Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu am Dunlop Wintersport M3 pe Logan, de anul trecut. Mi s-au parut super ok. In plus, in testele ADAC la dimensiunile standard au iesit pe locul 2 in top, ceea ce m-a si facut sa le aleg pe astea.
    Pe Seat am de vreo 3 ani Debica Frigo 2, de care-s foarte multumit.

    Comment


    • Va salut ! Doresc sa schimb cauciucurile de origine,Michelin ca deja au 90.000 km si as dori o alta dimensiune,tot pe 15 ,195/65?/60?/50 sau alta dimensiune? E dificil de trecut in certificat alta dimensiune ?Ce dimensiune recomandati ?

      Comment


      • va salut.eu vara folosesc michelin energy saver modelul nou,de care sunt foarte foarte multumit in orice conditie meteo(mai putin zapada,mazga)
        iarna folosesc bf goodrich(sper sa fi scris corect brandul),care din cate stiu sunt facute tot de michelin.sunt foarte bune si astea.bafta tuturor

        am uitat sa spun.cine nu are incredere in michelin de vara ,le poate testa pe masina mea maine la poli(pt cei din bucuresti) si atunci trageti concluziile
        Last edited by chivu dks; 21 October 2011, 20:52. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Vara - Good Year GT-3 (http://www.anvelopeweb.ro/search/go/goodyear/go/gt-3)

          Iarna - Matador Nordicca. (http://www.anvelope-matador.ro/index...product_id=232)
          PH2 BlackLine 1.6 8v.

          Comment


          • Vara (inca) > Bridgestone EP150 ECOPIA

            Iarna (in curand) > Dunlop SP WinterSport 3D
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by chivu dks View Post
              va salut.eu vara folosesc michelin energy saver modelul nou,de care sunt foarte foarte multumit in orice conditie meteo(mai putin zapada,mazga)
              iarna folosesc bf goodrich(sper sa fi scris corect brandul),care din cate stiu sunt facute tot de michelin.sunt foarte bune si astea.bafta tuturor

              am uitat sa spun.cine nu are incredere in michelin de vara ,le poate testa pe masina mea maine la poli(pt cei din bucuresti) si atunci trageti concluziile
              Vreau eu sa testez. Iti multumesc pentru invitatie.

              Comment


              • Performantele unui anumit profil de anvelopa variaza destul de mult in functie de dimensiune. Fara referire directa la nici o marca sau model. Este doar o realitate.
                Lucru observat de mine de-a lungul anilor in toate testele serioase cu anvelope.
                sigpic

                Comment


                • Iarna folosesc:
                  - Debica Frigo2 pe fata;
                  - Continental Winter Contact pe spate.
                  sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                  Comment


                  • Pt vara Michelin Energy Saver.
                    Iar pt iarna(prima data cand voi folosi cauciucuri de iarna) am ales Debica Frigo 2.Pe care de-abia astept sa le incalt,dupa care voi reveni cu detalii.

                    Dar nu mi-ar strica si o parere de-a d-voastra legata de anvelopele de iarna Debica.
                    Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                    My ride

                    Comment


                    • Sunt destul de bune, anul trecut le-am folosit pe fata iar pe spate am avut anvelope de vara, nu am ramas nicaieri inzapezit, doar ca o lasam mai usor in curbe sa nu fuga de cur, deci, sunt foarte multumit de ele. Anul acesta avand toate 4 anvelopele de iarna o sa fie si mai bine. Drumuri bune tuturor!
                      sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                      Comment


                      • stie cineva loganurile cumparate in 2007(noiembrie) cu cauciucuri michelin ce tip sunt?iarna/vara/all season

                        Comment


                        • azi mi-am cumparat 2 anvelope marangoni 4 winter ce parere aveti despre ele? Sunt made in Italia.

                          pe spate am goodyear ultragrip 7

                          Comment


                          • Originally posted by hit View Post
                            stie cineva loganurile cumparate in 2007(noiembrie) cu cauciucuri michelin ce tip sunt?iarna/vara/all season
                            De vara, cu siguranta.

                            Comment


                            • De vara - BARUM Briliantis din fabricatie - ce sa zic, nici proaste, dar nici senzationale
                              De iarna - FIRESTONE WINTERHAWK 2 EVO - foarte multumit de ele, raport calitate-pret, se descurca foarte bine pe carosabil umed si cu zapada

                              Comment


                              • sal! am luat din norauto bridgestone blizzak lm32 , a mai folosit cineva?
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google