Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si concluzia e ca ADAC a rasturnat Loganu si testul a fost masluit.

    Dar stai linistit, ca nu ma astept sa spui vreodata ca ai gresit.

    PS: pt mine ADAC nu reprezinta un pc de ref absolut.
    Mai actioneaza si ei la comanda.

    Comment


    • Kurpapierul celalat (autoBILD) a fost cel care a amplificat vestea.

      Nimic nu este punct de referinta absolut.
      sigpic

      Comment


      • anvelopele all season debica navigator 185/65 R15

        Ași dori să îmi spuneți dacă anvelopele all season debica navigator 185/65 R15 sunt bune? Aștept părerile și opiniile celor care au folosit acest tip de anvelope. Vă mulțumesc?

        Comment


        • In lipsa de altceva, sunt bune. Reorienteaza-te.

          Comment


          • Dar despre anvelope all season pirelli P2500 euro ce părere aveți?

            Comment


            • Nu-ti recomand debica navigator all-season... Am avut... Dupa o saptamina de la achizitie am avut pana la o anvelopa... pe interior (extrem de greu de obtinut o taietura perfecta de 4 cm lungime pe lateralul gumei daca nu am trecut peste obstacole )... Asta in prima saptamina... La o luna mi-a aparut o umflatura pe lateralul unei alte anvelope din setul nou... Si o constatare: Extrem de zgomotase! Inainte am avut matador All Season din clasa asta low cost... mai durabile dar mie imi parea ca masina nu are stabilitate cu ele...

              Comment


              • Am cele originale Barum.

                de iarna am Firestone Winterhawk 2, dar mai tre sa imi iau 2 bucati din astea ..cat de curand, poate gasesc mai ieftinam vz intre 250-290 lei asa ca pret

                Comment


                • De vara Continental si de iarna Michelin Alpin!

                  Comment


                  • Vara folosesc renumitele Kormorane si iarna Debica frigo 2 .

                    Comment


                    • S-au scumpit alea de iarna!!!! Debica frigo2 era 266RON parca, mai era ceva pe la 290RON Dayton parca

                      Comment


                      • Dayton DW510 am eu de 2 ierni incoace(au fost atunci 190 ron bucata) si acum am achizitionat si doua bucati Debica Frigo2. Dayton sunt facute de Brigestone , o serie mai low cost , si-au facut treaba bine diferenta este enorma la franare intre cele de vara Conti EcoContact si ele . Acum nu sunt pe deplin hotarat care din cele doua modele sa le pun pe fata ...
                        sigpic

                        Comment


                        • Vara GoodYear Excellence, iarna GoodYear UltraGrip 6.:d

                          Comment


                          • BF Goodrich G-Force Winter vs. Dayton DW 510

                            BF Goodrich G-Force Winter vs. Dayton DW 510

                            Am cumparat 2 bucati BF Goodrich G-Force Winter la 245 RON bucata

                            Inainte mai aveam 2 bucati Dayton DW510 de iarna

                            Din paranoia (nu mai vreau sa stau la coada la vulcanizare inainte de 1 noiembrie) le-am montat deja pe masina.

                            BF Goodrich G-Force Winter mi se par foarte silentioase pe uscat. Amortizeaza foarte bine denivelarile insa mi se pare ca directia este mai imprecisa. E un sentiment de mers pe 'gelatina'

                            Dayton DW510 mi s-au parut mai bune pe uscat din punct de vedere al directiei.

                            Inca nu am avut ocazia sa vad cum merg pe zapada BF Goodrich G-Force Winter, insa sper sa aiba tractiune cel putin la fel de buna ca Dayton.

                            Un lucru pe care l-am observat la Dayton a fost ca in prima iarna mergeau grozav pe zapada, insa in a doua iarna si-au pierdut mult din aderenta. Parerea mea este ca materialul din care sunt facute imbatraneste rapid (cauciucuri ieftine). Avantajul la Dayton este ca rezista foarte bine la rularea pe uscat. Am observat o uzura foarte mica desi le-am tinut de fiecare data monatate pe masina pana prin mai.

                            Daca are cineva BF Goodrich G-Force Winter de mai mult timp, as dori sa spuna cum s-au comportat in a doua iarna comparativ cu prima.
                            Logan GPL 1.4

                            Comment


                            • Acum sunt in dubii pentru iarna asta. Imi mai trebuie 2 bucati pentru spate. Debica frigo 2 (de care am 2 bucati aproape noi si de care am fost multumit iarna trecuta) o sa ajunga incet dar sigur 300RON/bucata prin noiembrie (in Iasi....orasul tuturor posibilitatilor!).
                              Am vazut ca Motrio vine puternic pe piata cu preturi imbatabile, 200RON/bucata (Dedeman) de iarna. Pe de alta parte la banii astia(200RON/bucata) as gasi SH de firma care ar merge pe spate. Nu as da 550-600RON pt 2 anvelope noi sa le pun pe spate, si sa fie si Dayton sau Debica. Ce ziceti?

                              Comment


                              • Eu zic ca pentru spate ar merge niste anvelope Sh.Eu am toate 4 sh ) si nu am avut nici o problema iarna trecuta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google