Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by lord_wader View Post
    Asa este Ion_R5, oferta Dacia este de departe cea mai buna! inclusiv la marcile premium gen Bridgestone 329RON. Practic cine dispune de bani face o super afacere cumparand anvelope de firma de la ei.
    Ar mai fi fost oferta Carrefour pe locul 2 dar numai la marcile ieftine gen Debica, dar Debica s-a epuizat de pe stoc in prima zi banuiesc

    ............
    La Carrefour, Bridgestone au fost 2 zile 345-20% reducere= 276 lei/bucata. Cred ca 276<329. Ce folos ca la Dacia se pune lista de preturi si nu au marfa sau o vand la alte preturi decat cele din lista?

    Comment


    • azi fara sa ma interesez direct am vazut o oferta :

      1.799 lei 4 cauciucuri goodyear ug8 + 4 jante tabla noi + montaj si echilibrat

      mult? pentru firme nu as zice ...
      pt mine enorm ...
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • Pe tatal meu la costat 1668 lei.4 cauciucuri goodyear ug8(275 buc) + 4 jante tabla noi(130 buc)+echilibrat 40 lei+4 valve(2 lei buc).Mult,putin asta e,a dat si e in regula.
        KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

        Comment


        • da ,da ,la temperaturi mici sunt foarte utile,si demonstrat stiintific,cu acte-n regula de la un institut de renume in domeniu,iar rezultatele lui au fost publicate inclusiv in m.o. al Romaniei,si pe net,etc.,etc.
          si uite asa au reusit din nou sa ne isterizeze.
          istoria se repeta,nu in cazul anvelopelor,asa in general(cu trusa sanitara va mai aduceti aminte de obligativitatea ei cu ani in urma?,alta isterie.)
          prostii pot avea si tanc pe zapada,ca tot vor omori oameni la o adica.
          cine a fost constient si le-a luat cu ani in urma,fara a fi obligati,iar asta cu termenul s-a dus.

          Comment


          • Originally posted by chitziman View Post
            am facut azi o geometrie...am atasat o foto cu info de pe spate..nea caisa a zis ca merge si asa..
            Nu e bine...
            Eu am sesizat deja o uzura anormala la roata dr spate, reclamata inca din primul an, sunt acoperit.
            La momentul potrivit, voi actiona cum voi crede eu ca e mai bine.
            Tu sesiseaza problema, telefonic la Dacia. Ulterior, vei face ce crezi tu ca e necesar.

            Comment


            • @COS.T: cu "setul legislativ" (inclusiv trusa sanitara) a fost magaria si mai mare: atunci s-a spus ca trebuie neaparat sa fie "omologate", iar singurele omologate in Romania, erau cele facute de firma d-lui Cocos (Vespa sau nushcumpisici ii spune). Nici cele omologate in EU nu erau acceptate. S-au dat amenzi pe chestia asta si a fost scandal, dupa aia au intors-o. Dar efectul s-a produs: cati dintre voi aveti pachetul asta cumparat de la Elena Udrea? Eu am.
              Last edited by ParuLuScorilo; 2 November 2011, 13:00.

              Comment


              • Tot asa o sa aveti si pachetul de anvelope de iarna sugerat de don'soara ministra Ancutza Boagiu.
                Sa vedeti panarama la stiri cand se va taia PRIMA AMENDA pentru lipsa anvelope iarna. Criza mondiala va fi nimic pe langa momentul ala.

                Comment


                • O sa fie cea mai contestabila amenda, constatarea prezentei ghetei sau a poleiului pe carosabil poate fi subiectiva... in oras n-au ce sa-mi faca decat daca-s troienele cat masina.

                  Comment


                  • Lasa fratilor ca anu asta Dumnezeu e roman, tine cu noi, nu va ninge pana in decembrie!
                    bafta

                    Comment


                    • parerea mea e ca nu vor fi prea multe amenzi date, pana si ultimul junghi are anvelope de iarna, s-au speriat romanii in ultimul hal ca vai domne e amenda mare, nu risca nici dreacu sa plece cu anvelope de vara
                      Last edited by 827sam; 2 November 2011, 14:11.
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Circula ei fara permis/cu permisul suspendat, fara ITP valabil, fara RCA, fara frane cum trebuie, faca orice vrei tu, o sa-i opreasca un mizilic precum lipsa anvelopelor de iarna?
                        Eu nu cred.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          La Carrefour, Bridgestone au fost 2 zile 345-20% reducere= 276 lei/bucata. Cred ca 276<329. Ce folos ca la Dacia se pune lista de preturi si nu au marfa sau o vand la alte preturi decat cele din lista?
                          Eu m-am dus duminica la prima ora si nu mai era nimic decat ce am scris mai sus, Infinity si Imperial, care dupa reducere ajungeau pe la 250RON din 310 cam asa. Sava era 339. Deci daca a fost o marca premium 345-20% cred ca s-a dat ca painea calda, eu nu am prins

                          Comment


                          • Originally posted by vasile78 View Post
                            O sa fie cea mai contestabila amenda, constatarea prezentei ghetei sau a poleiului pe carosabil poate fi subiectiva... in oras n-au ce sa-mi faca decat daca-s troienele cat masina.
                            Contestata sau contestabila, poate fi orice amenda...

                            Trebuie vazut contextul legii. Toate amenzile se fac venit la bugetele locale... Boc va transmite primariilor un mesaj "discret"... Nu va mai plangeti ca nu primiti bani de la guvern... Cum stati cu incasarile de taxe si amenzi? Iesiti pe strada si aplicati legea... nu stati cu mana intinsa la guvern. Si vor fi destule administratii locale, care vor intelege ca daca nu alearga dupa bani, nu vor avea bani de salarii...

                            Cat priveste "discutabila" gheata, zapada, polei, cu o camera de filmat sau un aparat foto - cu care se fotografieaza si masina si anvelopele si drumul - nu prea o sa aveti ce sa contestati.

                            E si foarte mult folclor... din pacate. O sa vedeti ca atunci cand se doreste aplicarea legii, o sa stea tupeul in gat oricarui smecher...

                            Comment


                            • In USA nici vedetele/smecherii nu fac galagie. Ca petrec noaptea la puscarie.
                              Mai stiti ceva de fecioru' d-nei senator Placinta? Ala calca oamenii cu masina pe trotuar, da-i inainte, da-i inapoi, ca nu statea victima la calcat. E si filmata scena, nu stiu ce dovezi mai trebuie. Jalnic.

                              Comment


                              • Victimele au prostul obicei sa-si retraga plangerile, spunand ca nu doare, ba chiar le-a placut.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google