkside si lord_wader is singurii de pe forum care nu-si fac probleme despre nimic? la ei toate merg "struna"...al naibii sfortosi, le au cu legile universului...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • eu, neavand amvelope de iarna inteleg ca vara este ca iarna?
        sigpic

        Comment


        • nu...si nici seara ca dimineata
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • eo am michellin stok ...si am 90.000km cu ele ...si se prezinta F.B
            Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

            Comment


            • Originally posted by lord_wader View Post
              In Iasi am vazut din astea si la 155 iar daca luai 4 ieseai si mai ieftin cu promotia.
              Nu stiu cati dintre voi v ati scos masinile pe vremea asta dar eu am facut un drum de 220km care includea si urcarea unui deal imens-cam 4km la urcare-
              La baza dealului stateau TIR-urile incolonate pt ca nu puteau urca nici cu lanturi probabil din cauza incarcaturii. Mainile mici nu prea aveau probleme. Pe jos zapada batatorita SI NICI UN PIC DE SARE/NISIP doar dat cu lama dar zapada era ramasa cam de cativa cm.
              Ce vreau eu sa va precizez: AM AMVELOPE DE VARA, relativ noi, si am urcat fara probleme la fel ca si celelalte masini mici care probabil unele dintre ele tot amvelope de vara aveau, iar in IASI in plina aglomeratie nu a derapat deloc. Nu zic ca sunt vreun sofer experimentat, e prima iarna cu loganu, dar pe langa dacia 1310,la care tot de vara aveam din cauza bugetului, loganul nu are nici o problema de aderenta pe zapada cu amvelope de vara. Poate credeti ca exagerez dar la un drum de 220km sa nu derapeze macar o data e totusi ceva. Nu stiu cum e la mpi care e ceva mai usor dar eu asta am experimentat ...asta va aduc la cunostinta. Ca fapt divers un vecin cu SN care are amvelope de iarna a iesit din locul de parcare, de langa mine dupa o chinuiala groaznica.
              Esti sigur ca ai facut asta acum sau asta vara ?
              Deja fabulezi cand spui ca ala cu anvelope de iarna s-a chinuit sa iasa din parcare. Poate este afon in ale condusului sau era zapada cat masina.
              Cei care laudati anvelopele de vara la mersul iarna pe zapada pur si simplu va faceti de ras.

              Comment


              • N-ai inteles. Ei nu lauda anvelope. Lauda Kormoranele!

                Comment


                • Eu nu stiu cum poti lauda kormoranele - foarte proaste mai bine ceva secon hand dar de calitate decat kormorane
                  sigpic
                  TM 01 DEO

                  Comment


                  • Eu am mers zilele astea,fortat de imprejurari, cu opincile de vara si normal ca la cea mai mica frana risti sa patinezi artistic.Am avut"di tati"vorba cantecului,si unde am derapat azi?La cincizeci de metri de casa,si bine ca era santul putin adanc si doi pustani treceau pe acolo si m-au ajutat.Nu am derapat deloc zilele astea ,poate, pentru ca scoala am facut-o numai pe gheata si zapezi.Nu am bani,nu am cauciucuri de iarna.Cumnatul meu a pus doar pe fata gume de iarna si spune ca se cunoaste,asa ca vorba revulsinului,care nu stim care e diferenta,sa facem liniste.Povesti stiu si eu.

                    Comment


                    • Originally posted by Revulsin View Post
                      Esti sigur ca ai facut asta acum sau asta vara ?
                      Deja fabulezi cand spui ca ala cu anvelope de iarna s-a chinuit sa iasa din parcare. Poate este afon in ale condusului sau era zapada cat masina.
                      Cei care laudati anvelopele de vara la mersul iarna pe zapada pur si simplu va faceti de ras.
                      Vorbesc serios, ce motiv as avea sa fabulez? Vecinul meu cu SN nu a reusit sa iasa din locul de parcare decat cu mare dificultate, dupa patinari repetate. Este adevarat ca zapada era si destul de mare si nu a dat nici macar cu o lopata, dar pe acolo am iesit si eu. Dupa cum am zis mai sus o cauza putea fi si faptul ca SN e mai joasa si are roti de 13, iar el din comoditate isi baga masina cu fata si cand iese se cam chinuie cu spatele.
                      Si am spus, nu vreau sa laud ceva anume, pentru ca nu am Kormoran, am alte amvelope dar de vara. Asta e... bugetul redus, eu doar v am impartasit prima mea experienta cu loganul iarna, si NU, nu am avut probleme de genu sa nu pot pleca de pe loc, sa ma traga in santz, sau sa nu pot urca un deal. Poate am avut noroc, pentru ca nu am trecut prin locuri cu polei suta la suta, zapada era batatorita si dupa cum am spus masina la 30-40/h nu s a comportat nesigur. De ce ma intelegi gresit? Nu sunt adeptul mersului iarna cu amvelope de vara,dar daca nu am avut atunci sunt doar bucuros ca am mers in conditii bune. Am condus ani la randu' dacie, la care tot amvelope de vara aveam mereu, dar dacia parea mult instabila, abia plecam de pe loc, deci vezi si tu ca nu sunt irealist. Pur si simplu am vrut sa subliniez ca loganul s a comportat bine si daca careva dintre voi ar fi fost in masina nu ar fi avut impresia nici un moment ca am amvelope de vara. Poate ca data viitoare cand voi urca dealul respectiv voi ramane acolo, poate ca nu

                      Comment


                      • Cu anvelopele de vara nu poti face mai nimic iarna pe zapada.Vorbesc in cunostinta de cauza deoarece ma prins iarna cu astea de vara si acum sper sa treaca zpada cat mai repede deoarece nu prea ma simt in siguranta.Am vazut insa ca si all season-urile se comporta destul de bine pe zapada,de cele pentru iarna nici un comentariu.
                        sigpic
                        TM 01 DEO

                        Comment


                        • SI normal ca ii dau dreptate lui mike26ro, la o adica distanta de franare se dubleaza sau mai rau, iar 30km/h in oras pot fi similari cu 60. Dar tocmai ca nu am fost pus in situatii dificile, nici nu aveam cum cand se mergea prin tot orasul bara la bara cu 5/h. Si ma bucur ca a fost asa,dar sper din tot sufletul sa nu patesc vreo ceva alta data, asta e stau cu "morcovul", recunosc. Si le mai dau dreptate si celor care spun ca neavand cu, ce compara-amvelope de IARNA- normal sa mi se para ceva normal. Sper ca am fost inteles acum, as pune si maine amvelope de iarna daca as avea. Momentan astea nu m au lasat in santz, si mai cred ca si cei care folosesc de iarna daca abuzeaza de masina o pot pati

                          Comment


                          • Ce nu e clar si nu ati inteles?Aici se discuta despre cauciucuri nu despre prezoane...este topic special pentru prezoane...va rog sa continuati acolo.
                            sigpic

                            Comment


                            • va salut.
                              as dori sa-mi schimb anvelopele cu Dunlop sau Continental ... o idee,parere mi-ar prinde bine.
                              mersi anticipat.
                              Nobody is perfect. I am nobody.

                              Comment


                              • Eu am continental pe masina se comporta bine vara (sunt de vara)am 20000 km si sunt multumit acuma de tine depinde ce buget ai sa investesti!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google