Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O sa-ti dau un exemplu : mergi pe un drum care are sleauri inghetate destul de inalte (4-5 centimetrii) si vrei sa iesi din ele pentru a mai trece o masina pe langa tine, ce crezi ca va face spatele? Iti spun eu , va ramane in sleauri si nu te mai poti redresa in veci.

    Comment


    • Originally posted by mariuSEL View Post
      Am contactat BPR in legatura cu semnele care trebuie sa fie pe anvelope si iata raspunsul clar atasat...
      raspunsul asta ar trebui scos la imprimanta si pus in masina,sa nu mai comenteze toti gushterii ca,domne nu sunt bune anvelopele dvs..
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • daca astia sunt asa destepti, atunci poate continetal sunt retardati, pt ca la ei pe site scrie ca m+S sunt anvelope uzuale, iar cele care au DOAR fulgul intr-un cerc, sunt anvelope de zapada, a caror performanta a putut fi cuantificata in raport cu gumele de vara, deci fulgul bate m+s. doar la mintea roamnilor, nu e asa. o anvelopa primeste fulgul daca de exemplu opreste cu 5m mai devreme decat una de vara. m+s primesc toate pocnitorile care opresc cu 1mm mai devreme decat o guma de vara. pt cine nu crede, contionline.com va sta la dispozitie. poate le dati link-ul si celor de la biroul militiei pe roate, ca eu nu ma mai cobor la nivelul lor de inteligenta, pt ca ma bat aia cu experienta
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Confirm!
          Am avut anvelope Bridgestone si Khumo cu M+S pe ele dar nu aveau profil de iarna.
          Asta dovedeste ca cei care dau legi sunt niste OLIGOFRENI!
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Originally posted by mariuSEL View Post
            Am contactat BPR in legatura cu semnele care trebuie sa fie pe anvelope si iata raspunsul clar atasat...
            hehehe, "fulgul de zapada incadrad de un triunghi" "triunghiul" ala e muntele. Tov politisti nu au auzit de "snowflake and mountain" - standardul ASTM (American Society for Testing and Materials) din februarie 1999 - si cerut in USA si Canada.

            Comment


            • Salut! Stiu ca nu-i rentabil sa pun doua intrebari in acelasi post dar totusi...

              In documentul acela de la politie scrie ca dotarea cu anvelope de iarna e obligatorie in cazul conducerii pe drumuri acoperite cu zapada, gheatza sau polei. Asta inseamna ca daca cei de la deszapezire isi fac treaba si drumul e curat, e legal sa circul cu anvelope de vara? Adica ce inseamna mai exact drum acoperit cu zapada? Zapada de 5cm pe toata suprafata drumului sau se pune si daca e doar noroi? Daca voiau sa ne faca sa luam anvelope cu de-a sila trebuiau sa zica clar: de pe data cutare pina pe data cutare sint obligatorii anvelopele de iarna. Fara alte vorbarii despre drumuri acoperite sau nu cu zapada si alte chestii.

              In legatura cu anvelopele... daca-i musai sa le schimb, ce anvelope de iarna (care sa corespunda cerintelor legii, evident) ieftine, dar cit de cit decente mi-ati recomanda pentru Loganul meu? Exista vreun model pentru iarna dar care sa reziste destul de bine si sa poata fi folosit fara probleme si pe timp de vara? Va multumesc!
              Last edited by Kobra; 25 October 2011, 22:43. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • N-ai citit nimic pana acum?
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • Pentru Kobra
                  Din categoria anvelopelor de "masa":
                  Kleber ,Debica,Goodrich,Motrio,Sava,Barum cu preturi intre 240si300.In ceea ce priveste pentru ambele anotimpuri (all season) sincer NU RECOMAND.Un fel de struto-camila.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Originally posted by D-FENS View Post
                    N-ai citit nimic pana acum?
                    M-am plictisit dupa ultimele 4 pagini de dezbatere aprinsa in legatura cu montarea optima a anvelopelor - pe fata sau pe spate in functie de gradul de uzura...

                    Lasind asta la o parte... daca ai un raspuns si ma poti ajuta, te rog da-mi-l si eu iti voi fi recunoscator, daca nu, te rog sa ma ignori fara alte intrebari si comentarii inutile. Intrebarea ta e complet inutila, nu-mi da nicio informatie si ma determina sa-ti dau un raspuns la fel de inutil pe care alti vizitatori ai acestui forum isi vor pierde vremea sa il citeasca. E simplu: spui ceva folositor, eventual imi indici o pagina la care sa caut sau daca nu, treci mai departe.

                    Originally posted by IancuMIC View Post
                    Pentru Kobra
                    Din categoria anvelopelor de "masa":
                    Kleber ,Debica,Goodrich,Motrio,Sava,Barum cu preturi intre 240si300.In ceea ce priveste pentru ambele anotimpuri (all season) sincer NU RECOMAND.Un fel de struto-camila.
                    Mersi Iancu. Sa inteleg ca sub 200 pe anvelopa oricum nu scap...
                    Last edited by Kobra; 25 October 2011, 23:25.

                    Comment


                    • Deci tu te-ai plictisit dar pui pe altii sa caute pt tine.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • ba da. dar sub 200 gasesti resapate ... te tin o iarna si o vara ... desi vara s-ar putea sa faca galme de la borduri si gropi ....
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Originally posted by Kobra View Post
                          M-am plictisit dupa ultimele 4 pagini de dezbatere aprinsa in legatura cu montarea optima a anvelopelor - pe fata sau pe spate in functie de gradul de uzura...

                          Lasind asta la o parte... daca ai un raspuns si ma poti ajuta, te rog da-mi-l si eu iti voi fi recunoscator, daca nu, te rog sa ma ignori fara alte intrebari si comentarii inutile. Intrebarea ta e complet inutila, nu-mi da nicio informatie si ma determina sa-ti dau un raspuns la fel de inutil pe care alti vizitatori ai acestui forum isi vor pierde vremea sa il citeasca. E simplu: spui ceva folositor, eventual imi indici o pagina la care sa caut sau daca nu, treci mai departe.



                          Mersi Iancu. Sa inteleg ca sub 200 pe anvelopa oricum nu scap...
                          La inceputul lunii cand am inceput sa caut anvelope din categoria enumerata mai sus se mai gaseau si cu 200.Preturile au crescut cu cca 3-4 sute.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Originally posted by Kobra View Post
                            M-am plictisit dupa ultimele 4 pagini de dezbatere aprinsa in legatura cu montarea optima a anvelopelor - pe fata sau pe spate in functie de gradul de uzura...

                            Lasind asta la o parte... daca ai un raspuns si ma poti ajuta, te rog da-mi-l si eu iti voi fi recunoscator, daca nu, te rog sa ma ignori fara alte intrebari si comentarii inutile. Intrebarea ta e complet inutila, nu-mi da nicio informatie si ma determina sa-ti dau un raspuns la fel de inutil pe care alti vizitatori ai acestui forum isi vor pierde vremea sa il citeasca. E simplu: spui ceva folositor, eventual imi indici o pagina la care sa caut sau daca nu, treci mai departe.



                            Mersi Iancu. Sa inteleg ca sub 200 pe anvelopa oricum nu scap...
                            Pune nene mana si citeste, nu mai fi nervos, daca ti-e lene da o bere si-ti fac eu un scurt rezumat, ba trebuie sa dai doua pentru ca mi-am pierdut vremea citind postul tau... Acum serios vorbind, daca vrei informatii citesti ce gasesti si filtrezi ce te intereseaza.

                            Comment


                            • Am pus dunlop-urile pe spate normal.Vineri ma duc sa le pun si pe astea pe fata :P.Nu va mai certati ca va iau la bataie.
                              sigpic

                              Comment


                              • Mdea... Io cred ca imi bag... picioarele in legea asta gindita special pentru siguranta traficului si bunastarea cetatenilor si o sa ramin frumos cu gumele astea originale Logaaan cu care, lasind la o parte gluma, controlez masina fara probleme, fie vara, fie iarna. Mai merge cite-un drift din cind in cind, e drept. Iarna asta, de exemplu, o sa ma plimb mai mult prin oras unde oricum drumurile sint curatzate si cel mai lung drum in afara orasului va fi de 120km si il stiu ca in palma. Deci traiasca politia romana, traiasca posta romana si asa mai departe...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google