Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am gasit in Germania la pret de 55 euro bucata urmatoarele anvelope all season
    Hankook Centum H720 185/65R15
    Roadstone-Nexen N5000 185/65R15
    merita?
    Salutari din Ardeal

    Comment


    • Inseamna aproximativ 230 RON/bucata pret care mie nu mi se pare chiar asa de bun incat sa merite sa le aduci de acolo(fiind si allseason, ai zice ca impaci si capra si varza dar nu cred sa fi vazut/auzit prea multe pareri favorabile la adresa allseasonurilor indiferent de firma care le produce).
      ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
      Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

      Comment


      • Azi mi-am luat si pus pe masina anvelope America facute de Continental la Timisoara.
        Pretul a fost de 149 RON/buc, montajul gratuit, echilibrarea si plumbii 13 Ron/buc.
        Total 660 RON.
        Arata si se comporta excelent.
        Mai trebuie sa vad cum or sa mearga pe zapada, dar nu cred ca vor fi probleme.
        Le-am achizitionat de la o firma din complexul Sphera.

        Comment


        • Cum echilibratu si plumbu nu intra in pret ce banditi sunt ?

          Comment


          • Tocmai ce mi-am luat si eu azi 4 buc. America M+S 185/65 R15 la 155 ron( asta a fost tot bugetul alocat) la care s-a mai adaugat echilibrarea si plumbii 13ron/roata si roluirea( ca am specificat eu, prima oara in 4 si 1/2 ani) 12ron/roata. Am simtit imediat diferenta in bine( directia mai usoara, silentioase, frane excelente pe umezeala, etc.) fata de vechile Kormoranuri care le-am avut de la inceput. Ce se intampla daca merg cu astea si vara? Ma tin macar 2 ani?
            Last edited by Florin80; 5 December 2009, 23:10.

            Comment


            • Te tin dar vara o sa se uzeze mult mai repede decat iarna!

              Comment


              • Originally posted by Florin80 View Post
                Tocmai ce mi-am luat si eu azi 4 buc. America M+S 185/65 R15 la 155 ron( asta a fost tot bugetul alocat) la care s-a mai adaugat echilibrarea si plumbii 13ron/roata si roluirea( ca am specificat eu, prima oara in 4 si 1/2 ani) 12ron/roata. Am simtit imediat diferenta in bine( directia mai usoara, silentioase, frane excelente pe umezeala, etc.) fata de vechile Kormoranuri care le-am avut de la inceput. Ce se intampla daca merg cu astea si vara? Ma tin macar 2 ani?
                in prima vara le faci praf cunosc pe cineva care a facut vara trecuta aceias prostie si acum a cumparat altele noi

                Comment


                • barum brillantis, asa a venit echipat din fabrica aprilie 2009 laureate. astept sa vad cum sunt pe zapada, daca o sa avem parte de ea, daca sunt acceptabile sau sunt sanie cu zurgalai...)
                  oricum trebuie sa trecem la indemanare

                  Comment


                  • Am facut rost de finante si urmeaza sa cumpar 4 anvelope de iarna si nu stiu ce sa aleg sava eskimo s2 sau nexen winguard preturile sunt la fel adica 184 ron buc voi pe care ma sfatuiti sa le cumpar ms!???

                    Comment


                    • parca nexen as prefera...
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • Ms de informatie dar le cumpar din sibiu ca asigura montaj si echilibrat gtatuit!

                        Comment


                        • Originally posted by radu2008 View Post
                          Am facut rost de finante si urmeaza sa cumpar 4 anvelope de iarna si nu stiu ce sa aleg sava eskimo s2 sau nexen winguard preturile sunt la fel adica 184 ron buc voi pe care ma sfatuiti sa le cumpar ms!???
                          Nexen daca au pret asa mic, dar nici Sava eskimo nu sunt deloc rele.
                          La iernile noastre nu trebuie sa bagi multi bani in anvelope, sa fie de iarna este important.

                          Originally posted by radu2008 View Post
                          Cum echilibratu si plumbu nu intra in pret ce banditi sunt ?
                          La ce pret vand astia anvelopele nu ai ce sa mai ceri. Am zis merci si de montat-demontat ca este gratis ca mai costa si ala 40 ron. Si asa am stat la o coada de 4 ore ca sa le cumpar si sa le montez, ca sambata vine toata lumea.
                          Garantie 3 ani.
                          Last edited by Revulsin; 8 December 2009, 22:03. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by Revulsin View Post
                            .....................................
                            La iernile noastre nu trebuie sa bagi multi bani in anvelope, sa fie de iarna este important.
                            ....................................
                            Nu e chiar asa. Cu anvelopele de iarna nu mergi doar pe zapada, mergi si pe carosabil uscat (spre deosebire de sezonul cald, iarna este rece si adernta nu mai e la fel ca vara), mergi si pe carosabil umed/ud, unde se aplica aceiasi teorie cu carosabilul rece.
                            Deci nu orice anvelopa de iarna este ok.
                            Last edited by vitriol; 11 December 2009, 10:25.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • mercic

                              Mercic de sondaj. Am reusit sa ma decid asupra anvelopelor. La Continental ma gandeam si eu.

                              Comment


                              • cu siguranta ai facut cea mai buna alegere...nu vei regreta. vei avea aderenta si pe franare si in curbe.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google