Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare.
    Pentru vara Barum briliantis.Echipare din fabrica.Rulaj 40.000.Cam pe la 30.000 au inceput sa isi arate clasa din care fac parte(low cost) adica f.zgomotoase la rulaj.
    Pentru iarna Semperit Speed Grip2.Dupa montaj,surpriza;liniste in masina.Fratilor parca e alta masina.Sper sa-si faca treaba.Testele ADAC le pozitioneaza bine.Sa vedem pe zapada.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Si eu am avut o surpriza placuta dupa ce am montat cauciucurile de iarna,parca a devenit un pic mai silentioasa.Eu tot Barum B. am pt vara.Pt iarna am pus Rosava,Ucraina.
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • Cautand pe site-ul producatorului (semperit) am vazut ca au o anvelopa pentru vara despre care ei spun ca ar fi f.comfortabila si silentioasa Comfort Life parca.Daca ma conving astea de iarna as dori sa le schimb si pe alea de vara.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Vedeti ca noua lege spune ca anvelopele de iarna trebuie musai sa aiba trecut M+S nu doar fulgul. Am vazut la unele masini anvelope mai vechi de iarna doar cu fulgul.

          Pe ultima suta de metri, inainte de a da banii o impresie dupa ce ati folosit anterior Motrio cine are? Am la dispozitie o sapatamana sa aleg intre Motrio si SH pt spate. Vreau sa stiu cat de silentioase sunt si daca fuge spatele sau nu. Atat. Multumesc!

          Comment


          • Anvelopele SH de iarna pe marimea loganului sunt 100 lei bucata. Noi sunt vreo 200 lei, cele mai ieftine.

            Eu am luat mereu SH, pt ca nu vad utilitatea in a arunca 30 mil pe anvelope. Pana acum n-am avut probleme.

            Revenind la topic, pt iarna folosesc Yokohama si Firestone, cele din urma fiind bunicele si cam atat. Pentru vara Continental sport contact pe ambele si sunt ok.

            Comment


            • Salutare, nu am folosit Motrio, dar te sfatuiesc sa le alegi inaintea anvelopelor sh, pentru ca oricat de silentioase sau zgomotoase ar fi, sunt cu mult mai bune decat orice anvelopa sh.

              Comment


              • motrio foarte bune folosite iarna trecuta in conditii de iarna chiar si pe zapada se comporta foarte bine . nu sunt foarte zgomotoase . masina s e aseaza bine pe drum chiar daca e ceva mai dificil gen zapada inghetata

                Comment


                • Originally posted by ionutzzz View Post
                  azi mi-am cumparat 2 anvelope marangoni 4 winter ce parere aveti despre ele? Sunt made in Italia.

                  pe spate am goodyear ultragrip 7
                  Am si eu maranogni de iarna, sunt foarte multumit de ele.

                  Comment


                  • De vara Continental EcoContact 3(din fabrica) ,de iarna Michelin Alpin A3 noi.
                    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                    Comment


                    • Originally posted by Cezar View Post
                      ...[snip] Noi sunt vreo 200 lei, cele mai ieftine.

                      Eu am luat mereu SH, pt ca nu vad utilitatea in a arunca 30 mil pe anvelope...[snip]
                      Anvelope noi marca low cost: 200x4=800 << 3000
                      Anvelope noi marca premium: 350x4=1400 << 3000

                      Utilitatea sta in siguranta. Sa cumperi anvelope sh e ca si cand ai cumpara placute de frana sh. Parerea mea.

                      Comment


                      • Nu prea e de gluma cu cauciucurile, eu mi-am luat debica passio de vara si regret amarnic, sunt varza la aderenta si pe ud si pe uscat....incerc sa le tocesc cat mai repede)

                        Comment


                        • Imi permit o remarca;exista preocuparea unora de a monta anvelopele cele mai bune pe fata.(cazul tractiunii pe fata).Dar nu neglijati rotile din spate! Avind in vedere ca majoritatea masinilor beneficiaza de asistenta la franarea pe fata ,partea din spate este cea care derapeaza.Cate derapaje a-ti vazut pe rotile din fata?In plus cu rotile din fata poti controla intr-un fel derapajele.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Originally posted by giowanny View Post
                            Nu prea e de gluma cu cauciucurile, eu mi-am luat debica passio de vara si regret amarnic, sunt varza la aderenta si pe ud si pe uscat....incerc sa le tocesc cat mai repede)
                            Debica pasio sau debica pasio 2? Ma intereseaza o comparatie intre cele doua anvelope.

                            Comment


                            • Originally posted by ParuLuScorilo View Post
                              Anvelope noi marca low cost: 200x4=800 << 3000
                              Anvelope noi marca premium: 350x4=1400 << 3000
                              Cezar probabil se referea la anvelopele pt. Mercedes, de 17" sau 18", de aici si pretul de 3000 lei.
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • se referea ca trebuie sa incalte 2 masini. ca si mine dealtfel.

                                eu am 2 seturi (4 buc) de cauciucuri luate noi acum 3 ani. am mers numai iarna cu ele si inca au "carne" . astea nu intra la categoria sh ? is foarte bune ...

                                de inca 4 ma mai descurc eu ... la logan cred ca-i pun reesapate noi pe fata ...
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google