Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am good year gt3. Nu sunt stralucite, insa sunt mult mai bune decat Kormoranele precedente.

    Comment


    • Am luat 4 jenti de tabla stock cu 200 de lei. Daca banca imi aproba imprumutul- da Doamne!- in jur de 1 octombrie o incalt cu anvelope de iarna Dunlop3 D!
      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

      Comment


      • Sper ca nu le montezi inca de pe 1 octombire, nu?
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Pai sa le iau mai intai...
          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

          Comment


          • Daca le iei, le montezi cand temperatura scade sub 7 grade sau e zapada, altfel le tocesti degeaba.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Unde pot gasi si eu cauciuce de iarna noi dar mai ieftine? Sunt mai ieftine in vitan decat in metro , cora etc?
              La vreo 2 mil bucata m-ar interesa
              Cu tractorul pe ogoarele (strazile) patriei

              Comment


              • @ stanlei_82-Imposibil sa nu se gaseasca si prin Capitala DUNLOP 3D la vreo 220 lei/buc sau DEBICA FRIGO la 180-190 lei/buc, cu tot cu montaj. Vezi posturile de mai sus la care am primit raspunsuri argumentate.
                LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                Comment


                • @Gusi Te asigur ca am citit ce s-a scris mai devreme dar unii mai si muncesc si nu au timp sa colinde magazinele in cautare de preturi mici de aceea am intrebat daca stie cineva ceva concret ca in putinul timp liber sa merg direct la locul indicat. Este posibil ca cineva sa stie cu exactitate pretul , magazinul , eventualele promotii ca deh bugetul e mic !!!
                  Cu tractorul pe ogoarele (strazile) patriei

                  Comment


                  • @stanlei_82- Daca nu gasesti direct pe net, atunci colegii din Bucuresti pot sa te ajute. Bafta!
                    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                    Comment


                    • Am si eu o intrebare dupa cate mi de km se recomada schimbarea pneurilor

                      Comment


                      • @dybo66: La intrebarea asta nu exista doar un raspuns. Conteaza foarte mult stilul de mers al fiecaruia. De exemplu, daca mergi cu geometria dereglata poate fi nevoie sa schimbi anvelopa si la 10 000 km, daca esti genu' care pleaca numai cu scartz si franeaza brusc la fiecare intersectie iar le schimbi repede. Dar in cazul in care sofezi normal, 70% in oras si 30% in afara orasului, ele tin si 60-70000 km. In vest lumea schimba anvelopele la 4 ani sau 40-50000km chiar daca arata bine si se mai poate merge cu ele lejer. Si uite asa baietii nostrii le iau de acolo pe moca si le vand la noi la juma' de pret ("are carne pe iele. Deci ie bune"). Iar mai sunt masinile din vest care au drumuri multe pe autobahn, si la viteze de peste 140 o anvelopa se uzeaza mult mai repede si sunt schimbate la 20-30000 km.
                        Eu de exemplu la a mea, am schimbat Kormoranele la 1200km pentru ca se comportau infect. Dupa ce am pus Dunlop, aveam impresia ca am schimbat masina.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Am luat Dunlop Winter Sport 3D, m+s, fabricate 4807 (cred ca noiembrie 2007).Total roti iarna 1128 lei (200 jante,880 anvelope, 48 echilibrat si valve). A ramas montajul cand o da frigul, cei de la firma respectiva spunandu-mi sa vin cu factura si asigura montajul gratuit.
                          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                          Comment


                          • 48 inseamna saptamana, iar 07 inseamna anul 2007

                            Comment


                            • Sunt fabricate in a doua saptamana din noiembrie mai exact.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Mai fratilor asta da problema depinde de iarna am set cauciucuri michelyn are 20000 sunt bune inca ce parere aveti merge iarna

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google